Fitness ortalama ücretleri nedir?

Fitnesslara göre çok çok değişiyor mesela ben gittiğim yerde 3 aylık 1500 TL ama kıytırık ucuz bir salonda 3 aylık 300-500 TL gibi bir şey.

Salondan salona değişir. Aylık 300-400, 3 aylık 650-800 yıllığı bilmiyorum ama 2000 civarı vardır.

Fitnesslara göre çok çok değişiyor mesela ben gittiğim yerde 3 aylık 1500 TL ama kıytırık ucuz bir salonda 3 aylık 300-500 TL gibi bir şey.
Hocam nasıl oluyor o, bizim şehirdeki en kaliteli spor salonuna ben 650 veriyorum 3 ay.

Şehire, ilçeye, salonun kalitesine göre çok değişiyor. Mesela ben geçen sene sonunda 9 aylık aldım ve aylık 166TL'ye geldi bana, ama yaşadığım bölgede aylık ortalama 500-600TL alıyorlar. Yer Esenyurt.

Kanka salondan salona değişir.
Spor salonları ise konfor meselesi, yeterli ağırlık ve ekipmanın olduğu her salonda kişi vucudunu farksız şekilde geliştirebilir. Sonuçta aynı ağırlığı basıyorsun.

Yani merdivenaltı bir salonla modern delux bir salon arasındaki farklar konfor meselesi...
Örneğin iki araba düşün, ikisi de araba.. ikisi de gidiyor ama biri daha konforlu..

Yeterli alet olduğu sürece merdivenaltı oldschool bir salonda bile gelişebilirsin. Ki çoğu salonda zaten vuccudu geliştirmek için temel aletler bulunuyor.
Ama mesela daha lüx salonlarda işte örneğin kalf makinesi oluyor veya ekstra bir row makinesi oluyor veya squat makineleri oluyor vb. Ama bunlar çok önemli değil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı