Fitness ilk gün kusmak normal mi?

kenshi1o

Centipat
Dün sporda ilk günümdü. Sabah 11'de kahvaltıda sadece 2 yumurta ve biraz peynir yedim. 5 saat sonra spor salonuna gittim. Eve döndükten sonra anlamadığım bir şekilde aniden midem bulandı ve kustum. Gece 3 gibi baş ve bacak ağrısıyla (normalde kol çalışmıştım) uykumdan uyandım. Şimdide kollarım.
Ağrıyor ve çok halsizim. Babam kendini zorla biraz hemen pes ediyorsun deyip zorla gitmemi istiyor fakat hiç gücüm yok. Benim merak ettiğim neden kustuğum. Şimdi tekrar gideceğim ama tekrar kusmaktan korkuyorum.

Bazı bünyelerde antrenman mide bulantısına sebep olabiliyor. İlk günden sonra ağrılar ise oldukça normal ve herkesin çektiği bir ağrı. Vücudunuz böyle bir şeye alışık değil ilk defa yaptığınız için, devam ettikçe yaptığınız antrenmanın şiddetine bağlı olsa da bu ağrılar oldukça azalacak.

Hayatımda ilk defa spora gittiğimde bisiklet yaptıktan sonra kusmuştum. Ondan sonra yıllarca spora ara verip tekrar başladığımda bile bir daha öyle bir şey yaşamadım. Bir daha kusacağını sanmıyorum, sporu sırf bu yüzden bırakma dostum. Eğer kondisyonun yoksa bu çok normal.

Benim önceki konularımda sporda ve spordan sonra mide bulantısı vardı. Yaklaşık 3 hafta önce açmıştım. Benim de midem bulanıyordu. Fakat bir kaç gün sonra geçmeye başladı. Şuan hiç yok. Merak etme bu çok normal. Sadece hafif tok ol yeter. Antrenmandan 10 dakika önce ye demiyorum. 1 saat öncesinden hafif doyuracak ceviz gibi şeyler ye. 1-2 hafta içinde vücut alışır ve rahatlarsın.

Hamlıktan dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. İlk spora gittiğim zaman değil hareket etmek yatarken bile ağrıdan acı çekiyordum.

Geri
Yukarı