Firma incelemesi: Corsair

Merhabalar arkadaşlar, bu konuyu bilgisayar ekipmanı alacak veya almayı düşünüyor olan arkadaşlara referans olması için açıyorum. 10-15 gün önce Corsair HS50 kulaklığımın kulaklık pedi ayrıldı. Ürünün garantisi olduğu için forumdan yardım almak istedim. Bazı arkadaşlar Türkiye garantisi yerine global garantisinin kullanmamı söylediler. Ben de Corsair ile mail atarak iletişim kurdum ve değişim istedim. Birkaç günlük yazışmalardan sonra değişim kabul edildi ve kulaklığı DHL ile yolladım. Fakat yanlış isim ve adres yazdığımdan dolayı gümrük ile biraz uğraşmak zorunda kaldım ve firma bunu da düzeltti. Kullandığım kulaklık Corsair HS50 modeliydi ve bana gelen ürün Corsair HS50 Pro modeli. Klavye almayı düşünüyordum tercihim kesinlikle Corsair olacak. Okuyan herkese teşekkürler.

Ayrıca corsair firması ile iletişim kurarken bana çok yardımcı olan @wthn arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• P_20201009_194547.jpg
    P_20201009_194547.jpg
    136,3 KB · Görüntüleme: 202
Klavyeyi alırken iyi ki biraz paraya kıyıp Corsair almışım, pişman değilim, bir daha alırsam elimden geldiğince Corsair alırım. Yazılımını anlatmaya bile gerek yok zaten. 😁

Kullandığınız klavye nedir? RGB seçenekleri yüksek kaliteli ve mekanik olmayan klavye arayışındayım.

O zaman kullandığım klavye pek hitap etmiyor sanırım, mekanik kullanıyorum. Corsair Strafe RGB MK.2 kullanıyorum. 😁
O nasıl bir fiyat hocam. :D hemen geri çıktım siteden. Mekanik karşıtı değilim tabii ki ben çok ses yapmasını istemiyorum sadece.
Corsair ve Logitech bu konuda fanboyu olunacak kadar iyi 😃

HS50 ve H50 PRO modeli arasında ne gibi fark hissettiniz?

Öncelikle mikrofonu biraz farklı. Kutu içinden mikrofon için bez çıktı. Bir de bassları biraz daha fazla. Oyun içinde HS50 modelinden daha iyi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Mesela CS:GO'da sol çaprazda olan oyuncunun sesi daha net bir şekilde anlaşılıyor.

Strafe'de zaten Silent Switch var. Yani bulabileceğin en sessiz switchlerden.

Şu anki fiyatını bilmiyorum ama indirimlerde 800 civarına çok gördüm. Eğer bütçen o kadarsa bekleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı