Fiat Egea Lounge alınır mı?

• Konuyu başlatan RDAs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 77
  • Görüntüleme 7B
Ölürsek bile Egea ile ölelim. Bu benim için şereftir.
@Jira Troll olduğundan şüphelenmeye başladım artık.

Değilse de Malatya'da yaşayan arkadaşıma tanıdığı iyi bir psikiyatrist var mı diye soracağım, masrafı ben karşılarım.

Araba ya, araba. Öyle klasik, Dünya tarihi için dönüm noktası olan bir araba da değil. Her dönem düşük bütçeler için çıkarılan, dönemin şartlarını karşılasın yeter denilerek yapılmış sıradan bir araba. Çıldırıyorum bu fanatizme. 🤣🤣🤣 Arkadaş parasını veriyorsun, satın alıyorsun, sonra başka bir arabaya geçeceksin o da gidecek daha alt düzey bütçedeki başka birine işte. :D 32 yaşındayım, kendimin olan araba sayısı 5, şimdiki de gidecek çok geçmeden 6. araba olacak. Hepsinin fanatiği olsaydım işim çok zordu. :D

Parayla satın aldığı şeye bağlanmayan tek kişi forumda ben miyim? Bazen bu konuda kendimi çok yalnız hissediyorum. :D

@Jira Troll olduğundan şüphelenmeye başladım artık.

Değilse de Malatya'da yaşayan arkadaşıma tanıdığı iyi bir psikiyatrist var mı diye soracağım, masrafı ben karşılarım.

Araba ya, araba. Öyle klasik, Dünya tarihi için dönüm noktası olan bir araba da değil. Her dönem düşük bütçeler için çıkarılan, dönemin şartlarını karşılasın yeter denilerek yapılmış sıradan bir araba. Çıldırıyorum bu fanatizme. 🤣🤣🤣 Arkadaş parasını veriyorsun, satın alıyorsun, sonra başka bir arabaya geçeceksin o da gidecek daha alt düzey bütçedeki başka birine işte. :D
Yeni alacağınız araç hangi araç olacak?

Yeni alacağınız araç hangi araç olacak?
Hayırlısı, Çeşme'de içime sinen ev işini halledeyim de alacağım dönemde hep yaptığım gibi piyasada ne kadar C sınıfı HB/SUV, D sınıfı station/SUV varsa test edip ona göre karar veririm. Yalnız benim bütçemde Egea almayacağımı iyi biliyorum. :D

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim, makyajlı Egea'daki o jantı beğeniyorum.

Hayırlısı, Çeşme'de içime sinen ev işini halledeyim de alacağım dönemde hep yaptığım gibi piyasada ne kadar C sınıfı HB/SUV, D sınıfı station/SUV varsa test edip ona göre karar veririm. Yalnız benim bütçemde Egea almayacağımı iyi biliyorum. :D
Egea alabilirsin. Emin ol çok seveceksin.

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim, makyajlı Egea'daki o jantı beğeniyorum.
Bütçeniz ne kadar?

Bütçeniz ne kadar?
Evi aldıktan sonra kesin bütçe belli olacak ama tahminen 600 bin civarına çıkabilirim. Ev için en az 2.5 milyon gidecek, o arada bunu da sıkıştırırım bir yere. Daha az canım yanar. :D

Bu arada bana kullanmadığım arabadan bahsetmiyorsun, ne olduğunu biliyorum da Egea almayacağımdan bu kadar eminim. :D 30 civarı modelin sürüşünü yapıyorum her araba alma döneminde. :D

Evi aldıktan sonra kesin bütçe belli olacak ama tahminen 600 bin civarına çıkabilirim. Ev için en az 2.5 milyon gidecek, o arada bunu da sıkıştırırım bir yere. Daha az canım yanar. :D
Değirmenin suyu nereden geliyor? 2.5 milyon ev ve 600.000₺ araba bütçesi falan. Hangi işle meşgulsun?

Parayla satın aldığı şeye bağlanmayan tek kişi forumda ben miyim?
Ben de bağlanmıyorum paranın satın alabildiği şeylere. Sonuçta hepsi birer ihtiyaç giderici ve canı kanı olmayan bir mal. Parası olan A kişisi de alabilir, Z kişisi de. Hayatının odak noktası olmamalı böyle şeyler insanların ama oluyor.

Genelde herkesin alamayacağı şeylere sahip olan azınlıkta insanlar böyle şeyleri bu kadar över ve bağlanır ama bu arkadaş genel anlayışı bozdu fazlasıyla :D

@Otomaber Sana bir abi tavsiyesi, hayatın için Fiat ve Egea'dan daha anlamlı bağlanılacak ''varlıklar'' edin.

Değirmenin suyu nereden geliyor? 2.5 milyon ev ve 600.000₺ araba bütçesi falan. Hangi işle meşgulsun?
Çeşme'deki evi, Karaburun'daki yazlığı satarak alabiliyorum. 600,000 TL araba da elimdeki Tiguan'ı satıp üstüne para eklediğimde benim için büyük bir miktar değil. İngiltere ve Fransa'daki 2 mimarlık şirketiyle çalışıyorum. Bir oyun şirketine de proje bazlı modelleme/sıvı mekaniği desteği veriyorum. 3 yabancı dilim var, Bilkent mezunuyum, R.I.T.'de okudum, ABD'de çalışma tecrübem ve geçmişte sistem mühendisi/yönetici olarak departman kuruculuğu da yaptım. Komple CV ve referans istersen göndereyim. :D

Nedir bu egea aşkı. Bizim ilk arabamız 1997 efsane corolla idi çok sevmiştim ama fanatiklik yapmanın anlamı yok. Yarın başka araba alırsınız gider.
Gitse bile kalbimde olacak.

Geri
Yukarı