Bulka devam etmeli miyim?

Batu Matu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
Rx 570
Selam herkese,
Geçmişte 6 7 aylık bir spor geçmişim vardı ve güzel bir gelişim yakalamıştım. Kilo olarak zayıftım ama fit bir görüntüm vardı (1.78 - 70 kilo) sonra salon fiyatları artışı olduğu için bıraktım. Bıraktıkan sonra 67 kiloya indim ve işe de başladım. Çalıştığım iş genel olarak oturmayla alakalı olduğu için yağlandım (68.5 kilo olmuştum).
3 hafta önce karar verip spora tekrar başladım, ant programım Full body ama yorucu bir idman. 3.haftayla birlikte kilom 70.5 oldu. Göbek ve yanlarda inanılmaz bir yağlanma var. Çok büyük falso oldum inanılmaz hevesimi kırdı bu durum. İdmanlara başladığımdan beri Fast food ile beslenmemeye çalışıyorum. Genel olarak ev yemekleri yapan işletmelerden patatesli tavuk, pilav tavuk tarzı yemekler yediğim yer oluyor.

Kısa olarak 3 hafta içerisinde sporla yağlı şekilde kilo aldım, biraz daha bu şekilde devam etmeli miyim farklı plana mı geçmeliyim? Cevaplarınız biraz daha detaylı anlatırsanız daha çok yardımcı olursunuz.

Bulka devam ederken kardiyo yapılabilir. Bulk döneminde zaten ince beslenmezseniz yağlanırsınız.

Hocam zaten iş güç okul spor derken bir de yemeğe hiç zaman olmuyor dışarıdan olduğu kadar yiyorum. 75 kiloya kadar devam diyorum ben siz ne diyosunuz?

Mart bitene kadar kilo al sonra definasyona girersin.

Ben de evde yatarken 1.78 boyla 92 kilo oldum, yakında spora başlayıp 75'e inerim.

Hacı sende biraz abartmışsın gibi :D

75 kiloya kadar devam diyorum ben siz ne diyosunuz?
3 gün idman yapıyorsan ve zamanın oluyorsa 4. gün kardiyo için gidebilirsin. Ya da spor günleri de yapılabilir ama programını aksatacak şekilde gücünü sömürmemeli. Sana kalmış.

Devam edebilirsin, definasyon döneminde kalori ihtiyacını belirleyip aşmamaya çalış, iyi bir idman ile yağ yakmaya başlarsın.

Kardiyoyu önerme sebebim de kilo alırken daha fazla yağlanmanı önlemek için. Sana kalmış yani.

Hacı sende biraz abartmışsın gibi :D
Pandemide salonu bir kapattılar o gün bugün yatıyorum, göbek aldı başını gitti. 😁

3 ay kadar kalori açığı oluşturarak haftanın 5 günü split antrenman yapacağım beraberinde de kardiyo. İş bulursam birkaç ay dâhâ diyet ve spora devam ederim.

Geri
Yukarı