FileZilla ile Web sitesi güncelleme sorunu

grafikibrahim24

Decapat
Merhabalar. Portfolyo için hazırladığım web sitemde (ibrahimkekec.com) zaman zaman güncelleme yapmam gerekiyor.
Gerekli güncellemeleri yapıyorum ancak internet sayfamı yenilediğimde güncellemeler gözükmüyor.
Tarayıcıdan bütün geçmişi temizlediğimde güncelleme oluyor fakat neden tarayıcı geçmişini temizlemek gereksin ki? :(
Buna gerek kalmadan güncellenmesini sağlamanın bir yolu yok mu?

Not: Sadece bende gözükmediğini, diğer insanlarda gözüktüğünü biliyorum fakat daha önce web siteme giren bir kişi de güncellemelerimi göremeyeceğinden soruyorum. :)

Hayır okudum, çözümüde bu zaten.
Arkadaş galiba sadece f5 yapıp sayfayı yenile dediğini zannetti, CTRL +f5'i görmedi. Teşekkür ederim bu arada :)
Arkadaş galiba sadece f5 yapıp sayfayı yenile dediğini zannetti, CTRL +f5'i görmedi. Teşekkür ederim bu arada :)
Hocam bu arada ek olarak bir sorum olacak. Bilgisayarda CTRL+f5 yapıyoruz, telefonda ne yapmak gerekir geçmişi silmeden?

Son düzenleme:
Aslında bu özellik güzel birşey çünkü tekrar tekrar aynı dosyaları yüklemek yerine bir dosyayı indirip saklıyor ve o adresi gördüğünde tekrar indirmeden kullanıyor. Bu olaya browser cache denilir. Tabi geliştirme aşamasında bu özelliği bir şekilde devre dışı bırakmak gerekir ve bunu yapmanın farklı yolları var örneğin wordpress için eklenti kurulabilir. Başka bir yol ise eklenen her script ve css dosyasına sürekli olarak değişen bir parametre eklemek örneğin bilmemne.css?ver=1. Ben daha basit bir çözüm kullanıyorum chrome için cache killer classic isimli eklenti açık olduğu sürece cache i otomatik temizliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı