Fiber altyapı mı geliyor?

Binanıza kablo çekmek için keşfe gelmiş olabilirler. Mesela rögar kapağından sizin binanıza giden bir boru var mı yok mu diye bakmış olabilirler. Yani hocam konu çok genel. Detaylı bilgi de vermemişsiniz. Dilekçe verdiğinizi bile sonradan söylediniz. Biz buradan ne olup bittiğini bilemeyiz ki.

Yok hocam dikkate alınmama olur mu? Biz VDSL bulunan binamıza fiber için dilekçe verdikten sonra 2.5 ayda tüm işlemler halloldu. Süreci şurada anlattım: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Şanslıymışsınız hocam zaten genelde kopma olduğunda altyapıya bakıyorlar altyapı sorunluysa fiber döşüyorlar.

Şanslıymışsınız hocam zaten genelde kopma olduğunda altyapıya bakıyorlar altyapı sorunluysa fiber döşüyorlar.
Aynen hocam şans büyük bir etmen. Ben de o kadar kısa sürede hallolacağını sanmıyordum. Ama dilekçenin ciddiye alınmaması söz konusu değil. Neticede resmi bir evrak. Yatırım yapmak istemiyor olabilirler veya ileriki yatırım süreçlerine erteliyor olabilirler. Ama yılmadan pes etmeden işin üzerine düşmek lazım.

Aynen hocam şans büyük bir etmen. Ben de o kadar kısa sürede hallolacağını sanmıyordum. Ama dilekçenin ciddiye alınmaması söz konusu değil. Neticede resmi bir evrak. Yatırım yapmak istemiyor olabilirler veya ileriki yatırım süreçlerine erteliyor olabilirler. Ama yılmadan pes etmeden işin üzerine düşmek lazım.

Hocam o göndermede haklısınız dikkate alınması zorunlu ama adam çıkıp şu an başka yerlere yapıyorum dese dilekçenin hükmü kalmaz.

Hocam o göndermede haklısınız dikkate alınması zorunlu ama adam çıkıp şu an başka yerlere yapıyorum dese dilekçenin hükmü kalmaz.
Aslında dilekçenin hükmü kalmaz demeyelim de dilekçedeki talep onaylanmamış diyebiliriz. Zaten bazı durumlarda bölgedeki planlama ekibi projeyi çizip genel müdürlüğe gönderiyor. Genel müdürlük bütçe onayı vermiyor veya homepass potansiyelini düşük gördüğü için onay vermiyor. Dediğiniz gibi şans önemli.

Araçta fiber kablolar vardı.
Hocam siz neye inanmak istiyorsanız ona inanın :D
Dilekçe vermiştik, arabada fiber kablolar vardı... Birazdan "binaya kablo çektiler" diyeceksiniz herhalde. Bilgileri taksit taksit değil de peşin olarak verseniz biz de daha net konuşabiliriz yani. Umarım size de en kısa sürede fiber gelir ne diyelim 🤷‍♂️

Aslında dilekçenin hükmü kalmaz demeyelim de dilekçedeki talep onaylanmamış diyebiliriz. Zaten bazı durumlarda bölgedeki planlama ekibi projeyi çizip genel müdürlüğe gönderiyor. Genel müdürlük bütçe onayı vermiyor veya homepass potansiyelini düşük gördüğü için onay vermiyor. Dediğiniz gibi şans önemli.

Hocam siz neye inanmak istiyorsanız ona inanın :D
Dilekçe vermiştik, arabada fiber kablolar vardı... Birazdan "binaya kablo çektiler" diyeceksiniz herhalde. Bilgileri taksit taksit değil de peşin olarak verseniz biz de daha net konuşabiliriz yani. Umarım size de en kısa sürede fiber gelir ne diyelim 🤷‍♂️

Şu an Türkiye'nin tamamının fibere ulaşması GTA 9 çıktığında ancak.

Ekonomik olduğunuda düşünmek zor hocam önümüzde TurkNet örneği var adamların hem internetleri çok iyi hem de altyapı döşemesi çok iyi.
Turknet GigaFiber ile çok büyük adımlar atıyor helal olsun ama TT'nin Turknetten çok daha büyük bir firma olduğu düşünüldüğünde giderlerinin de çok daha büyük olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu sebeple TT'nin yatırımları gecikebiliyor. Sebepler tamamen ekonomik değildir tabii. Her ne olursa olsun umarım herkes şu fiber denen meretin tadına varır. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı