Fiat Egea 1.3 MultiJet özellikle 0 dan kalkışı çok yavaş

Milyonlarca kullanıcı yapıyor doğru olmasa yapmazdı demiyorum. Milyonlarcası yapıyor ve neredeyse 100 aracın 98 tanesi 150.000kmye kadar turbo sorunu çıkartmıyor. Oradan onu nasıl çıkarttın. Yılmaz abinin videosunu atıp bunu izle demen komik olmuş :D Teknik veriler ortada. Yağlama zamanlayıcıları ortada.

Youtubeda izlediğin 1-2 video ile lütfen insanları yanlış yönlendirme.

Bu arada son olarak 30-40 saniye çok bile söyledim. 20-25 saniye turbo yağlanması için fazlasıyla yeterli bir süre. Yabancı kaynaklardan araştırma yaparsan konu hakkında bilgi sahibi olabilirsin :)
Turbo max. 7-8 saniyede yağlanır.

Turbo max. 7-8 saniyede yağlanır.
Kesinlikle. Milyonlarca dolar arge yapan firmalar mühendisler zaten bunların hepsinin hesabını noktasına kadar yapıyor. Turbo 1-2 dakikada yağlanıyor olsa ilk 1-2 dakika yağsız çalışacağı için hiçbir araç 30.000km yi göremez turboyu dağıtır. Bu tarz arkadaşlarda youtubedan izlediği 1-2 video ile insanları yanlış yönlendiriyor.

Klima açıkken stop ediyorsa aracınızda bir sorun vardır. Böyle saçma bir kronik sorunu yok motorun. Ayrıca klimanın yoracağı kadar güçsüz bir motor değil.

Adamın sabah uyanıp marşa basıp sokakta 0-100 denemiş olacağını nasıl düşünebildiniz hocam tebrik ederim.
Euro 6 için baya azıldı bu sorun ancak Euro 4 ve Euro 5 lerde bu sorun çokça mevcut.

Kesinlikle aracınızı bir ustaya götürüp A’ dan Z’ye baktırmalısınız (turbo,dpf,enjektör) 0-100 nasıl 18 saniye olabilir aklım almadı. 2013 euro 5 linea 1.3 kullanıcısıyım 95 bg modeli arabada 2 kişi eğimsiz yolda 12 sn süre aldım üstelik aracım 390 bin km de. İllaki bir yanlış var onu bulmalısınız.

Kesinlikle aracınızı bir ustaya götürüp A’ dan Z’ye baktırmalısınız (turbo,dpf,enjektör) 0-100 nasıl 18 saniye olabilir aklım almadı. 2013 euro 5 linea 1.3 kullanıcısıyım 95 bg modeli arabada 2 kişi eğimsiz yolda 12 sn süre aldım üstelik aracım 390 bin km de. İllaki bir yanlış var onu bulmalısınız.
Zaten araca gaza basıyorum evet devir yükseliyor bağırıyor ama gelişme yok hiç gitmiyor kendimi 1.0 sce 65 bg Clio kullanıyor gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı