Fenerbahçe 1959 yılı öncesi 9 şampiyonluğunun verilmesi için TFF'ye başvurdu

İşte problem budur. Günü kurtarıyoruz. İşte konuşalım da diğer haftada bize penaltı versinler. Karşı takımı doğrasınlar. 80'lerde hiçbir geliri olmayan Premier Lig'in düzgün planlamayla ne hallere geldiğini görüyoruz. Bizim ligimizde de adam akıllı bir düzenleme şirketleşme olsa bu ligin kalitesi nerelere varacak da. Adamların yıllık toplam ödediği yayın ve diğer gelirler Türkiye'nin toplam gsyhnin %10'u kadar(50 milyar pound civarında). Bizim ligimizin toplam yayın geliri ve diğer gelirler 900 milyon TL iken sadece üst lige çıkan leeds united 196 milyon pound gelir elde ediyor. Küme düşen West bromwich albion toplam yayın havuzundan 74 milyon pound gelir elde ediyor. 3. ligden üst lige play-off ile çıkan wycombe wanderers 36 milyon pound gelir elde ederken bizim şampiyonumuz toplamda 28 milyon Euro gelir elde etti. Adamların 3. ligi bile bizim ligimizden daha çok izleniyor. Bu mhk ayaklarını geçin kulüpler ve taraftarlar yüzünden böyle Türk futbolu. Fanatikler yüzünden gelişmeyecek.

Bu sorunların yüzde 90'ı mhk yüzünden şimdi algı oyununa düşmese 2 ay sonra kimse algı yapmaz şu an tek bir kulüp hakemler hakkında konuşmazsa olan sadece o kulübe olur çünkü diğer kulüpler algı yapmaya devam edecek.
İşte problem budur. Günü kurtarıyoruz. İşte konuşalım da diğer haftada bize penaltı versinler. Karşı takımı doğrasınlar. 80'lerde hiçbir geliri olmayan Premier Lig'in düzgün planlamayla ne hallere geldiğini görüyoruz. Bizim ligimizde de adam akıllı bir düzenleme şirketleşme olsa bu ligin kalitesi nerelere varacak da. Adamların yıllık toplam ödediği yayın ve diğer gelirler Türkiye'nin toplam gsyhnin %10'u kadar(50 milyar pound civarında). Bizim ligimizin toplam yayın geliri ve diğer gelirler 900 milyon TL iken sadece üst lige çıkan leeds united 196 milyon pound gelir elde ediyor. Küme düşen West bromwich albion toplam yayın havuzundan 74 milyon pound gelir elde ediyor. 3. ligden üst lige play-off ile çıkan wycombe wanderers 36 milyon pound gelir elde ederken bizim şampiyonumuz toplamda 28 milyon Euro gelir elde etti. Adamların 3. ligi bile bizim ligimizden daha çok izleniyor. Bu mhk ayaklarını geçin kulüpler ve taraftarlar yüzünden böyle Türk futbolu. Fanatikler yüzünden gelişmeyecek.

Gene Beşiktaş hakemle kazandı.
Hakemi rakibin hakkı yense bile eleştiren kazanıyor bu ligde.
En azından GS rakibin hakkı yendiğinde eleştirmiyor.

Son düzenleme:
Bak her şeyi söyle şunu söyleme. Yemin ediyorum tiksiniyorum sizden. Aynen kanka fetöye tapıyorum. Ülkede de herkes masum. Bu yazdığım da ceza alacaksa alsın. Dayanamıyorum şu yoruma. Fanatiklikten beyinleri durma noktasına gelmiş.

Ignore atıp geçmek lazım bazen fazla takmamak lazım :D

Fenerliyim ama diğer takımlara rezil oluyoruz harbi. Naptın be Ali koç? Şampiyon olamayınca böyle şeylere başvuruyor. Hedefimiz 29 ama 3 yıldız ve 19 şampiyonluk şaka gibi. Aziz yıldırımın hakkını yedik.

Bak her şeyi söyle şunu söyleme. Yemin ediyorum tiksiniyorum sizden. Aynen kanka fetöye tapıyorum. Ülkede de herkes masum. Bu yazdığım da ceza alacaksa alsın. Dayanamıyorum şu yoruma. Fanatiklikten beyinleri durma noktasına gelmiş.
Dayanamıyorsan hiç konuşma, şaibeli şampiyonluklarınla övün dur, fanatizmmiş peh. 😂 Bende beynini kullanmayan gs taraftarından tiksiniyorum.
@Sénza sende buna dahilsin, ağlamaya devam et lütfen. İyi sosyaller.

Son düzenleme:
Dayanamıyorsan hiç konuşma, şaibeli şampiyonluklarınla övün dur, fanatizmmiş peh. 😂 Bende beynini kullanmayan gs taraftarından tiksiniyorum.
Ben ne yorum yaptım? Her takımı objektif savunuyorum. Nerede gördün fanatikliğimi? Spor konuşacaksan konuş ama gelip siyaseti katma. Kimden ne kadar adam alındı biliyoruz. Tıp okuyan bir beyinsizim ayrıca. Haklısın kanka.
6-0'a laf eden mi var? Ya da 20 yıl boyunca yenemedik söylediniz eyvallah. Yenince de biz sevindik. Atıştık. Ama fetöyü işin içine sokma. Gittikçe şu ülkeden kurtulmak istiyorum sayenizde. Ayrıca ben FB'li lerden tiksinmiyorum. Fetö muhabbeti yapanlardan tiksiniyorum ama sen direk GS'lileri hedef alarak ne kadar fanatik biri olduğunu açığa vuruyorsun merak etme.
Gelip şampiyonlukları bile istemenize laf etmedim ve Beşiktaş'a verildiyse bu işte bir yanlışlık olduğunu bile dile getirdim Fenerbahçe ve diğer takımlar için. Ama senden bunları anlamanı beklemiyorum tabi.

Hayatımda futbol konusuna yorum yapmadım ama nasıl fanatik oldum veya nasıl ağlıyo oldum :D Baya bi cringesin hayatında bol sanslar cya.

Geri
Yukarı