Feminizm hakkında düşüncelerim

Erkek nefreti olan sanırm "feminazi" idi.

Feminizm erkek nefretine dönüşmediği sürece Benin için hiçbir sorun yok.
Sözde feminsit olan bazı kanallar erkeklere nefret oluşturmaya çalışmaları hiç hoş değil.
Sanki toplumun en alt sınıfıymışız gibi lanse ediyor o kanallar.

Sen bir de buna bak :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu feministleri her gördüğümde şöyle ağzının ortasına yumruğu çakmak istiyorum. Yahu feministlik erkek ve kadın eşitliğidir, fakat bu düşük IQ'ye sahip, sözde feministler olayı dediğin gibi kadınlar erkeklerden üstündür olarak anlıyor.

Feminizm iyi şey. Fakat Türkiye'de ve diğer ülkelerde feminazi uygulanıyor.

Şu kadına sabahtan akşama kadar "sen bayansın!" Diye bağırmak isterdim.

Asıl şeytandan sonra siz varsınız.

Hani kadınlar komik değildi?

Erkekler olmasa nasıl doğurmuş acaba :D.

Bu hayatta feminazi olandan uzak durun sadece onu söyliyelim. Arkadaş ortamında bile sizi gömüyor. Diyelim ki toplandınız 3-5 kişi arada bir erkek sizsiniz geçmiş olsun.

Ülkemizde bazı tek hücreliler yüzünden büyük bir yanlış anlaşılmaya sebep oluyor maalesef, aslında Türk milleti olarak kadın erkek eşitliğini çağlardır savunuyoruz.

Hayatım boyunca kadın haklarını savundum ve buna devam edeceğim ama dediğiniz gibi feminaziyi destekleyen insanları da hiç mi hiç sevmiyorum :D.

Feminizm'in adı gereği kadın-erkek eşitliğini savunmasının çelişkili ve komik olmasını geçiyorum, artık kontrolden çıkan bir din hâline gelmiştir. Evet, Feminizm artık bir dindir ve kısa vadede İslam'dan bile fazla zarar vermiştir. Bu dini beslemeyin. Kendinizi illa bir yere mensup olması gereken bir sürü hayvanı olarak görmeyin ve rica ediyorum kafanızı kullanın.

Feminizmin savunduğu kadın erkek eşitliği tamamiyle saçmalıktan ibaret. İki cinsi bir kenara bırakın bir erkek ile başka bir erkeğin hatta ikiz kardeşlerin eşitliği bile mümkün değildir. Denklik konusuna gelecek olursak da bunun için Feminizme ihtiyacımız yok fakat insanlığın genel olarak savunduğu ve savunması gereken(denklik konusu) değerleri feminizm sahiplenip bunu sadece beni destekleyerek savunabilirsiniz gibi bir algı yaratıyor. "Hmm sen feminist değil misin? O zaman kadın düşmanısın." gibi.
Bundan ötürü feminizm artık yok edilmesi gereken bir akımdan ibaret gözümde.

Feminizmin amacı cinsiyete dayalı baskıyı sona erdirmektir. Buradaki düşman erkeklik değil, cinsiyetçiliktir. Kadın-Erkek eşitliği esas alıyor feminizm. Erkeklerin kendi aralarında da eşitsizlikler var, bu nedenle feminizm sadece kadın haklarını savunur demek doğru değil.

Feminizmin savunduğu kadın erkek eşitliği tamamiyle saçmalıktan ibaret. İki cinsi bir kenara bırakın bir erkek ile başka bir erkeğin hatta ikiz kardeşlerin eşitliği bile mümkün değildir. Denklik konusuna gelecek olursak da bunun için Feminizme ihtiyacımız yok fakat insanlığın genel olarak savunduğu ve savunması gereken(denklik konusu) değerleri feminizm sahiplenip bunu sadece beni destekleyerek savunabilirsiniz gibi bir algı yaratıyor. "Hmm sen feminist değil misin? O zaman kadın düşmanısın." gibi.
Muazzam bir tespit.

Feminizm biyolojik bir denklik değildir. Yasalar önünde, adalet önünde eşitliktir. Bir kadın ve erkeğin fiziksel gücü eşit olamayabilir, olağandır. Türkiye’de hatta tüm dünyada savunulan feminizm, gerçek feminizm değil. Bu yüzden bence doğru bir tespit değil.

Feminizm biyolojik bir denklik değildir. Yasalar önünde, adalet önünde eşitliktir. Bir kadın ve erkeğin fiziksel gücü eşit olamayabilir, olağandır. Türkiye’de hatta tüm dünyada savunulan feminizm, gerçek feminizm değil. Bu yüzden bence doğru bir tespit değil.
Bugün ne olduğuyla değerlendirilmesi zorunluluktur. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Bugünkü Feminizm, senin dediğinin aksine, artık biyolojik bir denkliği oluşturmaya çalışmakta.

Cinsiyetsiz yetiştirilmeye çalışılan çocuklar var... Korkunç!

Yeni konular

Geri
Yukarı