Fatih Terim neden bazı teknik direktörlerle kıyaslanıyor?

Bana Fatih Terim'in neden daha iyi olmadığını açıklar mısın?
Daha iyi değil demedim. Arkadaş diğer teknik direktörlere laf atmış. Diğer teknik direktörlerinde başarılı adamlar olduğunu söyledim sadece.

Kupa almak başarıdır, eyvallah ama başarının tek faktörü kupa değildir. Bu düşünce başlıca hata zaten.

Daha iyi değil demedim. Arkadaş diğer teknik direktörlere laf atmış. Diğer teknik direktörlerinde başarılı adamlar olduğunu söyledim sadece.
Ortada başarı yok ki, 2-3 kupa dışında? Yoksa iyi hocalar. Allah daha fazla kupa versin inşAllah adamlara, ama şuanki başarılara bakarsak kıyaslanmaz!

Kupa almak başarıdır, eyvallah ama başarının tek faktörü kupa değildir. Bu düşünce başlıca hata zaten.

Galatasaray'a ve Türk futboluna tek katkısı kupa değil. Arkadaş sadece kupalardan bahsetmiş.
Ayrıca "Onların Avrupa kupası yok. " nasıl aşağılama oluyor anlamış değilim.

Ne o zaman? Taktik mi? Neyle kupaları aldı o zaman?

Ortada başarı yok ki, 2-3 kupa dışında? Yoksa iyi hocalar. Allah daha fazla kupa versin inşAllah adamlara, ama şuanki başarılara bakarsak kıyaslanmaz!
Hala yanlış düşünüyorsunuz. Başarı sadece kupa değildir!

Erol Bulut, Yeni Malatyaspor'da iyi işler ortaya koydu ve o sezon adını sıkça duyurdu ve sonraki sezonda Alanyaspor'da yaptıkları ortada. Erol Bulut başarısız değildir. Ha, adamı seviyor muyum fazla sevmiyorum. Oyunu bana saçma geliyor ama bana saçma gelmesi onun başarısız olduğu anlamına gelmez.

Erol Bulut Yeni Malatyaspor'daki başarısından sonra 'Yılın çıkış yapan teknik adamı' ödülünü almıştı. Yılın Çıkış Yapan Teknik Direktörü – Erol BULUT - YouTube

Bana göre balon. Hazır kadroya konmuş geliyor. Teknik adam, profesyonel davranır; orada burada birine laf atarak, sürekli birilerini kötüleyerek hareket etmez.

Bana kalırsa, GS'ye yapacağı en büyük hizmet istifasıdır. Beşiktaşlıyım, ama inanın ki gitmesinin bize faydalı olacağından ziyade takımının faydasına olacağını düşünüyorum.

Profil fotoğrafındaki o adam olmasaydı, Fatih Terim ve işe yaramaz futbolcular kendi yollarını çizmiş olurlardı.

Bir futbolcunun sakatlığı, tüm takımı anormal derecede etkiliyorsa orada bir sorun vardır. Ya yedeğin yoktur ya da takımda iş yapan tek odur.

Galatasaray'a ve Türk futboluna tek katkısı kupa değil. Arkadaş sadece kupalardan bahsetmiş.
Ayrıca "Onların Avrupa kupası yok. " nasıl aşağılama oluyor anlamış değilim.
1610744510043.png

Fazla tartışmak istemiyorum konu hakkında. Şu attığım fotoğraftaki cümlede 'Allah tüm takımlara UEFA Avrupa Ligi nasip etsin' demiş ve ondan öncesinde Ersun Yanal gibi isimlerin kazandığı kupaların fotoğrafını atmış. Nasıl aşağılamak yok burada? Kesinlikle bir aşağılama gördüm ben burada. Siz göremediyseniz bilemem.

Benim aklı başında (yani holigan, fanatik olmayan) bir Galatasaraylı arkadaşım var. Bir türlü Fatih Terim'i sevmiyor, gitmesini istiyor. ''Niye?, bir sürü kupa kazandırdı'' diyorum, ''hiçbir taktik zekası olduğunu düşünmüyorum, sağa sola sataşıp kaostan besleniyor, Aziz Yıldırım'dan nefret ederdim bu yüzden, aynı şekilde FT'den de nefret ediyorum'' diyor. Bunu söylemesi bana tabi garip geliyor çünkü gerçekten FT bir sürü kupa kazandırmış birisi ve GS'li birisi böyle deyince ben şaşırdım. Aslında bana göre de kaostan beslenen, sürekli kameralara oynayan birisi, ayrıca doğru düzgün taktiğe sahip olduğunu da düşünmüyorum, hep kaliteli kadrolara sahip oldu, kötü kadro varken gitti. Ama bir şekilde kupalar kazanmış, Fenerbahçe'nin başında da böyle kupa kazanan birisi olsun isterdim.

Şimdi FT'ye taktik bilgiden yoksun olduğunu düşünüyorum dedim, senin teknik direktörün çok mu iyi diyecekseniz, hayır bizim karbonat Erol da hiç iyi değil. Elindeki kadro ile çok daha iyisini yapmalı, takımı Gustavo, Pelkas, Nazım, Caner kurtarıyor.

Eki Görüntüle 837904

Fazla tartışmak istemiyorum konu hakkında. Şu attığım fotoğraftaki cümlede 'Allah tüm takımlara UEFA Avrupa Ligi nasip etsin' demiş ve ondan öncesinde Ersun Yanal gibi isimlerin kazandığı kupaların fotoğrafını atmış. Nasıl aşağılamak yok burada? Kesinlikle bir aşağılama gördüm ben burada. Siz göremediyseniz bilemem.
Nasıl görmek istiyorsan öyle görürsün. İyi niyetli de algılayabilirsin veya dalga geçtiğini de düşünebilirsin. Bakış açısı.

Geri
Yukarı