Fenerbahçe 1-1 Trabzonspor

1646639914792.png

Hakemler de insan, onlar da hata yapabilir :).

Türk Futbol tarihindeki en adil hakem yönetimiydi Zorbay Küçük'ü tebrik etmek gerek.

@olyshoweR Hakemin hata yaptığı yok. Buyrun bakın, aynı pozisyon ve verilen kırmızı kart. Bu pozisyonda kimse çıkıp da kırmızı değil demedi. Yorumcuların alayı bu pozisyonun ardından pozisyona doğru karar dedi. Burada Flavio'ya kırmızı kart verildi ve penaltı verildi, ben o dönem de doğru olduğunu söylemiştim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alın, yine bire bir aynı pozisyon ve direkt, tereddütsüz verilen kırmızı kart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu yanlış karar mı? Maçtan sonra yine kimse bu kararın yanlış olduğunu söylemedi. Hatta, dün akşam yana yakıla İrfan'a verilen kartın yanlış olduğunu söyleyen sözde yorumcu, eski hakem Deniz Çoban, bakın Abdulkadir'in pozisyonuna ne demiş:

Ve hâlâ şu pozisyon için kırmızı kartın hatalı olduğunu söylüyorlar. 🙃

Şaka gibi gerçekten...

@Burak Mataraci bunlara göre adamın ayağı koparsa sarılık olur bıraksak bunlara 😂

@imnotagamer Avcı beraberlik görüntüsü çizdi anladım geç yapması değişikliği. Erken yapsaydı yani baskılı oyun isteseydi Kayseri gibi 3. golü bulurduk. Kayseri maçı gibi oldu bu maçta sadece dediğin gibi oyuncular Kayseri maçında temkinli değilken ön taraf geriye doğru yardım etti ve bu da bayağı dk gol yemeyi engelledi zaten duran toptan yedik golü. Fenerbahçe oynamasına fırsat verdi bu geriye yardım ve Fenerbahçe bırakmadı yine oyununu oynadı bir tık iyidiler göründü bizden. Ama bunlar enerji bizde boşalttılar şimdi haftaya yenilir biz kazanırız. Avcı yormadı bile bizim takımı. Eksikler de gelir artık Dorukhan ve Hamsik.

Trabzon'u şampiyon yapacaklar bu sene, adamlar nasıl kurgulamış, nasıl ayarlamışsa artık...
Beşiktaş'lı olarak söylüyorum, İrfan Can'a sarı kart verilmesi gerekiyordu. Kırmızı çok ağır oldu. Bilmeyerek bastı, bilerek bassa net kırmızı. Yanlış bir karardı. Trabzon'un golünden sonrasını izlemedim ancak Zajc'ın bir golü iptal edilmiş diye duydum. O pozisyonu bulabilen arkadaşlar atarsa sevinirim.

@EZİC AJANI bilerek bilmeyerek diye bir şey yok. Adamı sakatlayacak hareket. Sen normal krampon sanıyorsun herhalde. O çiviler ne batmıştır oyuncuya. İrfan diğer ayağı yere basıyordu çekebilirdi diğer ayağını. Yıllarca hakemle demek böyle kazanıyordu sizin takımlar. Var olmasa çiğ çiğ yerdi Trabzonspor'u.

@SunSet Vardır hocanın bir bildiği diyelim.

Dediğim gibi, orta sahada oynatacak 2. bir adam yok ve defans her ne kadar olsa da güven vermiyor. Bir de her ne kadar kötü oynasa da 50.000 taraftarın olduğu bir deplasman ve rakip Fener olunca ne olursa olsun zor geçer maç. Avcı rölantiye aldı takımı ve yürüyerek maçı tamamladık. Biraz üstüne gitsek kazanırdık ama şu dakikadan sonra diyecek pek bir şey yok.

@EZİC AJANI Futbolda kasıtlı bileğe basılmış pozisyon yok senin dediğine bakılırsa. Yukarıdaki videoda bariz örnekler sundum. Onlara bakabilirsin.

O golle ilgili de şöyle diyeyim. İlk yarıda hakem bitiş düdüğünü çalıyor. Sonrasında Zacj kaleye vuruyor ve Uğurcan da bırakıyor zaten. Ona da ağlıyorlarsa yuh derim yani. 😀

@EZİC AJANI bilerek bilmeyerek diye bir şey yok. Adamı sakatlayacak hareket. Sen normal krampon sanıyorsun herhalde. O çiviler ne batmıştır oyuncuya. İrfan diğer ayağı yere basıyordu çekebilirdi diğer ayağını. Yıllarca hakemle demek böyle kazanıyordu sizin takımlar. Var olmasa çiğ çiğ yerdi Trabzonspor'u.

Bilerek bilmeyerek diye bir şey yok mu? Sakatlayacak hareket ancak burada Siopis'in giriş şekli de önemli. Müdahaleyi sert başlatan Siopis, İrfan'da fark etmeden üstüne bastı ayağının. Sarı kartlık bir pozisyondu.

Madem Trabzon hakkıyla kazanıyor, en basitinden söyleyeyim. 2-0'dan 3-2'ye çevrilen Kayseri maçı hakkında konuş, maçın hakkı beraberlik değil miydi?
@SunSet Vardır hocanın bir bildiği diyelim.

Dediğim gibi, orta sahada oynatacak 2. bir adam yok ve defans her ne kadar olsa da güven vermiyor. Bir de her ne kadar kötü oynasa da 50.000 taraftarın olduğu bir deplasman ve rakip Fener olunca ne olursa olsun zor geçer maç. Avcı rölantiye aldı takımı ve yürüyerek maçı tamamladık. Biraz üstüne gitsek kazanırdık ama şu dakikadan sonra diyecek pek bir şey yok.

@EZİC AJANI Futbolda kasıtlı bileğe basılmış pozisyon yok senin dediğine bakılırsa. Yukarıdaki videoda bariz örnekler sundum. Onlara bakabilirsin.

O golle ilgili de şöyle diyeyim. İlk yarıda hakem bitiş düdüğünü çalıyor. Sonrasında Zacj kaleye vuruyor ve Uğurcan da bırakıyor zaten. Ona da ağlıyorlarsa yuh derim yani. 😀
Anladım hocam.

@EZİC AJANI ya ya size kalsa her şey Siopis suçlu. Adam sakatlansa umrunuzda değil insan değil Fenerbahçe oyuncuları. Babam bile toptan anlamayan ne sert giriyor topçuları dedi adam. Resmen sert oynarak oynadılar oyuncular. Daha önceden bizim topa bastığı halde kırmızı kararları ne erken unuttunuz yazıklar olsun Türk futbolu bu kafaya kaldıysa artık gelişmez öyle 8 yer dönerler işte.

@EZİC AJANI ya ya size kalsa her şey Siopis suçlu. Adam sakatlansa umrunuzda değil insan değil Fenerbahçe oyuncuları. Babam bile toptan anlamayan ne sert giriyor topçular dedi adam. Resmen sert oynarak oynadılar oyuncular. Daha önceden bizim topa bastığı halde kırmızı kararları ne erken unuttunuz yazıklar olsun Türk futbolu bu kafaya kaldıysa artık gelişmez öyle 8 yer dönerler işte.

8 ne alaka? Sarı kart verilmesini istediğim için Beşiktaş'ın Avrupa'daki kötü sonuçlarını göz önüne sergilemek ne alaka. Ülkenin ekonomisi ve eğitim sistemi yerlerde, Türkiye Süper Ligi'ni Premier Lig falan mı sandınız? Bu düzen değişmez. Sert girdikleri doğru, ki bence de girmeliydiler. Ancak cezasını kırmızı kart yiyerek çektiler.

@EZİC AJANI Futbol kurallarında "Hangi takım maçı hak etmişse veya iki takım da maçı hak edememişse maç o şekilde sonuçlanmalı." diye bir kural mı var?

Sadece özet izleyerek maç yorumlama. Kayseri maçını aç 90 dakika izle, başka bir şey demiyorum. Hikmet Karaman bile maç sonu senin kadar savunmadı 1 puanı, hatta ağzına almadı bile. "Hak ettiler galibiyeti." dedi.

Dün 90 dakika maçı izleseydin Visca'ya verilen saçma sarı kartı da görürdün, gördün mü? 2. yarı Zajc'ın 2 tane kontra atağı kesen faulü var ama 1 sarı kart dahi verilmedi, gördün mü? Üstelik bunlardan birinde Puhacz'ın direkt ayağına basıyor. 3. dakikada Cornelius'a takılan çelme var, gördün mü? Her şeyi geçtim, saha olayları var. Sahaya atılan cep telefonuna kadar ne kadar sert cisim varsa atıldı, Bakasetas'ın kafasına isabet eden parça var. Sahaya giren taraftar var. Bunlar neden konuşulmuyor?

Algı operasyonunun dik alası yapılıyor çünkü. "Ben Beşiktaşlıyım ama..." demekle kalma. Olayın tümüne bak.

Geri
Yukarı