FIAT neden güvenli değil?

Genelde arabalar kasa sağlamlığından değil güvenlik donanımından düşük yıldız alıyor. Eğer 0 yıldız aldıysa güvensiz evet ama 4 yıldız alan arabalara bakınca genelde kasanın sağlam olduğunu görürsünüz. Makyajlanan Egea donanım olarak çok gelişti 5 yıldız alacağını düşünüyorum.

Maalesef Fiat ekonomik araba yapıyor ve sonuçları bu oluyor. Yurt dışında ne oluyor bilmiyorum ama ülkemizde güvenlik donanımları kendisi dünyanın en iyisi zanneden şoförler yüzünden "gereksiz" muamelesi görüyor.

Yürüyen tabut diye boşuna demiyorlar. 😀 Ama ucuz sonuçta, normaldir. Biz de Clio kullanıyoruz, araba bildiğin plastik. Yani az yüklensem yamulacak araba, Allah korusun kaza falan yapsak kağıt olur araba.

Clio iyidir, ama kalitesi tartışılır en Full paketinde arka camları otomatik olmayan bir araba 1999 yılında çıkan Honda civic de bile hepsi otomatik.

Genelde arabalar kasa sağlamlığından değil güvenlik donanımından düşük yıldız alıyor. Makyajlanan Egea donanım olarak çok gelişti 5 yıldız alacağını düşünüyorum.
Makyajlı kasası daha henüz teste girmedi, o yüzden kabul edilen standart test şimdilik 3 yıldız. Makyajlı kasa da test edilince sonuçları göreceğiz.

10k Euro'luk araba. Çok bir şey beklememek lazım. Gidip bu parayı fiata vericeğime 2000+ model A6 alırım koltukları bile elektrikli.
Mis mis.

Makyajlı kasası daha henüz teste girmedi, o yüzden kabul edilen standart test şimdilik 3 yıldız. Makyajlı kasa da test edilince sonuçları göreceğiz.
O yüzden 5 yıldız bekliyorum dedim zaten teste girmediği için. Belki giriş seviye olan yine 3-4 yıldızda kalabilir ama dolu paketler kesin 5 yıldız alacaktır.

Ucuz arabada güvenlik olmaz. Bahsettiğiniz marka bizim gibi %200 vergi alan ülkelerde pahalı gözüküyor. Paran varsa yaşarsın yoksa ölürsün. Z kuşağının bir sözü var. Paran varsa Range Rover, paran yoksa game over 😌
Doğru fakat pahalı ama güvenliği zayıf arabalar da var, mesela mustang! 2 yıldız aldı daha sonra yeni özellikler ve donanımlar eklendi fakat 3 yıldız alabildi.

10k Euro'luk araba. Çok bir şey beklememek lazım. Gidip bu parayı fiata vericeğime 2000+ model A6 alırım koltukları bile elektrikli.

Onların kasası daha kötüdür uzun yıllardır kullanıldığı için.

Ben FCA ve PSA birleşmesi ile artık Fiat markasında çıkan modellerinde çok gelişiceğini düşünüyorum. Zaten Fiat ufaktan başladı yeni egeada bir çok güvenlik donanımı konuldu.
4 yıldız almaları bence yeterli çünkü 5.yıldız yaya güvenliği için. Yanlış anlamayın ama ben gerek olduğunu düşünüyorum çünkü yayaya çok yumuşak çarpmadığınız sürece yayı güvenliği en iyi araba olsa bile yayayı uzağa fırlatıyorsunuz veya daha kötüsü eziyorsunuz arabanın verdiği ilk darbenin pek bir anlamı kalmıyor.

Geri
Yukarı