Feminizm hakkında düşüncelerim

"Erkek adam ağlamaz" gibi olan her türlü olaya karşıyım. Ve yıllardır karşıma çıkan bir çok erkek tarafından erkek olmak başlığı altında psikolojik şiddete maruz kaldım. Hiç bir kadın bana gelip "sen nasıl erkeksin ya?" falan yapmadı. Tabii bu benim deneyimim aksini yaşamış insanlar olabilir. Psikolojik şiddeti hemcinslerimden yaşıyorum karşı cinsten değil.
Haklısın, bu konu daha uzamamalı bence aynı şeyleri tekrar tekrar söylüyoruz.

"Erkek adam ağlamaz" gibi olan her türlü olaya karşıyım. Ve yıllardır karşıma çıkan birçok erkek tarafından erkek olmak başlığı altında psikolojik şiddete maruz kaldım. Hiçbir kadın bana gelip "sen nasıl erkeksin ya?" Falan yapmadı. Tabii bu benim deneyimim aksini yaşamış insanlar olabilir. Psikolojik şiddeti hemcinslerimden yaşıyorum karşı cinsten değil.

" Erkek adam ağlamaz " şeyi yüzünden bir sürü şey gizli kalıyor işte. Derste kızlar yüzünü kapatmadan ağlayabiliyor ama erkek aynı şekilde ağlayınca zeyıf erkek görüntüsü oluşmasını istemediği için yüzünü masaya koyup kollarıyla kapatarak ağlıyor. (Misal)

" Erkek adam ağlamaz " şeyi yüzünden bir sürü şey gizli kalıyor işte. Derste kızlar yüzünü kapatmadan ağlayabiliyor ama erkek aynı şekilde ağlayınca zeyıf erkek görüntüsü oluşmasını istemediği için yüzünü masaya koyup kollarıyla kapatarak ağlıyor. (Misal)
Buna karşıyım, kim yaparsa yapsın özellikle hassas olduğum bir anda ise annesine falan söverim o denli sinirlendiğim bir konu. Sana bir soru sormak istiyorum, bu baskıyı erkeklerden mi kadınlardan mı görüyorsun?

Buna karşıyım, kim yaparsa yapsın özellikle hassas olduğum bir anda ise annesine falan söverim o denli sinirlendiğim bir konu. Sana bir soru sormak istiyorum, bu baskıyı erkeklerden mi kadınlardan mı görüyorsun?

Ben okulda hep kızlardan gördüm. Konu içinde haklı olmak için de yalan söylemiyorum.

Eğer çocuk varsa ve kadında kalıyorsa erkek para vermek zorunda, aynı şekilde tam terside. Zaten çocuk yok ise ve mali durumda sorun yok ise nafaka isteği reddediliyor.

Lafımdan dönmüyorum arkadaşım dediğim söz bu. Anlamadığın çok belli zaten. Sözümden döndüğüm yok ayrıca savunma yapıyorum.
Red edilmiyor? Nerenden uydurdun anlamadım. Ayrıca Erkek para vermek zorunda ne demek? Kadın zorunda değil ama erkek neden zorunda? Çok fazla cinsiyetçilik yapıyorsunuz.

Ben okulda hep kızlardan gördüm. Konu içinde haklı olmak için de yalan söylemiyorum.
Şu güne kadar asla erkeklerle anlaşamadım, hayatım boyunca hep kız arkadaşlarım oldu ve sana temenni ederim ki çok şanssızmışsın. Şu zamana kadar en az 300 tane kız arkadaşım olmuştur (arkadaş olarak kız arkadaş) ve hiç birinin beni "ERKEK" kalıbına sokmaya çalıştığını görmedim.
Red edilmiyor? Nerenden uydurdun anlamadım. Ayrıca Erkek para vermek zorunda ne demek? Kadın zorunda değil ama erkek neden zorunda? Çok fazla cinsiyetçilik yapıyorsunuz.
Aynı şekilde tam terside yazıyor görebiliyor musun? İyice okumadan yorum yapma derim. Gerçekten değerlendirme olmadan havadan nafaka verildiğini mi idda ediyorsun?

Arkadaşlar ben bir kız olarak söylüyorum.

Cinsiyet fark etmiyor, bütün insanlıktan nefret ediyorum.
Matrix'teki yapay zekanın dediği gibi; biz bu dünyanın virüsüyüz, asıl epidemi biziz.
Ortada bir hata varsa bunu yapan kişinin cinsiyetine yüklemek yerine insan aklının hatalı işleyişine yüklemeye başladığımdan beri kafam daha rahat. Size de öneririm. Feminizm muhabbetinin olması bile gereksiz, insanlar zaten başından beri mantık çerçevesinde eşit haklara sahip olmalıydı. Böyle bir başlık altında haklarını savunmak zorunda kalmamalıydı. Tamamen insanlığın kurulu sistemlerdeki başarısızlığından doğan bir durum bence.
Bu arada nafaka muhabbetinin saçmalığına ben de katılıyorum, eğer bir çocuk varsa onun ihtiyaçları dışında para talep edilmesi tamamen dayanaksız ve kabul edilemez.

Son düzenleme:
Söylediğiniz laf Türkiye gibi ülkeler için geçerli, adaletin maddiyata, bağlantılara bağlı olduğu bir ülke için. Adalet konusunda marka olmuş ülkelerde bu lafın uygulamasını göremezsiniz. Her düşünce akımı gibi feminizmin de türleri vardır. Ama bahsettiğimiz ve dünyada yaygın olması gereken düşünce kadın ve erkeğin yasalar önünde eşit olması gerektiğidir. Aynı haklara sahip olması gerektiğidir. Hiçbir erkeğin kendini bir kadından üstün görmemesi gerektiğidir. Hiçbir kadın da kendini bir başka erkekten üstün görmemelidir. Biz konuşurken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri benim cinsiyetim olmamalıdır. Bu gibi örnekler çoğaltılabilir.
Adaletin sağlanması konusuna girecek olursak iş iyice karışacak fakat açıkçası insanın dahil olduğu her sistemde birtakım hatalar bulunacağını düşünüyorum. Söylediğim gibi eşitliğin mümkün olduğundan söz edecek olsak bile bunu savunmak için Feminizme ihtiyacımız yok; ben de kadınlara saygı gösteriyorum, ben de kadınları bir birey olarak görüyorum bunları dile getirmek için Feministim demek zorunda değilim. Sorun Feminizmin bunları sadece kendisi savunuyormuş gibi lanse ederek anlamsız ve mantık dışı isteklerini haklı çıkarmaya çalışması.
Tamamen zararlı. Geçmişte iyi şeyler yapmış olabilir ona lafım yok. Ama kısa vadede verdiği hasar İslam'dan bile fazla. O yüzden İslam'dan daha vahşi bir din çünkü uygulanabildiği yerler Batı'nın tam ortası yani.

Kafası çalışan herkes doğal olarak ne yapacağını bilir, özel bir çabaya gerek duymaz. :)
Feminizmden çok politik doğruculuk ve kendini topluma kabul ettirme arzusu günümüz toplumunun hastalıklı hale gelmesine yol açtı, bu değerler yok edilmek zorundadır.
Bu gömme çabası değil, realist olmak. Hangi erkek grubu erkek haklarını savunuyor göstersene bana?
Mgtow, Red pill falan biraz araştır derim.

Kadın haklarıysa sonuna kadar savunurum fakat erkekleri linçlemek, eziyet etmekse yokum ben bu işte.

Aslında bu feminizmi bazı kadınlar kötüye kullanmıyorlar değil fakat yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı