Fiesta 1.4 otomatik hangi LPG kit takılmalı?

Bu yıl en uygun kit Nazorati'de.
Bende Stefanelli kit var. 10 yılı devirdi. Güzel kit ama memleketi terkettiler. Anadolu ve Çelik grubu sağolsun. Yaptıkları işi yarım bırakmada üstlerine yok.

2009 Fiesta 1.4 Otomatik aracım var Atiker Grand Kit takılmış ben almadan önce şu anlık memnunum İstanbul'da candan mühendisliğe götürdüm ayar yapıldı

2009 fiesta 1.4 otomatik aracım var atiker Grand kit takılmış ben almadan önce şu anlık memnunum İstanbul'da candan mühendisliğe götürdüm ayar yapıldı.

Konu birkaç aylık hocam benzin ucuzlamıştı o dönem LPG takmadım geçen ay fiyatlar yükselince sattım arabayı yine de sağ olun.

Konu kilitlensin lütfen.

Yoktu, 40 bin km 2012 Titanium otomatik modeldi sizinki nedir?

2009 Titanium otomatik paket 57 binde arabam gazı köklediğimde nadirde olsa vuruntu yapıyor ve 2'den 3'e geçişlerde sürtünme sesi geliyor aynı ses frene bastığımda araba iyice durmaya yakın geliyor disklerdendir dedik değiştirdim ama 2'den 3'e geçerken ki seside yeni yapmaya başladı.

2009 Titanium otomatik paket 57 binde arabam gazı köklediğimde nadirde olsa vuruntu yapıyor ve 2'den 3'e geçişlerde sürtünme sesi geliyor aynı ses frene bastığımda araba iyice durmaya yakın geliyor disklerdendir dedik değiştirdim ama 2'den 3'e geçerken ki seside yeni yapmaya başladı.

Hocam sakın ha dikkatli ol 3. vitesten sonra basma ben bastım şanzıman'a 10 bin masraf gitti bunların şanzıman çok hassas 70km/sden 80km/s geçerken tak diye vuruyordu korkuyordum. Bir de yağını falan sık kontrol et. Onun dışında kronik sıkıntı hiç yok denebilir fiestalarda.

Hocam sakın ha dikkatli ol 3. vitesten sonra basma ben bastım şanzıman'a 10 bin masraf gitti bunların şanzıman çok hassas 70km/sden 80km/s geçerken tak diye vuruyordu korkuyordum. Bir de yağını falan sık kontrol et. Onun dışında kronik sıkıntı hiç yok denebilir fiestalarda.
Valla arabayı sakin kullanmıyorum bastığım oluyor ama 76 Beygir olunca gitmiyor araba :) Onun haricinde vuruntuyu sadece gazı ani olarak köklediğimde yapıyor diğer geçişlerde filan yapmıyor ama sürtme sesini neden yapar çözebilmiş değilim Fiestam grubunda şanzımancılar var onlara mı göstersem acaba :D

Vallahi arabayı sakin kullanmıyorum bastığım oluyor ama 76 beygir olunca gitmiyor araba :) onun haricinde vuruntuyu sadece gazı ani olarak köklediğimde yapıyor diğer geçişlerde falan yapmıyor ama sürtme sesini neden yapar çözebilmiş değilim fiestam grubunda şanzımancılar var onlara mı göstersem acaba :D.

Sakin olmak yetmiyor :D aşırı dikkatli olmak lazım sollama yaparken bile vuruntu dikkat dağıtıyor ben şanzımanı yeniledikten sonra sorun çoğunlukla giderildi ama yine de problem olabiliyor. Şanzıman yağını yeni aldıysan gidip yenile hatta tüm yağlarını tavsiyem budur.

Sakin olmak yetmiyor :D aşırı dikkatli olmak lazım sollama yaparken bile vuruntu dikkat dağıtıyor ben şanzımanı yeniledikten sonra sorun çoğunlukla giderildi ama yine de problem olabiliyor. Şanzıman yağını yeni aldıysan gidip yenile hatta tüm yağlarını tavsiyem budur.

Şanzıman yağına baktırmak benim de aklımda fakat yenileme taraftarı değil çoğu kişi anlam veremedim. Aldığım kişi tamirciydi zaten ben almadan 2 bin km önce bakımını yapmıstı ben alalı 3bin km oldu sanırım daha var bakıma 60 binde yaparım olmadı ama şanzıman için kesinlikle acilen müdahale lazım 2006 fiestam vardı şanzımanı hayatımda gördüğüm en iğrenç şanzımandı 16 bin lira masraf cıkardı bana.

Geri
Yukarı