Farklı Dairelerdeki İnternet Hızlarını Birleştirebilir miyim?

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi daha açıklayıcı olsun diye şöyle anlatacağım. Bizim apartman maximum 16 Mbit internet destekliyor (altyapı gereği) ve şanslıyız ki Türknet bize AKN'siz internet sunabiliyor. Şimdi şöyle bir şey mümkün mü: 2 ya da 3 ev için Türknet'ten AKN'siz internet alsak. Sonra evlerden çıkan telefon bağlantı yerlerine takılan kabloları birleştirsek ve aynı modeme bağlasak. 3x16 Mbit hızdan 48 Mbit hız alabilir miyiz? Teorik olarak mümkün gibi gözüküyor ama size bir sormak istedim.

2. Yol
Bunda da her evin modemi farklı olacak lakin bu modemler tek modem de birleşerek sanki tek modemmişçesine çalışacak ve bu sayede 3x16 Mbit hız'a ulaşmış olacağız.

Arkadaşlar bunlar sadece Teorik sizce böyle bir şey mümkün mü mümkünse nasıl hayata geçirebilirim ?

Açıkcası yaratıcı bir fikir, güldüm istemsizce :D
Cevap vereyim, mümkün değil. Çünkü ISS'ler size bakır kablo üzerinden ADSL hizmeti adı altında maksimum 16 mbps hız sağlıyor. Dediğiniz yolla bir birleştirme yapsanız dahi 3x0+16 mbps hızınız olacak. Yani 16 mbps hız.. Dediğiniz maalesef hiçbir şekilde mümkün değil :kararsız: Olsa zaten kıyamet kopardı her evde, binada :)

Açıkcası yaratıcı bir fikir, güldüm istemsizce :D
Cevap vereyim, mümkün değil. Çünkü ISS'ler size bakır kablo üzerinden ADSL hizmeti adı altında maksimum 16 mbps hız sağlıyor. Dediğiniz yolla bir birleştirme yapsanız dahi 3x0+16 mbps hızınız olacak. Yani 16 mbps hız.. Dediğiniz maalesef hiçbir şekilde mümkün değil :kararsız: Olsa zaten kıyamet kopardı her evde, binada :)
Ah be. Ama siz beni anlamadınız her hat için 16 Mbps hız var ya işte Her daireden telefon kablosu çekip bunları aynı modemde birleştirsem gene mi 48 Mbps olmaz ? İşte çaresizlik 16 Mbps hız olunca :LOL:

Ah be. Ama siz beni anlamadınız her hat için 16 Mbps hız var ya işte Her daireden telefon kablosu çekip bunları aynı modemde birleştirsem gene mi 48 Mbps olmaz ? İşte çaresizlik 16 Mbps hız olunca :LOL:
Ben sizi gayet iyi anladım :D Ama bakır kablo üzerinden tüm binaya sadece 16 mbps hız sağlanabilir. Daha yüksek bir hıza ulaşmanız mümkün değil. Dedim ya dediğiniz gibi olsa kıyamet kopardı her yerde :D Her bina bir tane alırdı, doyasıya kullanırdı :LOL:

Ben sizi gayet iyi anladım :D Ama bakır kablo üzerinden tüm binaya sadece 16 mbps hız sağlanabilir. Daha yüksek bir hıza ulaşmanız mümkün değil. Dedim ya dediğiniz gibi olsa kıyamet kopardı her yerde :D Her bina bir tane alırdı, doyasıya kullanırdı :LOL:
Allah allah ben 16 Mbps hız alıyorum karşı komşuda 16 Mbps hız alıyor. Bu çıkışları ya da modemleri birleştiremez miyim ?

Yani birden fazla modemi aynı dağıtıcı başka bir alete(access point) bağlayan bir yol var mı ?

Tabiki mümkün değil. Elektrik değil bu seri bağlayıp düz mantıkla değeri katlayasınız. Biz burada sinyalden bahsediyoruz. Bant genişliğiden tutun hat sabitine kadar birsürü etken var bu işin içinde.

Tabiki mümkün değil. Elektrik değil bu seri bağlayıp düz mantıkla değeri katlayasınız. Biz burada sinyalden bahsediyoruz. Bant genişliğiden tutun hat sabitine kadar birsürü etken var bu işin içinde.
Hocam n'apalım Fiber ya da VDSL yok ki hızlı internet kullanalım bir yol arıyoruz biz de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah allah ben 16 Mbps hız alıyorum karşı komşuda 16 Mbps hız alıyor. Bu çıkışları ya da modemleri birleştiremez miyim ?

Yani birden fazla modemi aynı dağıtıcı başka bir alete(access point) bağlayan bir yol var mı ?
Mahalleden sokakalara, sokaktan binalara kadar gelen kablo bakır kablo. Bu bakır kablo ise maksimum 16 mbps hızı destekler nitelikte. Yani değil binadaki kabloları birleştirmek, mahalledeki kabloları bile birleştirsen maksimum 16 mbps hız alacaksın.. Kesinlikle mümkün değil (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı