Farelere şiddete niye bir şey denilmiyor?

Kedi ve köpek nispeten temiz ve nispeten zararsız hayvanlar, fare çok pis bir hayvan. Dolayısıyla insanların olduğu yerden acilen uzaklaştırılması gerekiyor. Sana hastalık bulaştırıdığı zaman ne diyecektin? Kusura bakma da farenin hayatı senin hayatından önemli değil.
Elbette değil. Bir çok hastalık taşıdığını bilmiyordum. Tamam insanlar öldürebilir ama neden gülüyorlar?

Bir şey soracağım şu anda niye gündemimiz fare?
Çünkü bu videoyu şimdi gördüm.

Bir şey soracağım şu anda niye gündemimiz fare?

Çünkü ülkemizde sığınmacı fare istemiyoruz oyları çalıyorlar. Bu yüzden onları öldürüyoruz ve bunu yaparken de seviniyoruz(!)

Yanlış anlamayın duyar kasmıyorum. Bir kediye, köpeğe ve hatta aslana bile şiddet uygulandığı zaman insanlar tepki gösterir ama farede tam tersi, genelde fareye tekme atarlar ve gülerler. Bugün de bir video gördüm oy verilen odaya fare girmiş ve bir adam fareyi tekmeyle duvardan duvara vuruyor ama oradaki herkes ve sosyal medyadakiler gülüyor. Hatta öyle bir vuruyor ki hayvana içim acıdı. Aynısını bir kediye, köpeğe yapsalar kıyamet kopar. Kedi can da fare değil mi? Ne zararı var o hayvanın sana? Ne düşünüyorsunuz siz bu konuda? Belki videoyu görmüşsünüzdür diye fotoğraf bıraktım.

Eki Görüntüle 1798046

Bahsetteğiniz videoyu inceledim ve gerçekten videoyu çeken kişinin cidden bu kadar zevk almasını fazla buldum fakat bunu sanırım durumun saçmalığının getirdiği çaresizliğe bağlı bir tepki olarak yorumlamak mümküm. Tekme atan kişi de fare karşısında korkunun getirdiği çaresizlikle elinde süpürge kürek vs. de olmadığından fareyi dışarıya atmak veya öldürmek için tekme atarak uzaklaştırma yöntemi kullanıyor olabilir. Tabii öğretmenin korkmasına gülenler ile fareye gülenlerin de verdiği gaz ile bu hareketlerini sürdürmesi gerektiğini düşünüyor olabilir.
-farelerin koca bakanı fahrettin koca

Son düzenleme:
Çünkü ülkemizde sığınmacı fare istemiyoruz oyları çalıyorlar. Bu yüzden onları öldürüyoruz ve bunu yaparken de seviniyoruz(!)

Bahsetteğiniz videoyu inceledim ve gerçekten videoyu çeken kişinin cidden bu kadar zevk almasını fazla buldum fakat bunu sanırım durumun saçmalığının getirdiği çaresizliğe bağlı bir tepki olarak yorumlamak mümkün. Tekme atan kişi de fare karşısında korkunun getirdiği çaresizlikle elinde süpürge kürek vs. de olmadığından fareyi dışarıya atmak veya öldürmek için tekme atarak uzaklaştırma yöntemi kullanıyor olabilir. Tabii öğretmenin korkmasına gülenler ile fareye gülenlerin de verdiği gaz ile bu hareketlerini sürdürmesi gerektiğini düşünüyor olabilir.
-farelerin koca bakanı fahrettin koca

Yalnız harbiden de röveşata çekmediği kaldı bir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben tüm sivrisinekleri büyük bir zevkle öldürüyorum.

Ben de memlekete gittiğimde etraf karasinek kaynıyordu hepsini öldürüp elektrikli sinek yakalama lambasında cızbız yapıyordum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bundan dolayı.

Yanıtlar komik ve şaka gibi cidden, umarım bir gün dünyaya fare olarak gelirsiniz ve sizi de tekmeleyip ezerler ve ölürsünüz. Onun canı yok mu? O mu istedi fare olmayı? Bana duyar kasıyorsun demeyin. Zaten her şeye duyar kasıyoruz değil mi? Fareye böyle şeyler yazıyorsunuz ama hatırlatırım, şu an da fareden daha kötü bir durumdasınız.

Fare, lağam da orman da gezse ona şiddet yapacak insan da yok zaten. Ben evim de fare olsa kapıya atar geçerim. Tabi kedi boyutundaysa o ayrı.

Yanıtlar komik ve şaka gibi cidden, umarım bir gün dünyaya fare olarak gelirsiniz ve sizi de tekmeleyip ezerler ve ölürsünüz. Onun canı yok mu? O mu istedi fare olmayı? Bana duyar kasıyorsun demeyin. Zaten her şeye duyar kasıyoruz değil mi? Fareye böyle şeyler yazıyorsunuz ama hatırlatırım, şu an da fareden daha kötü bir durumdasınız.
Tekme abartı biraz, gerçi atan şahısın eşgale bakarsan zaten ne olduğunu anlarsın. Eğer sana geliyorsa kaçmak yerine o zaman atarsın ama bu şahıs hayvan kaçmak istiyor gene de atıyor.

Hocam öldürmek ayrı ama yanına gelince dışarı falan atarsın. Hayvanların zaten iradesi yok yani istese de başka bir hayvan olamaz.

Geri
Yukarı