Çözüldü File info SYS mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

navysat

Decapat
RAM
XPG GAMMİX 8+8 16GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
WD Black 2tb WD Blue 320gb
Ekran kartı
AMD Radeon Graphics iGPU
Anakart
B450M S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600G
Bilgisayarım 2ay önce format atmıştım format atma sebebim bilgisayarım yine mavi ekran veriyordu formatı atmadan önce hard disk testlerimi (bad error scan) yapmıştım RAM'lerimide Memtest86 ile test etmiştim (temiz çıktı testler) ve ondan sonra farklı bir HDD'ye Windows'u kurdum iki ay sonra bugün sabah Valorant'a girdim Valorant'tan sonra bilgisayar masaüstünde başlangıç ekranına dönmüştü bende konu açtım ve ek olarak virüs testi ve Windows dosyalarını onarmaya çalıştım onarıldımı bilmiyorum.
CMD sonuçları:
Kod:
Microsoft Windows [Version 10.0.19045.2486]
(C) Microsoft Corporation. Tüm hakları saklıdır.

C:\Windows\system32>DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Deployment ımage servicing and management tool.
Version: 10.0.19041.844

Image version: 10.0.19045.2486

[==========================100.0%==========================] the restore operation completed successfully.
The operation completed successfully.

C:\Windows\system32>DISM.exe /online /cleanup-ımage /restorehealth /Source:C:\RepairSource\Windows /limitaccess

Deployment ımage servicing and management tool.
Version: 10.0.19041.844

Image version: 10.0.19045.2486

[==========================100.0%==========================] the restore operation completed successfully.
The operation completed successfully.

C:\Windows\system32>sfc/scannow

Beginning System scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of System scan.
Verification 100% Complete.

Windows resource protection found corrupt files and successfully repaired them.
For Online repairs, details are included in the cbs log file located at.
windir\Logs\CBS\CBS.log. for example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. for offline.
Repairs, details are included in the log file provided by the /offlogfıle flag.

C:\Windows\system32>

Minidump dosyasını atıyorum incelerseniz çok iyi olur.

Çözüm

Bugün sanki aynı sistem özelliklerine aynı hatayla karşılaşan birisine cevap verdim ama yine de cevap vereyim.

Sorununuzun kaynağı Battleye anti hile yazılımı ve Malwarebytes anti virüs programı. Bu 2 kombinasyon sanırım bu aralar mavi verdiriyor. Battleye olan sistemlerde virüs programı yüklüyse mavi ekran yeme oranları arttı gibi son dönemde.

Battleye ve Malwarebytes geçici olarak sisteminizden Revo Uninstaller Pro ile kaldırıp gelişmiş modda temizlik uygulayın. Sorununuzun çözülüp çözülmediği hakkında dönüş sağlayın.

Enteresan ama bütün sistem özellikleri de aynı :)

Bugün sanki aynı sistem özelliklerine aynı hatayla karşılaşan birisine cevap verdim ama yine de cevap vereyim.

Sorununuzun kaynağı Battleye anti hile yazılımı ve Malwarebytes anti virüs programı. Bu 2 kombinasyon sanırım bu aralar mavi verdiriyor. Battleye olan sistemlerde virüs programı yüklüyse mavi ekran yeme oranları arttı gibi son dönemde.

Battleye ve Malwarebytes geçici olarak sisteminizden Revo Uninstaller Pro ile kaldırıp gelişmiş modda temizlik uygulayın. Sorununuzun çözülüp çözülmediği hakkında dönüş sağlayın.

Çözüm

Sorununuzun kaynağı BattlEye anti hile yazılımı ve Malwarebytes anti virüs programı. Bu 2 kombinasyon sanırım bu aralar mavi verdiriyor. BattlEye olan sistemlerde virüs programı yüklüyse mavi ekran yeme oranları arttı gibi son dönemde.

BattlEye ve Malwarebytes geçici olarak sisteminizden Revo Uninstaller Pro ile kaldırıp gelişmiş modda temizlik uygulayın. Sorununuzun çözülüp çözülmediği hakkında dönüş sağlayın.

Evet diğer konuyuda ben açmıştım dediklerinizi uygulayacağım.

Sorununuzun kaynağı BattlEye anti hile yazılımı ve Malwarebytes anti virüs programı. Bu 2 kombinasyon sanırım bu aralar mavi verdiriyor. BattlEye olan sistemlerde virüs programı yüklüyse mavi ekran yeme oranları arttı gibi son dönemde.

BattlEye ve Malwarebytes geçici olarak sisteminizden Revo Uninstaller Pro ile kaldırıp gelişmiş modda temizlik uygulayın. Sorununuzun çözülüp çözülmediği hakkında dönüş sağlayın.

BattlEye denetim masasında veya Revo Uninstaller Pro da gözükmüyor bende 3 tane BattlEye oyun yüklü hepsini silmeli miyim? Arma 3 Insurgency R6 Siege.

Dosya ekindeki gibi arta kalmış öğeleri sili işaretleyerek sildim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Evet diğer konuyuda ben açmıştım dediklerinizi uygulayacağım.

BattlEye denetim masasında veya Revo Uninstaller Pro da gözükmüyor bende 3 tane BattlEye oyun yüklü hepsini silmeli miyim? Arma 3 Insurgency R6 Siege.

Dosya ekindeki gibi arta kalmış öğeleri sili işaretleyerek sildim.
Oyunları silmeden deneyin bi. Arka planda görev yöneticisinden Battleye servisi çalışıyorsa bilgisayarı kullanırken durdurun. Driverı çalışmasın en azından bu şekilde deneyin bi. Dönüş yaparsınız.

Oyunları silmeden deneyin bir. Arka planda Görev Yöneticisi'nden BattlEye servisi çalışıyorsa bilgisayarı kullanırken durdurun. Driverı çalışmasın en azından bu şekilde deneyin bir. Dönüş yaparsınız.

BattlEye silemedim ve görev yöneticisindede yoktu oyunları sildim en son BattlEye oyununu silerken BattlEye anti cheat kaldırılsınmı diye sordu öyle sildim.

Oyunları silmeden deneyin bir. Arka planda Görev Yöneticisi'nden BattlEye servisi çalışıyorsa bilgisayarı kullanırken durdurun. Driverı çalışmasın en azından bu şekilde deneyin bir. Dönüş yaparsınız.

Bu arada sadece o gün hata verdi bilgisayar ve o günün akşamı bundan önce bilgisayara format atmadan önce yine aynı sorunla karşı karşıyaydım ve bir haftada bir yiyordum mavi ekranı şu an bir sorun yok gibi.

@xxMFIxx o günün akşamı aldığım mavi ekran hatası bilgisayarı kapatırken.

Son düzenleme:
Tamamdır hata devam ederse disk testi uygulayıp sonuç atın.

Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune
Diskinizi seçin. Health ve Error Scan kısımları.

Crystal Disk Info
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Malwarebytes hala yüklüyse kaldırın.

Tamamdır hata devam ederse disk testi uygulayıp sonuç atın.

Diskinizi vereceğim 2 programla tarayıp sonuçları buradan görsel olarak paylaşın.
HD Tune.
Diskinizi seçin. Health ve error scan kısımları.

CrystalDiskInfo.
Direk programı açın. Diski seçin bilgileriniz gelecek.

Malwarebytes hala yüklüyse kaldırın.

Sildim Malwarebytes'i.

@xxMFIxx Merhaba dün mesajınızı çözüm olarak işaretledim. Bugün Arma 3'ü indiricektim ama mavi ekran verebilir düşüncesiyle indiremedim bu sorunun asıl kaynağı Malwarebytes miydi yoksa BattlEye anti cheat miydi beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

@xxMFIxx çözüm işaretli olduğundan yazamıyordunuz herhalde kaldırdım.

Son düzenleme:
Sildim Malwarebytes'i.

@xxMFIxx Merhaba dün mesajınızı çözüm olarak işaretledim. Bugün Arma 3'ü indiricektim ama mavi ekran verebilir düşüncesiyle indiremedim bu sorunun asıl kaynağı Malwarebytes miydi yoksa BattlEye anti cheat miydi beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

@xxMFIxx çözüm işaretli olduğundan yazamıyordunuz herhalde kaldırdım.

Merhabalar böyle durumlarda virüs programları anti cheat yazılımlarıyla çakıştığı için mavi verdirebiliyor. Siz oyununuzu kurun. Artık sıkıntının bu ikisinden birisi olduğunu biliyorsunuz sonuçta. Önce oyunu kurun sorun yaşamıyorsanız devam edin. Virüs programı kuracak olursanız da oyun klasörlerini istisna olarak ekleyin mutlaka. Oradan çalışan hiçbir şeye engelleme yapmaz böylece. Anti cheat yazılımıyla da çakışmaz oyunun. Bu şekilde deneyebilirsin :)

İyi akşamlar

Merhaba böyle durumlarda virüs programları anti cheat yazılımlarıyla çakıştığı için mavi verdirebiliyor. Siz oyununuzu kurun. Artık sıkıntının bu ikisinden birisi olduğunu biliyorsunuz sonuçta. Önce oyunu kurun sorun yaşamıyorsanız devam edin. Virüs programı kuracak olursanız da oyun klasörlerini istisna olarak ekleyin mutlaka. Oradan çalışan hiçbir şeye engelleme yapmaz böylece. Anti cheat yazılımıyla da çakışmaz oyunun. Bu şekilde deneyebilirsin :)

İyi akşamlar.

Sağ olun yardım ettiğiniz için çok teşekkürler iyi akşamlar.

Geri
Yukarı