Fitness kaç ayda etkisini gösterir?

ErdemSz

Hectopat
Daha fazla  
Öncellkle selamünaleyküm 2 gün önce Fitness'a başladım ilk 2-3 hafta bütün vücut çalışıp sonra bölgesel geçmeyi düşünüyorum.
Kilo almaya çalışıyorum boyuma göre biraz zayıfım yani ucuz yollu karbonhidrat değeri yüksek veya hızlı gelismeme yardımcı olacak şeyler önerebilir misiniz? Takviye ürünleride olur ve protein tozuna ne kadar süre sonra başlamam doğru olur?
Boy: 183 kilo: 70.

En az bir 4-5 ay falan düzenli gidip beslenmene dikkat etmen lazım ki bir şeyler görebilesin.

İşte neler yiyebilirim onları öğrenmek istiyorum.

Kilo alacaksanız gainer öneririm. Fitness hemen etkisini göstermez. Aylar, yıllar boyunca vücudun geliştirmek için çalışan insanlar var.

Reis gainer bakıyorum da high nutrition diye bir marka var yorumlara hep etkili oldu falan iyi yorumlar yazmışlar ama alsam etkisini görür müyüm fiyatı uygun çünkü.

Son düzenleme:
Aleyküm Selam. Genetiğin bu işe yatkınsa 3 ay içinde bile sonuç alabilirsin. Ama gözle görülür bir değişim için 6 ay düzenli antrenman şart. Kilo almak için sağlıklı yağlar, bakliyatlar tüketmelisin. Yaşın muhtemelen küçük olduğu için protein tozu, creatin, gainer vs. kesinlikle önermiyorum çünkü bunlar kimyasal ve vücudunda ne gibi etkiler vereceğini kestiremiyoruz. Kullanman şart değil zaten.

Ben senin yerinde olsaydım Squat, Bench Press ve Deadlift hareketlerinde ustalaşmaya bakardım. Bunu da en iyi 5x5, 3x5 gibi programlarda yapabilirsin.

Aleyküm Selam. Genetiğin bu işe yatkınsa 3 ay içinde bile sonuç alabilirsin. Ama gözle görülür bir değişim için 6 ay düzenli antrenman şart. Kilo almak için sağlıklı yağlar, bakliyatlar tüketmelisin. Yaşın muhtemelen küçük olduğu için protein tozu, creatin, gainer vs. kesinlikle önermiyorum çünkü bunlar kimyasal ve vücudunda ne gibi etkiler vereceğini kestiremiyoruz. Kullanman şart değil zaten.

Ben senin yerinde olsaydım Squat, Bench Press ve Deadlift hareketlerinde ustalaşmaya bakardım. Bunu da en iyi 5x5, 3x5 gibi programlarda yapabilirsin.
5x5 i splite tercih mi ediyorsunuz? Ediyorsanız nedeni nedir? Benim de aklımı kurcaliyor bu soru

5x5 i splite tercih mi ediyorsunuz? Ediyorsanız nedeni nedir? Benim de aklımı kurcaliyor bu soru
Açıkçası 5x5 bir yere kadar verimlidir çünkü progressive overload neredeyse imkansız hale geliyor ve kendi başına yetersiz bir program olarak kalıyor. Başlangıç için bence idealdir çünkü öğrenilmesi gereken en temel hareketleri öğrenmemizi sağlar. Ben bütün ana hareketleri bu programda öğrenip zamanla mükemmeleştirmiştim. Squat, Bench Press, Deadlift formlarım kusursuz. 6 ay - 1 sene kullandıktan sonra ister 3x5'e geçilebilir ister başka bir program kullanılabilir ama benim önerim 3x5 olacaktır. Bro spliti asla ve kesinlikle önermiyorum çünkü bir kası bir günde aşırı fazla çalışıyoruz ve tekrar çalışmak için 1 hafta bekliyoruz bu epey akılsızca olan bir sistemdir. Aktif olarak push-pull-legs metodu uyguluyorum ve bence bu metod oldukça da verimli.

Yeni konular

Geri
Yukarı