Orijinal oyunu oynamış birisi olarak oyunu gereksiz uzun buldum. Bence 20 saat yetermiş bu oyuna. Birde oyunda çok ciddi tempo problemi var. 2 dk savaşıyorsun ara sahne giriyor, ara sahneden çıkıyorsun bu sefer yavaş yavaş yürüyerek yükleme yaptırıyor oyun. Oyun sürekli hız kessiyor. Birde oyun gereksiz derece de lineer. Bunu dışında combat ve ara sahneler çok iyi. Bu 2 şeyin hatrina oyundan nefret etmiyorum.

Umarım FF 15 bundan daha iyidir.

Hayatımda gördüğüm en rezil, en dengesiz ve en saçma boss fight sistemine sahip olan oyun. AC Valhalla'nın boss fightlarındaki denge bile buna nazaran iyi kalır.

Hayatımda gördüğüm en rezil, en dengesiz ve en saçma boss fight sistemine sahip olan oyun. AC Valhalla'nın boss fightlarındaki denge bile buna nazaran iyi kalır.
Boss fightler çok uzun sürüyor ve bazen bir bölümde 2 tane çıkıyor. Oyunu genel olarak 6 saatlik midgar bölümünü uzatıp FF 7 hayranlarına ittiririz mantığıyla yapılmış. Oyunda bölüm tasarımı bile yok.

FF serisini yutmuş bir insan olarak inceleme yazınıza büyük beklentiler ile girdim kalitesi anlamında ve hayal kırıklığına da uğramadım. Tek kelimeyle bayıldım. Bu başlıkta gördüğüm gelmiş geçmiş en iyi oyun incelemesi. Mükemmel. Serinin diğer oyunlarına el atarsanız kesinlikle beni de etiketleyin, bol bol istişare etmek isterim.

Harika. 💁‍♀️

Yeni konular

Geri
Yukarı