Fitnessa devam etmeli miyim?

Şimdiden karın kası yapmaya çalışırsan kütle kazanma hızın azabilir. İlk başta kütle kazanıp sonra karın kasına önem verin. 3 ayda bir şey olmaz demeyin ben 2 ayda naturel olarak abandım yemeğe ve spora (haftanın 6 günü ve her gün en az 2 saat spor) 8 kilo aldım.
Hocam 2 saat spor yapamıyorum ben maalesef. Yani yürüyüş bandı, bacak ve kol çalışıyorum sonra dambıl en son mekik çekiyorum fakat 1 saat sürüyor bu bile. Bende abanmak istiyorum ama hızlı yoruluyorum. Orada sıkılıyorum pek arkadaşım yok şarkı bir süre sonra sıkıyor bu yüzden başka bir yöntem bulmalıyım.

Hocam utanmak dediğim spor salonunda utanmıyorum. Günlük hayatta boyuma göre çok zayıfım o yüzden. Sanırım fazla kalori yakıyorum, kilo alamayan birisiyim çünkü.

İllada gelişmek değilde yani vücudumun bir şeye benzemesini istiyorum. Tamamdır koşmayı aklımın bir kenarına yazacağım.

Diyetisteni hastanede nasıl bulabilirim? Adı ne oluyor hastanede?

Özele mi gittiniz yoksa devlet hastanesine mi? Bu dediğiniz sayesinde kafama yatmaya başladı diyetisyen işi.
Bizim burada devlet hastanesinin yanında sağlıklı yaşam merkezi var. Sanırım genel olarak buralarda bulunuyorlar, yaşadığınız yerde de vardır muhtemelen.

Hocam keşke şu spor hakkında bir şey bilmeden konuşmasanız ne proteini ne koşusu arkadaşın bulka ihtiyacı var.

Daha başlangıç seviyesi bir sporcusun kendi kilonun 1.5 katı kadar protein almak sana yetecektir ortalama günde 150 gr ediyor buda ama senin asıl dikkat etmen gereken şey karbonhidrat alımı hiç düşünmeden karbonhidrat tüketmelisin ayrıca çorba tarzı düşük kalori yemeklerden uzak dur. Günde en az 4 öğün ye bunu 2 ay sonra 5 öğüne çıkart

Karbonhidratı makarna, pilav pirinç unu tarzı yiyeceklerden alabilirsin.
Pardon yanlış rakam verdim 75- 80 gr protein alman yeterli olacak.

Bana "bulk" döneminde fit kalmam için koşuda yaptırdılar. Ondan dedim kusura bakmayın.
Hocam bulk döneminde fit kalmak diye birşey yoktur size kim bunu yaptırdıysa birşey bilmiyor muhtemelen

Arkadaşlar haftada 4 gün en az gidiyorum yorgunluğuma göre o sayı 6 olabiliyor. Yaşım 15, kilom 56 ve boyum 170. zayıf göründüğüm için hem kilo alarak hem de genişleyerek 1 aylık kayıt almıştım. Bu son haftası muhtemelen ve aylığı 380 TL. 3 aylık almayı düşünüyorum -800 küsürdü sanırım- fakat yarar mı bana emin değilim. Sabahları kahvaltı yapar yumurtamı ve kahvaltılıklardan yerim, öğlen ise okulda olduğum için evden tost götürür veya okulda döner alırım. Akşamda ev yemeklerini yerim fakat spora başladığımdan beri bir gelişme olmadı. Kilo almaya da çalışıyorum çok yiyorum fakat başladığımda 55tim şimdi 56'yım çok yememe rağmen. Sizce devam etmeli miyim? En azından karnımda az baklavamsı görüntü ve kollarımda bacaklarımda biraz kas görüntüsü olsun istiyorum, çubuk kraker gibi durmak utandırıyor beni çünkü. Sizce ne yapmalıyım? Ne gibi bir yeme programı yapmalıyım? Devam etmeli miyim?
Hocam yiyorum kilo almıyorum diye birşey yok. Kusana kadar yiyeceksin ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmen lazım ki kilo alasın.

Hocam 2 saat spor yapamıyorum ben maalesef. Yani yürüyüş bandı, bacak ve kol çalışıyorum sonra dambıl en son mekik çekiyorum fakat 1 saat sürüyor bu bile. Bende abanmak istiyorum ama hızlı yoruluyorum. Orada sıkılıyorum pek arkadaşım yok şarkı bir süre sonra sıkıyor bu yüzden başka bir yöntem bulmalıyım.

Yürüyüş bandı amacı kütle kazanmak olan birisine tavsiye etmem(ısınma için kullanılabilir)düzenli bir programa ihtiyacın var, en önemli yeri sırtı atlıyormuşsun mesela. Şöyle yapabilirsin:1. gün göğüs arka kol,2. gün sırt, ön kol,3.gün omuz, bacak. Ayrıca tekrar söylüyorum ben olsam kütle kazanana kadar karın çalışmazdım çünkü karnına bakı yapacağı için iştahını azaltabilir.

Hocam bulk döneminde fit kalmak diye birşey yoktur size kim bunu yaptırdıysa birşey bilmiyor muhtemelen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada benim programım bu başlangıç seviyesine nasıl gider bilmem ama ben çok büyük etkisini gördüm

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı