Film izlerken yenebilecek atıştırmalıklar

1 Kase ton balığı, 1 kase yoğurt, bir de bu.

crax.jpg

Sık film izlerim. Cips, çikolata, çubuk kraker, kurabiye, atıştırmalık kek falan gidiyor.
Klişe olacak ama film izlerken en çok patlamış mısır seviyorum. Bir de çay. Sabah kahvaltıda, öğün arasında, akşam yemeğinden sonra, boş zamanlarımda. 😃

Soslu fıstık.
Sade Lays.
Açsan çiğ köfte.
İçecek olarak çiğ köftenin yanında tabii ki ayran, diğerlerinin yanında şeftalili soğuk çay olabilir.

Hepsini okudum arkadaşlar. Cips, kola, çekirdek ben yazdım zaten. Onların yerine ne olabilir demiştim de neden hala o tarz öneri yapanlar olmuş? Hatta bazı öneriler var ki cips ve koladan beter. 😃

Leblebi-üzüm.

Gazoz veya maden suyu.

Leblebi ve üzüm ikilisi önerisini fena değil. Çok önceleri birkaç defa deneme fırsatım oldu ve gerçekten güzel gidiyor. Aklıma getirdiğin için teşekkürler! Bir ara denerim.

Yağsız ve tuzsuz patlamış mısır, salata, salatalık, Coca-Cola Zero( :D).

Yağsız ve tuzsuz patlamış mısır satılmadığı için evde yapmam gerekir ve daha önce denediğimde yapamamıştım. Resmen kömüre dönmüşlerdi. 😃

Mısır gevreği. Sütsüz güzel gidiyor.
Patlamış mısırın kalorisi düşük.

Mısır gevreğini cips gibi yeme fikri hoşuma gitti. Ve cips tarzı yeneceği zaman süt kullanılmayacağı için kalorisi de pek fazla yüksek olmamalı.
Cips reyonunda patlamış mısır çeşitlerinin kalorisi pek de düşük değildi. Düşük olması için evde yağsız ve tuzsuz yapmam gerekir fakat onu da yapamıyorum.

Çiğ badem - çiğ fındık.

Kuruyemiş çiğ olduğu zaman kalorisi de düşük oluyordu diye biliyordum ancak çiğ ve kavrulmuş şekilde kalorilerine baktığım zaman kayda değer bir fark göremedim. Herhalde yalnızca daha sağlıklı oluyormuş çiğ olunca. Başka farkı yok.

Kalori çok önemli değil, kuruyemişlerdeki kalori protein ve yağdan geliyor. Patlamış mısır az yağlı olduğu sürece sorun teşkil etmez. Kalori almamaya veya az almaya çalışmak çoğu zaman sağlıklı olmuyor. Badem, haşlanmış patates, ton balığı, mısır gevreği ve az yağlı patlamış mısır zaten diyet yiyecek sayılıyor. 1 paket cips yerine 4 tabak bulgur pilavı yiyebiliyorsun, kalorisi pek de az sayılmaz. Cips'den geçtiğin için hepsi daha sağlıklı olacaktır. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek derler ya.

Geri
Yukarı