Çözüldü VDSL altyapı mı geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abu!

Hectopat
Makaleler
7
Yer
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
Arkadaşlar bugün ekmek almaya giderken farkettim. Türk Telekom şöyle bir şey yapmış. VDSL saha dolabı mı kuruyorlar?

IMG_20201103_192013.jpgIMG_20201103_192045.jpgIMG_20201103_192028.jpgIMG_20201103_192023.jpgIMG_20201103_192039.jpginternet.jpg

Not: Gece olduğu için ve acelem olduğu için fotoğraflar kötü çıkmış. İsterseniz yarın daha net fotoğraflar atabilirim.

Dolabtan 1 haftaya yakın süredir fan sesi geliyor. Müşteri hizmetleri şebeke aktifleşmemiş daha dedi, süreç acaba ne zaman tamamlanacak?

@Ulunay hocam fan sesi gelmeye başlamasından itibaren süreç ne kadar sürüyor acaba? Altyapı kontrolünde hala ADSL gözüküyor ve geçiş yapabileceğim bir VDSL pakette bulunmuyor.
Testler başlamış hocam, BTK onayından sonra satışa açılır. Süreç kimi zaman 2 hafta kimi zaman 3 ay sürüyor. Bazı noktalarda 6 ay bile sürebiliyor. BTK'ya kalmış...

Üst yönetime mail atın güncel durum hakkında bilgi isteyin gene müdürlüğe yönlendirecekler zaten.
Twitter'dan yazdığımda arayıp, "şebeke daha aktif olmamış, olduğu zaman aranırsınız zaten" dediler. Süre bilgisi sorduğumda "ne yazık ki bir bilgi veremiyoruz" dediler. Mail atınca ekstra bir bilgi verilir mi?

Testler başlamış hocam, BTK onayından sonra satışa açılır. Süreç kimi zaman 2 hafta kimi zaman 3 ay sürüyor. Bazı noktalarda 6 ay bile sürebiliyor. BTK'ya kalmış...
İş BTK'ya kaldıysa yandık hocam. Teşekkürler.

Twitter'dan yazdığımda arayıp, "şebeke daha aktif olmamış, olduğu zaman aranırsınız zaten" dediler. Süre bilgisi sorduğumda "ne yazık ki bir bilgi veremiyoruz" dediler. Mail atınca ekstra bir bilgi verilir mi?
Twitter ile CEO maili bir değil tabii ki bence ekstradan bilgi verilebilir denemek lazım.

Twitter ile CEO maili bir değil tabii ki bence ekstradan bilgi verilebilir denemek lazım.
Hocam mail attım, aradılar hemen. VDSL altyapı aktif gözüküyor dedi, direkt geçiş işlemi yaptık.

50 Mbps pakete de geçiş yapabilirsiniz dedi ama ben istemedim. 16 Mbps VDSL'e bir geçiş yapayım hat değerlerine bakıp ona göre 50 Mbps'e veya 100 Mbps'e geçiş yapmayı düşünüyorum dedim.

Ortalama 2 iş günü maksimum 15 iş günü sürüyormuş geçiş işlemleri. Tamamlanınca SMS gelecekmiş geçiş yapılırken de 10-15 dakika kesinti yaşayabilirmişim.

Online İşlemlerde ise bu şekilde gözüküyor:
1612207115488.png

Hocam mail attım, aradılar hemen. VDSL altyapı aktif gözüküyor dedi, direkt geçiş işlemi yaptık.

50 Mbps pakete de geçiş yapabilirsiniz dedi ama ben istemedim. 16 Mbps VDSL'e bir geçiş yapayım hat değerlerine bakıp ona göre 50 Mbps'e veya 100 Mbps'e geçiş yapmayı düşünüyorum dedim.

Ortalama 2 iş günü maksimum 15 iş günü sürüyormuş geçiş işlemleri. Tamamlanınca SMS gelecekmiş geçiş yapılırken de 10-15 dakika kesinti yaşayabilirmişim.

Online İşlemlerde ise bu şekilde gözüküyor:
Eki Görüntüle 862006
1 kişi daha eksildi ADSL kullanan :)

1 kişi daha eksildi ADSL kullanan :)
Hocam eksildik de pek bir farkını göremedim şuan. Bir bakar mısınız hat değerlerine? @Ulunay
1612257026792.png

Paket değişikliği kısmına ise bunları seçebiliyorum. Seçtiğim zaman düzelir mi bu tablo?
1612257136543.png

Ekstra olarak ayarlardan SNR Margini 8 yapmazsam dosya indirirken hız stabil olmuyor çok fazla CRC hatası alıyorum.

Hocam eksildik de pek bir farkını göremedim şuan. Bir bakar mısınız hat değerlerine? @Ulunay
Eki Görüntüle 862459

Paket değişikliği kısmına ise bunları seçebiliyorum. Seçtiğim zaman düzelir mi bu tablo?
Eki Görüntüle 862462
Ekstra olarak ayarlardan SNR Margini 8 yapmazsam dosya indirirken hız stabil olmuyor çok fazla CRC hatası alıyorum.
Hocam ADSL'de gözüküyorsunuz sanırım hala. Zaten 16 Mbps VDSL talebini oluşturmuşsunuz. Hattınız VDSL'e geçtiğinde düzelebilir.

VDSL, saha dolabına fiber ile geliyor. Ama apartmana fiber kablo gelmediği için size bakır kablo ile VDSL verilir. Bizim semtte de birebir aynısı oldu ve VDSL geldi.

Fiber şu anda benim gördüğüm kadarı ile sadece yeni binalara çekiliyor.

VDSL en iyi cevap seçildi.

Geri
Yukarı