Fitness yaparken enerjik değilim

aahqt47763

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Asus Tuf Gaming Nvidia GeForce RTX 3070 OC Edition 8 GB
Anakart: Asus Prime Z690-PLUS DDR4
İşlemci: Intel Core i7-13700KF
Sıvı soğutma: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB
RAM: XPG Spectrix D50 2x16 3600Mhz
Güç kaynağı: Cougar GEX850 850W 80 Plus Gold
Depolama: Samsung 1TB 980 PRO NVMe M.2 SSD
Meslek
Berber
Yeterli protein alamadığımı düşünüyorum. Yumurta ve peynir tarzı şeyler yiyemiyorum. Sabahları genel de bir tane tost yerim tost ekmeklerinden. Öğlenleri yarım ekmek köfte veya bir tabak makarnayla beş tane falan nagıt yerim. Akşamları dört parça falan tavuk göğsü ve yanında pilav yerim. Şimdi spordan çıktım, hiç enerjik değildim yani normal de 30-40kg kaldırıyordum ama bugün 30 bile zor kaldırdım yani sebebi nedir bilmiyorum ama moralimi çok bozuyor.

Hocam sizin beslenme 1 adım atsa uçurumun kenarından panda gibi yuvarlanıp gider. Karbonhidrat alımınız spordan 2 saat önce pilav, tavuk gibi şeylerden olsun. Spora gelmeden yarım saat önce shake hazırlayıp içerseniz biraz daha durumu toparlarsınız gibi. Antrenman sonrası güzel karb alıp protein ile kasın iyileşme sürecini desteklersiniz. Atık maddelerden üretilen şeyleri yemeyin. Tostu yine yiyebilirsiniz fakat sporda bunların pek etkisi olmuyor maalesef ki.

Hocam sizin beslenme 1 adım atsa uçurumun kenarından panda gibi yuvarlanıp gider. Karbonhidrat alımınız spordan 2 saat önce pilav, tavuk gibi şeylerden olsun. Spora gelmeden yarım saat önce shake hazırlayıp içerseniz biraz daha durumu toparlarsınız gibi. Antrenman sonrası güzel karb alıp protein ile kasın iyileşme sürecini desteklersiniz. Atık maddelerden üretilen şeyleri yemeyin. Tostu yine yiyebilirsiniz fakat sporda bunların pek etkisi olmuyor maalesef ki.
Spordan 1-2 saat önce yiyorum, 30 dakika önce de shake içip gidiyorum ama enerjimi alamamış gibi hissediyorum. Protein tozları bi işe yarar mı sizce?

Spordan 1-2 saat önce yiyorum, 30 dakika önce de shake içip gidiyorum ama enerjimi alamamış gibi hissediyorum. Protein tozları bir işe yarar mı sizce?

Yeterli proteini alıyorsanız enerji konusunda size yardımcı olacağını düşünmüyorum. Karbonhidrat alımınızda bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum. Tabii ki gramaj olarak ne kadar yiyorsunuz bunun hakkında bilgi sahibi değilim bu yüzden yüzeysel olarak değerlendireceğim. Öncelik olarak uyku düzeniniz yerinde mi? Stabil olarak her zaman aynı saatlerde yatıp aynı saatlerde mi kalkıyorsunuz? İkinci soru; bir işte çalışıyorsanız yeterli dinlenmeden gittiğinizde bu tür durumlarla karşılaşabilirsiniz bu gayet doğal bir durumdur. 3. ve muhtemel olabilecek bir sorum; Mastürbasyon ile aranız nasıl? Düzensiz ve sürekli mastürbasyon insanda enerji bırakmıyor insanı zombi gibi yapıyor. Bunları cevaplayabilirseniz problemi analiz edebiliriz.

Spordan 1-2 saat önce yiyorum, 30 dakika önce de shake içip gidiyorum ama enerjimi alamamış gibi hissediyorum. Protein tozları bir işe yarar mı sizce?

İnsülin ile alakalı olabilir ya da dediğiniz gibi protein ihtiyacı da olabilir nedesek yanlış olur gibi geliyor beslenme programı çıkartabilirsin iyi olur.

Geri
Yukarı