Fatih Terim ile yollar ayrıldı

Türkiye'nin 19 küçüklerinin Fatih Terim'i sevmemelerinin nedeni belli.
Eki Görüntüle 1269522

Çağ dışı kaldık hepten. Hala daha eski başarılar..

Buralar kurumsal kulüpler. Zaten başarı için para alıyorsun. Sanırsın hayır için yaptı.

Postacı, posta dağıtıyor. Görevi.
Görevini yapamayacak durumda olunca başkasına bırakıyor.
Ulan eskiden çok iyi posta dağıtırdı, şimdi dagitamiyor ama olsun.... mu diyelim?

Maalesef futbol konusunda sabırsız milletiz. Son 4-5 yıldır futbol maçlarının hiçbirini takip etmiyorum ama yanlışsam düzeltin Galatasaray bu sene proje takımı değil miydi? Bu seneden başlanarak takım gençleştirilmeye çalışılmıyor muydu? Böyle bir durumda bile takım lig şampiyonluğunda yeterli başarıyı sağlamamış olsa da Avrupa'da başarı elde etmiyor mu? Ne oldu şimdi herkes istifasını bekler oldu anlamış değilim.

Tarih tekerrür ediyor. Daha önce de Fatih Terim'i gönderttik, Roberto Mancini geldi sonra ona da istifa çağrıları vermeye başladık.

Eki Görüntüle 1269522

Adam bunları kazandı diye GS şu an sonuncu olabilir hiç kazanamayabilir öyle mi yani? O kadar transfer yapıldı bunların sonucu ne olacak? Fb bunu aziz yıldırımla yaptı, şampiyonluk gelmedi bak halimiz ortada. Yahu FBliyim ama artık şu geçmişi bir bırakalım. Başarısızlık sebebimiz bu zaten. Başarısız oluyorlar direkt eski şeyleri deniyoruz. Fatih terime verilen şansı Okan Buruka verseler adam şu iki sezonda çok daha iyisini yapardı. Fatih terim devri geçti artık. GS Fatih terimden daha büyüktür. FB GS gibi kulüpler başarısızlığı kaldıramaz. Fatih Terim her gidişinde birilerini harcayıp gidiyor. Kulüp karışıp gidiyor , taraftarlar bölünüyor.

Futbolun baklavasına oynandığı bir ülkede kırdığı puan rekorunu referans almıyorum. Benim asıl ilgilendiğim nokta Flamengo macerası. Flamengo gibi baskının üst seviyede olduğu takımda 100 gün tutunamamış, oyuncularla ciddi sıkıntılar yaşamış bir adam Torrent. Kovulduğu zaman Flamengo taraftarları bayram kutlar gibi sevinmiş.

Taktik, teknik bilgisi üst düzey olabilir, olmasaydı Pep'in yanında yıllarca çalışmazdı. Fakat Türkiye futbolunda saha dışını yönetemiyorsanız başarılı olma şansınız yok. Kendisinin Flamengo macerası saha dışı yönetiminde ne denli başarısız olduğunun kanıtı niteliğinde.
Evet bence de Pep'in yanında böylece uzun süre kalan birisinde vardır bir şeyler. Fakat aslında Flamengo macerasına bakarsak onda da başarısız olmamış sadece 2 maç üst üste yanılmıyorsam farklı skorla yenilince kovulmuş kaldı ki zaten o arada liderin sadece bir puan gerisindeymiş.

Maalesef futbol konusunda sabırsız milletiz. Son 4-5 yıldır futbol maçlarının hiçbirini takip etmiyorum ama yanlışsam düzeltin Galatasaray bu sene proje takımı değil miydi? Bu seneden başlanarak takım gençleştirilmeye çalışılmıyor muydu? Böyle bir durumda bile takım lig şampiyonluğunda yeterli başarıyı sağlamamış olsa da Avrupa'da başarı elde etmiyor mu? Ne oldu şimdi herkes istifasını bekler oldu anlamış değilim.

Tarih tekerrür ediyor. Daha önce de Fatih Terim'i gönderttik, Roberto Mancini geldi sonra ona da istifa çağrıları vermeye başladık.
İzlemediğin için böyle yorum yapman aşırı normal. Takım Terim geldiğinden beri aynı sıkıcı, etkisiz oyunu oynuyor. Lig başından beri izleyenler bilir hiçbir potansiyel göstermiyor oyuncular aksine geldikleri zaman daha iyiydiler. Hepsinde performans düşüklüğü var. Fatih Terim bu zamana kadar sorunu hep başkanda, hakemlerde, TFF'de aradı ama hiç kendinde aramadı. Galatasaraylıyım ve Fatih Terim'den -ne yazık ki bu kelimeyi kullanmak zorundayım- kurtulduğumuz için aşırı mutluyum. Yıllarca Marcao'nun Muslera ile paslaşmasını izlemekten kusasım geliyordu artık.

Öte yandan sezon ortasında çat diye gönderilmesini de hiç doğru bulmuyorum. Lig elden gitti ama Avrupa Liginde iyi kötü ilerliyorduk, şanslı kura ile tur bile geçebilirdik. Kaldı ki gönderdiğimiz kişi Galatasaray'ın yaşayan efsanesi.

Tüm bunları topladığımızda Galatasaray için iyi oldu. Yeni gelen hocaya bu sezon sabredebilirse gorilden hallice Terimciler, başarılı olacağımıza inanıyorum. Değişim iyidir.

Eki Görüntüle 1269522
Geçmişe takılırsak ileride başarılı olamayız. Fatih Terim bile olsan başarı yoksa gönderilirsin.

UEL gidişatı şu an için iyi fakat lig için tam tersi. Normalde yarışın içinde olsaydık işler farklı olabilirdi ama sıralama cidden çok kötü. Ayrıca hoca takımdan çok kulüp yönetimiyle ilgileniyor. Bence sezon sonuna kadar beklemek gerekiyordu, hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı