Filament önerisi

stiera

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir 3D yazıcı aldım ve ilk filamentim bitti, makinenın yanında vermişlerdi. Sizce hangi marka filament almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konudan bin tane açılmış olabilir. :) porima alın.

Merhaba yaklaşık 1-2 gündür araştırıyoruz porimayi 400 TL'ye satıyorlar ama hiçbir yerde kırmızı rengi yok varsa da 500-550 TL'ye satıyorlar. Şu an robotıstanın tinylab diye bir filament i var ona bakıyorum ya da crealitynin filament var 2'si arasında kaldım. Sizce hangisi?

Ben filament denemeyi Porima'dan sonra bıraktım, sargı kalitesi eski göre daha kötü olsa da sorun yaratır seviyede değil şimdilik.

Bendeki ten rengi dışındaki filamentlerin hepsi Porima. 400 liraya gördüklerin kargo dahil/hariç yarım kilo olabilir, kendi sitesinde 1kg PLA 468 lira+Kargo şeklinde.

Robotsepeti ve Mikron3D'de kırmızı var. Porima kırmızısı görseldeki gibi, baskı sıcaklığına göre ton/parlaklık değişimi olabilir tabii.

Pred.jpg

Ben filament denemeyi Porima'dan sonra bıraktım, sargı kalitesi eski göre daha kötü olsa da sorun yaratır seviyede değil şimdilik.

Bendekiten rengi dışındaki filamentlerin hepsi porima. 400 liraya gördüklerin kargo dahil/hariç yarım kilo olabilir, kendi sitesinde 1kg pla 468 lira+kargo şeklinde.

Robotsepeti ve mikron3D'de kırmızı var. Porima kırmızısı görseldeki gibi, baskı sıcaklığına göre ton/parlaklık değişimi olabilir tabii.

Eki Görüntüle 2100639

Robotistan da 396 TL ben buradan biraz daha alışveriş yapacağım kargo bedava oluyor ama kırmızı yok demek ki ben ucuza bulmuşum😀. Artık kırmızı rengide farklı bir marka alacağım benim makineyı aldığım kişi meslek lisesi nde öğretmen di ve kendine baskı almak için 3 D yazıcılar üretiyor du kendi kullandığı makineyı aldım ben bana kendisi abg marka önerdi ama kimseden abg marka filament önerisi almadim abg nasıldır sizce.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-01-29-18-50-12-674_com.tsoft.robotistan.jpg
    Screenshot_2024-01-29-18-50-12-674_com.tsoft.robotistan.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 60
Merhabalar. Ceeality 3d yazıcımı robo90’dan alırken filamentide onlardan aldım ama yanında gelen filamentle arasında çok fark var. Robo90ın filamentleri tabladan yada baskı esnasında basılan şekilden ayrılıyor. Birde üst katmanlarda robo90ınkinde şekilsizlikler oluşuyor. Ama yanında gelen filamentle yaptığımda bunların hiçbiri olmuyor. Ve evet kardeşimin ısrarlarıyla csgo malzemeleri bastım bende🤣

Bu da yüzeyindeki bozukluklar

Önerilerinize göre creality ender filament var sanırım birde porima daha çok öneriliyor o lardan birini sipariş vereceğim

Aynı ayarlarda bastığım Atatürk büstü. Mor olan robo90, beyaz olan yazıcının yanında gelen. Yazıcının yanında gelen creality nin ender serisi mi yoksa cr serisi mi nasıl öğreniriz? Makineye göre mi gönderiyorlar acaba? @Siyah Martı Düşüncelerini merak ediyorum. Ayarlarla ilgili değildir diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_7477.jpeg
    IMG_7477.jpeg
    200,8 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_7478.jpeg
    IMG_7478.jpeg
    166,6 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    152 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_7485.jpeg
    IMG_7485.jpeg