Feshedilen İstanbul Sözleşmesi

Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle 20 Mart gecesi feshedilen İstanbul Sözleşmesi hakkında bilgilendirici bir video. Tuhaf, sözleşmeyi yürürlüğe sokan ilk ülke ve bu sözleşme fikrinin kıvılcımını çıkaran ilk ülke bizdik. Cumhurbaşkanının kendi kendine bunu feshetmiş olması çok korkunç bir olay, anlayana.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki madem yazayım, toplum olarak yaşıyorsak bu toplumun bir ahlakı bir etiği olması gerekir. İyi ki de ret edildi.

Keşke idam gelse de bunları tartışmasak... Masum insanları katleden teröristlerden kadınları benzin bidonunda yakanlara ne kadar ceza verirsen ver elinde sonunda senin hapishanende senin verginden bir nevi senin elinden beslenecek bu caniler!

Gel gör ki bu sözleşme hiçbir kadını çocuğu genci korumak için değil, sapkın insanlar topluluğunu daha da yüceltmek adına çıkarılmıştı ve yürülüğe girmesi hiçbir kadını korumayacak sadece toplumun ahlakını bozacaktı, iyi olmuş.

Zaten bir şeyi değiştirmiyordu. Bize kendi yasalarımızda bulunan daha verimli daha yaralı bir kanun lazım.

Bende onu yazdım hocam. İptal edildi diye şiddet artmayacak ya da azalmayacak. Kendimiz gerçekten şiddete karşı bir yasa hazırlamadığımız sürece devam edecek.
Ayrıca LGBT arttıkça hepimizin tepesine binecekler. İleride kendilerini üstün gösterdiklerinde her türlü haksızlığa uğrayan biz olacağız. Daha çok erkekler olacak. O yüzden kendiniz için isteyin. Biz şiddeti desteklemiyoruz. Ama bu sözleşme truva atı'ndan farksız. Lafta şiddete karşı ama altında LGBT'yi toplum içerisinde kadını üstün tutan bir anlaşma.
Ne eşitlik ne de üstünlük bizi adalet kurtarır adalet.

İdamın gelmesini istemenize, nasıl sonuçlar doğuracağından pek emin değilsiniz çünkü.
Avrupa Birliğine gireme olasılığımız %0.01 den %0 a düşecek, olası yurt dışı bağlantısı olan biri idam edilirse ülkeler arası diplomatik kriz olacak vs vs ama bunlar bence göze alınabilir. Çünkü bunlara anca idam yakışır. Hapis cezası bana çok hafif gibi geliyor.

Şimdi okudum birazını.
Anladığım kadarıyla kadına şiddet vb. şeyler var.
Bunu fes etmişler.
Niye, neden, niçin, kim?
(sorulabilecek tüm soruları sordun LAN)

Teorik kısmı öyle pratikte bambaşka. Yukarı da arkadaşlar attı işte, kaynak isteyin onlardan, daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Avrupa Birliğine gireme olasılığımız %0.01 den %0 a düşecek, olası yurt dışı bağlantısı olan biri idam edilirse ülkeler arası diplomatik kriz olacak vs vs ama bunlar bence göze alınabilir. Çünkü bunlara anca idam yakışır. Hapis cezası bana çok hafif gibi geliyor.
Siz öyle düşünebilirsiniz. Bence kesinlikle gelmemesi gereken bir şey. Türkiye her ne kadar şu an olmasa da bir Avrupa ülkesi. O standartlarda ülkeler buna cinayet olarak bakıyor, ki öyle de zaten.
Şimdi okudum birazını.
Anladığım kadarıyla kadına şiddet vb. şeyler var.
Bunu fes etmişler.
Niye, neden, niçin, kim?
(sorulabilecek tüm soruları sordun LAN)
Ben de dediğim gibi çok hakim değilim. Ama içinde daha değişik maddeler de var galiba, bu konuda seni aydınlatacak kadar bilgili değilim maalesef. 😀

Geri
Yukarı