Fitness için ne alınmalıdır?

Bence protein tozu vb yapay şeylere hiç bulaşmayın. Hem kalıcı olmuyorlar hem de sağlığa çok zararlılar. En iyisi proteinini, karbonhidratını, lifini doğal yiyeceklerden almak.
Protein tozunun zararlılığını ispatlayan bilimsel bir kanıt sunar mısın :D. Protein tozu, yediğin yumurtadan ve içtiğin sütten hiçbir farkı yoktur.

Fitness için ne almam gerek?
Oradaki antröner birkaç şey söyledi fakat ne almam gerek?
Yeni başladıysanız hiçbir şey almayın. 6-7 ay sonra protein tozu, gainer, kreatin gibi şeylere başlayabilirsiniz.

Ellerinizin yırtılmaması, nasır tutmaması için eldiven alın. En önemlisi 2 adet havlu alın.

Hangi araştırmaya dayanarak kalıcı olmadığını ( ne demekse artık :D) ve sağlığa çok zararlı olduğunu söylüyorsun?

Bizzat böbrek doktoruma gittiğimde protein tozu kullanıyor musun diye sormuştu ve kullanmamam gerektiğini söyledi. Böbrek için zarar verdiğini söyledi. İlla yazılı bir şey istiyorsanız Protein tozu zararlı mı? bakabilirsiniz.

Bizzat böbrek doktoruma gittiğimde protein tozu kullanıyor musun diye sormuştu ve kullanmamam gerektiğini söyledi. Böbrek için zarar verdiğini söyledi. İlla yazılı bir şey istiyorsanız Protein tozu zararlı mı? bakabilirsiniz.
Fazla protein zararlıdır. Eğer sen gün içinde yeterli proteini alıyorsan ama üstüne protein tozu içiyorsan, zehirlenirsin veyahut karaciğerin vesaire zarar görür. Her şeyin fazlası zararlıdır.

Sen günlük ortalama 100-150 gramlık proteini karşılayamıyorsan, protein tozu bunun 20 gramını karşılar. Dediğin hiçbir şey protein tozunun zararlı olduğuna işaret etmez. Her şeyin fazlası zarardır.

Ayrıca attığın makaleyi bile okumamışsın. Sporcuların kullanabileceği yazıyor orada. Atacağın şeyi önceden oku.

Protein tozu zararlıysa, yediğin yumurta da zararlıdır. Protein tozları bunlardan üretilir. Ayrıca bakanlık ve DSÖ onaylıdır.

Fazla protein zararlıdır. Eğer sen gün içinde yeterli proteini alıyorsan ama üstüne protein tozu içiyorsan, zehirlenirsin veyahut karaciğerin vesaire zarar görür. Her şeyin fazlası zararlıdır.

Sen günlük ortalama 100-150 gramlık proteini karşılayamıyorsan, protein tozu bunun 20 gramını karşılar. Dediğin hiçbir şey protein tozunun zararlı olduğuna işaret etmez. Her şeyin fazlası zarardır.

Ayrıca attığın makaleyi bile okumamışsın. Sporcuların kullanabileceği yazıyor orada. Atacağın şeyi önceden oku.

Protein tozu zararlıysa, yediğin yumurta da zararlıdır. Protein tozları bunlardan üretilir. Ayrıca bakanlık ve DSÖ onaylıdır.

“Protein tozu, yalnızca profesyonel sporcular tarafından, bir uzman eşliğinde günlük gereksinim belirlendikten sonra kullanılması gereken bir tür besin takviyesidir.”
Arkadaş spora yeni başladığı belirtmiş? Bence sen önce okuyup yorum yapmalısın.

“Protein tozu, yalnızca profesyonel sporcular tarafından, bir uzman eşliğinde günlük gereksinim belirlendikten sonra kullanılması gereken bir tür besin takviyesidir.”
Arkadaş spora yeni başladığı belirtmiş? Bence sen önce okuyup yorum yapmalısın.
O kadar bilimsel makale araştırdım senin kadar saçmalayanı görmedim.

Uzman eşliğinde kullanılması gerektiğini söylemesinin sebebi nedir ? Böbrek rahatsızlığın varsa, toz zararlıdır zeki arkadaşım benim. Profesyonel sporcular tarafından kullanılmasının sebebi, ilk başlayanların kaslarını yırtmaktan ziyade ısındırmasıdır.

Peki ben ne yazmışım zeki dostum ?
Yeni başladıysanız hiçbir şey almayın. 6-7 ay sonra protein tozu, gainer, kreatin gibi şeylere başlayabilirsiniz.

Ellerinizin yırtılmaması, nasır tutmaması için eldiven alın. En önemlisi 2 adet havlu alın.

Biraz kitap oku. Okuduğunu anla.

Sporcu bile değilsin, bu konuda araştırman bile yok ama fikrin var. Tecrüben olmayan konuda fikrin olmasın.

Kas yaparken esnekliği korumak çok zor. Bu konuda, biz sıradan hobi amaçlı spor yapanlar olarak tavsiye veremeyiz elbette. İbrahimovic mesela kaslı birisi fakat adam gayet esnek. NBA oyuncularının çoğu hem kaslı hem yükseğe sıçrayabilen insanlar.

O kadar bilimsel makale araştırdım senin kadar saçmalayanı görmedim.

Uzman eşliğinde kullanılması gerektiğini söylemesinin sebebi nedir ? Böbrek rahatsızlığın varsa, toz zararlıdır zeki arkadaşım benim. Profesyonel sporcular tarafından kullanılmasının sebebi, ilk başlayanların kaslarını yırtmaktan ziyade ısındırmasıdır.

Peki ben ne yazmışım zeki dostum ?

Biraz kitap oku. Okuduğunu anla.

Sporcu bile değilsin, bu konuda araştırman bile yok ama fikrin var. Tecrüben olmayan konuda fikrin olmasın.
Dostum sen kullanıyor olabilirsin fakat ben kendi nezlimce kullanmıyorum. Sen kullanmaya devam et 👍

Bir canta, bir şort, bir tisort, altı temiz bir ayakkabı, su ve havlu bu kadar bunları al git. Esneklik kazanirmıyım demişsin 10 numarada kazanırsın. Sadece yapman gereken hareketleri bilmem lazım. Vücuda kütleyi oturttuktan sonra esnemesi zor olur zaman alır ama kutleyi koyarken esnersen, kütle esnemeye ayak uydur. Hem antrenman sonrası soğumalar kas ağrılarını birazda kulak memesi kıvamında geçirmeni saglar. 😅 Ben sonra esnerim diye guzelce çalışıp, şişip ben şimdi esnicem dersen "aaa bi dur bakalım" der vücut sana.

Kemiklerin çok dayanıksızsa ya da çok ince ve zayıf biriysen direk protein tozu almanı tavsiye ederim yoksa boş yani fitness yapman onsuz.

Geri
Yukarı