Fiat Egea 1.0 Firefly alınır mı?

xNereY

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GTX 1660 Super Gaming X | AMD Ryzen 3500X | Gigabyte B450M S2H | GSkill (8x2) 16 GB 3200 MHz | WD Blue 1 TB - WD Blue SN570 500 GB | Corsair Spec-Delta RGB / Corsair 550W 80+ PSU
Selamlar, 1.3 MJet, 1.6 MJet ve 1.4 Fire motorları biliyoruz ancak genel olarak bilinmeyen, şu an sadece halihazırda Egea Cross SW'de satılan manuel şanzımanlı 1.0 turbolu motor dikkatimi çekti. Turbolu olmasıyla birlikte fiyatının uygunluğu 1.4 Atmosferik yerine seçilebilir mi diye düşündürmedi değil. Bilgisi olan var mı? Turbolu 1.0 motor düşünülebilir mi? Genel olarak bilinmeyen, tercih edilmeyen bir motor diye biliyorum ancak bilinen bir problemi var mı?

1.0 Firefly, turbo sayesinde küçük hacimli olmasına rağmen yüksek performans verebilen bir benzinli motor. 1.4 ve 1.3 motorlar yerine terih edilebilir.
Çok sık yaşanan bir problemi var mı bilmiyorum ama genel olarak düşük hacimli yüksek güçlü motorlarda piston çatlama, kol kırma gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor bu yüzden piston ,kol, krank gibi parçaların güçlendirilmiş olması lazım. Fakat bu arabada bu tarz sorunlar yaşayan duymadım henüz çevremde.

Eğer bütçeniz uygunsa benzinli 1.6 E-Torq motorlu olanı alın derim.

1.0 Firefly, turbo sayesinde küçük hacimli olmasına rağmen yüksek performans verebilen bir benzinli motor. 1.4 ve 1.3 motorlar yerine terih edilebilir.
Çok sık yaşanan bir problemi var mı bilmiyorum ama genel olarak düşük hacimli yüksek güçlü motorlarda piston çatlama, kol kırma gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor bu yüzden piston ,kol, krank gibi parçaların güçlendirilmiş olması lazım. Fakat bu arabada bu tarz sorunlar yaşayan duymadım henüz çevremde.

Eğer bütçeniz uygunsa benzinli 1.6 E-Torq motorlu olanı alın derim.
Hocam bahsettiğiniz 1.6 motor maalesef ki artık satılmıyor. 1.6 MultiJet(Dizel) ve 1.5 T4 Hybrid(Benzin - Elektrik) olarak seçenekleri var.

O zaman 1.5 T4 Hybrid modelini tavsiye ederim. Özellikle şehir içi sürüş için çok iyi bir seçenek. Ama 1.0 da alınabilir yani. Bütçene göre 1.0 ya da 1.5 arasından birini seç bence.

Geri
Yukarı