Fitness İlk Günde Kusmak

Spor programı verilmedi.

Bu tür spor salonlarından bir fayda geleceğini düşünmüyorum.

Ben yaklaşık 3 hafta önce başladım. İlk önce amacımı sordular, sonra herhangi bir hastalığımın olup olmadığını, ilaç kullanıp kullanmadığımı öğrendiler.

Ondan sonra analize girdim. Vücudumun yağ oranından tut, protein ve minarellerine kadar baktılar. Kalp durumuna göre kardiyovasküler egzersizleri verildi. Ona göre bir program hazırlandı.

İlk giden adama ihtiyacını bilmeden herhangi bir alete çıkarmak çok saçma.

Eğer rastgele bir şey yaparsanız bir sonuç alacağınızı sanmıyorum.

En hafif şeyleri yapmama rağmen durum bu oldu.

Ne gibi mesela? Ayrıca ne kadar sıklıkla yaptınız?

Son düzenleme:
Bu tür spor salonlarından bir fayda geleceğini düşünmüyorum.

Ben yaklaşık 3 hafta önce başladım. İlk önce amacımı sordular, sonra herhangi bir hastalığımın olup olmadığını, ilaç kullanıp kullanmadığımı öğrendiler.

Ondan sonra analize girdim. Vücudumun yağ oranından tut, protein ve minarellerine kadar baktılar. Kalp durumuna göre kardiyovasküler egzersizleri verildi. Ona göre bir program hazırlandı.

İlk giden adama ihtiyacını bilmeden herhangi bir alete çıkarmak çok saçma.

Eğer rastgele bir şey yaparsanız bir sonuç alacağınızı sanmıyorum.

Ne gibi mesela? Ayrıca ne kadar sıklıkla yaptınız?

Gerçekten dediklerinizde haklısınız spor salonu öyle olmalı ama beslenme programı bile vermiyorlar. Örneğin ben antidepresan kullanıyorum adam sormuyor. Yada ne bileyim belki fiziksel olarak bir sorunum var felan hiçbir değerime bakılmadı.

Mesela iki elimle iki adet kolu kavrayıp aşağı çekiyorum. (Ağırlık en azdaydı)

Yada 2 kglikti sanırım dambıl verip dizimin üstüne çöküp 1 adım atmamı ve bunu tekrarlamamı istedi.

Biraz ısınma haraketleri yaptı

Hocam imkânınız varsa oradan kaçın. Antrenman programı bile vermemişler, amaçsız spor yaptırıyorlar. En azından sizin şu anki durumunuzu gözeterek adam akıllı bir program hazırlamaları lazım. Yoksa onların yaptırdığını kendin evde de yaparsın.

Spor hocalarının bu alanda diplomaları (fitness eğitmenliği belgeleri var mı? Yoksa rastgele açılmış bir yer mi?

Beslenme programını kendin ayarlayacaksın maalesef. Bana da vermediler, çünkü bu alanda tecrübesi olan eleman bulundurmuyorlar çoğunlukla.

Sabah antrenmanları genelde tok karnına yapılmaz.
Öğlen ve akşam yemeğinden min. 2 saat sonra spora başlanırken,
Sabah kahvaltısından sonra bu min. 3 saate çıkar.
Güne büyük bir bardak su ile başla kalkar kalkmaz.

Sabah saatlerinde antrenman yapacaksanız kahve içip direk antrenmana gitmeniz yeterli olacaktır. Yediğiniz yemekler tam olarak sindirilmediğinden ve antrenmana alışık olunmadığından vücuda ağır gelmiş olabilir.

Sporcu pogaca, simit, borek gibi ürünlerle bos kahvaltı yapmaz. Yumurta, peynir, salatalık, domates, zeytin ye. Az tam buğday ekmeği, bir de portakal suyu veya süt içeceksin.

Artı olarak yulaf da yiyebilirsin. Eti'nin yulafları iyi.

Fitness'a yemek yedikten 2 saat sonra baslanır. Fitness bittikten sonra ise en gec 2 saat icinde yemek yenir.

İnsan yediklerini sindirmeden spor yapmamalı.
Hocamız anlatmıştı çocuğun birisi yemeği yer yemez gitmiş arkadaşlarıyla basketbol oynamış ısınma hareketlerini yapmadan. Çocuk fenalaşmış sonra. Yemekleri sindirmekte önemli.

Maşallah akıyor. Yine herkes doktor ve antrenör. Doktora git.

Ayrıca birkaç bilgi: Bu durum ham oluşundan ve birden hareketli yaşama geçişinden de kaynaklanabilir. Yine de bir doktor kontrolüne git.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı