Fiat arabalar çok arıza verir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Volvo kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki Fiat'ın genel olarak motorları sağlamdır. En azından Volvo'dan daha sağlam motorları var. Sadece Turbo 'larının çabuk bittiğini duymuştum, tamir takımını değiştiriyorlar. Hatta arkadaşında dediği gibi dizeller arasında belki de en iyilerden. Ancak Fiat'ın yürüyen aktarma organları için aynı şeyi söyleyemem. Özellikle hor kullanıldığı zaman aks kafası, alt takım bozma gibi durumları yaşatır. Kaza yapmaz ve aracı çukurdan çukura atmaz isen problemsiz binersin.

Bu soruyu kasıtlı olarak soruyorsun değil mi?

Hayır hocam Allah şahidim olsun, bilerek değil.
Volvo kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki Fiat'ın genel olarak motorları sağlamdır. En azından Volvo'dan daha sağlam motorları var. Sadece Turbo 'larının çabuk bittiğini duymuştum, tamir takımını değiştiriyorlar. Hatta arkadaşında dediği gibi dizeller arasında belki de en iyilerden. Ancak Fiat'ın yürüyen aktarma organları için aynı şeyi söyleyemem. Özellikle hor kullanıldığı zaman aks kafası, alt takım bozma gibi durumları yaşatır. Kaza yapmaz ve aracı çukurdan çukura atmaz isen problemsiz binersin.

Hangi model Volvo kullanıyorsun abi?

Arkadaşlar bu Fiat markasından anlayan varsa sorularım olacak, ama ciddi anlayan olsun.

Son düzenleme:
Dostum kısacası parasının arabası. Atmosferik motor seçeneği hariç, diğer motor seçeneklerinden istediğini alabilirsin.

Hayır vermez. 0 kmden itibaren aldığınız hangi marka model araç olursa olsun 500.000 km ye kadar bakımları aksatılmadığı sürece hemen hemen hepsi çok rahat görüyor. Elektronik vb. olarak ufak tefek kronik durumlar hariçtir.

Şuan dünyanın en sorunsuz en taş motorlarından birisini fiat üretiyor. Multijet çok uzun ömürlü kemik bir motordur. Örneğin opelin kullandığı 1.3cdti motor %95 multijettir. Opel ufak tefek eklemeler yapmıştır sadece. Kronik sorunları olan araç yada model olmadığı sürece her araç kolay kolay sorun çıkarmaz. Tabii bakımlı ise.

Örneğin fiat solo. Ciddi elektronik problemleri olan bir araç. Bu tarz araçlar hemen her markada olabiliyor. Fiatı bundan dolayı kötülemek doğru olmaz.

Enjektör ve turbo zamanla revizyon isteyen parçalardır. Önemli olan motorun sağlamlığıdır. Bunu dci da veriyor. Kullanıma bakıma ve kmye bağlı olarak ömrü değişebiliyor. Fiata özel değil.
Katılıyorum hocam revizyon geçiktirilmemeli. Bir araba forumunda 150.000 KM'de bir aracın enjektör patlattığını yazılmış. Biride 1.3 lerde kronik yazmış ondan dolayı söyledim.

Hangi model Volvo kullanıyorsun abi?

960 ama ailemde 145'den S60'a kadar pek çok farklı modeli oldu. Plaka'dan selam olsun. Gerçi bir süredir şehir dışında olduğum için o beni evde bekliyor. 🥲

Dosya Ekleri

• IMG_20200918_101308_HDR.jpg
    IMG_20200918_101308_HDR.jpg
    298,3 KB · Görüntüleme: 48
Katılıyorum hocam revizyon geçiktirilmemeli. Bir araba forumunda 150.000 KM'de bir aracın enjektör patlattığını yazılmış. Biride 1.3 lerde kronik yazmış ondan dolayı söyledim.
Hocam araştırdım sorun eskide kaldı galiba bulamadım konuyu.
Yeni şikayet yok.

Neden yapmıyoruz?
F/P olmadığı için. 😂
960 ama ailemde 145'den S60'a kadar pek çok farklı modeli oldu. Plaka'dan selam olsun. Gerçi bir süredir şehir dışında olduğum için o beni evde bekliyor. 🥲
Yakışıklı makine hocam bu Volvolar.

Hocam, Volvo S40 almaya değer mi peki?
Tek duyduğum sorun parçalar ile ilgiliydi benzin tüketimini saymazsak. 😂
Bu arada manuel ehliyet ile otomatik şanzımanlı araba yasal olarak kullanılabiliyor muydu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı