Fitnessa devam etmeli miyim?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar haftada 4 gün en az gidiyorum yorgunluğuma göre o sayı 6 olabiliyor. Yaşım 15, kilom 56 ve boyum 170. zayıf göründüğüm için hem kilo alarak hem de genişleyerek 1 aylık kayıt almıştım. Bu son haftası muhtemelen ve aylığı 380 TL. 3 aylık almayı düşünüyorum -800 küsürdü sanırım- fakat yarar mı bana emin değilim. Sabahları kahvaltı yapar yumurtamı ve kahvaltılıklardan yerim, öğlen ise okulda olduğum için evden tost götürür veya okulda döner alırım. Akşamda ev yemeklerini yerim fakat spora başladığımdan beri bir gelişme olmadı. Kilo almaya da çalışıyorum çok yiyorum fakat başladığımda 55tim şimdi 56'yım çok yememe rağmen. Sizce devam etmeli miyim? En azından karnımda az baklavamsı görüntü ve kollarımda bacaklarımda biraz kas görüntüsü olsun istiyorum, çubuk kraker gibi durmak utandırıyor beni çünkü. Sizce ne yapmalıyım? Ne gibi bir yeme programı yapmalıyım? Devam etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar haftada 4 gün en az gidiyorum yorgunluğuma göre o sayı 6 olabiliyor. Yaşım 15, kilom 56 ve boyum 170. zayıf göründüğüm için hem kilo alarak hem de genişleyerek 1 aylık kayıt almıştım. Bu son haftası muhtemelen ve aylığı 380 TL. 3 aylık almayı düşünüyorum -800 küsürdü sanırım- fakat yarar mı bana emin değilim. Sabahları kahvaltı yapar yumurtamı ve kahvaltılıklardan yerim, öğlen ise okulda olduğum için evden tost götürür veya okulda döner alırım. Akşamda ev yemeklerini yerim fakat spora başladığımdan beri bir gelişme olmadı. Kilo almaya da çalışıyorum çok yiyorum fakat başladığımda 55tim şimdi 56'yım çok yememe rağmen. Sizce devam etmeli miyim? En azından karnımda az baklavamsı görüntü ve kollarımda bacaklarımda biraz kas görüntüsü olsun istiyorum, çubuk kraker gibi durmak utandırıyor beni çünkü. Sizce ne yapmalıyım? Ne gibi bir yeme programı yapmalıyım? Devam etmeli miyim?
1 ayda zaten pek bir şey olmaz gibi ama ille de çok gelişeceğim diyorsan bol protein almaya bak. Yumurtanı 2 yiyorsan 4 ye. Koşu yap okul çıkışı.

Diyetisyene git ve spora da devam et. Öğlen yemeği için evden bir şeyler hazırlayıp götürsen daha iyi. Bunun için de diyetisyen sana pratik öneriler verecektir.

Diyetisyene gidin. Benim yaşım 17 ve kilom 43 (Güncel kilom 46) ve boyum 167. (Evet erkeğim.) Şu zamana dek utanmasam da lisenin sonlarına doğru artık fikrim değişti. Kendim almayı bilmediğim kilomu diyetisyenin programına uyarak almaya çalışıyorum. sadece 2 haftada 2 kilo 200 gram aldım. Birkaç ay içinde de ideal kiloma ulaşacağım gibi duruyor. Benim tavsiyem bir deneyin.

Bende tam bilmiyorum ama internette felan iyi kas kütlesi kazanmak kolay gibi duruyor fakat kolay değil uzun süre ister sonuçta kaslar hasar alıp onarılıyor kas onarılmasıda uzun sürer.

En azından karnımda az baklavamsı görüntü.

Şimdiden karın kası yapmaya çalışırsan kütle kazanma hızın azabilir. İlk başta kütle kazanıp sonra karın kasına önem verin. 3 ayda bir şey olmaz demeyin ben 2 ayda naturel olarak abandım yemeğe ve spora (haftanın 6 günü ve her gün en az 2 saat spor) 8 kilo aldım.

Devam, devam. Eğer bırakırsan ilerde daha fazla pişman olacaksın. Hareketleri düzgün yaptığından emin ol. Sonunda iyi ki bırakmamışım diyeceksin.

Utanacak bir durum yok ortada. Bence devam etmelisin ama durumu spor salonundaki hocalara bildirmende fayda var. Gereğinden fazla kalori yakıyor olabilirsin. Veya başka bir durum olabilir.
Hocam utanmak dediğim spor salonunda utanmıyorum. Günlük hayatta boyuma göre çok zayıfım o yüzden. Sanırım fazla kalori yakıyorum, kilo alamayan birisiyim çünkü.
1 ayda zaten pek bir şey olmaz gibi ama ille de çok gelişeceğim diyorsan bol protein almaya bak. Yumurtanı 2 yiyorsan 4 ye. Koşu yap okul çıkışı.
İllada gelişmek değilde yani vücudumun bir şeye benzemesini istiyorum. Tamamdır koşmayı aklımın bir kenarına yazacağım.

Diyetisyene git ve spora da devam et. Öğlen yemeği için evden bir şeyler hazırlayıp götürsen daha iyi. Bunun için de diyetisyen sana pratik öneriler verecektir.
Diyetisteni hastanede nasıl bulabilirim? Adı ne oluyor hastanede?

Diyetisyene gidin. Benim yaşım 17 ve kilom 43 (Güncel kilom 46) ve boyum 167. (Evet erkeğim.) Şu zamana dek utanmasam da lisenin sonlarına doğru artık fikrim değişti. Kendim almayı bilmediğim kilomu diyetisyenin programına uyarak almaya çalışıyorum. sadece 2 haftada 2 kilo 200 gram aldım. Birkaç ay içinde de ideal kiloma ulaşacağım gibi duruyor. Benim tavsiyem bir deneyin.
Özele mi gittiniz yoksa devlet hastanesine mi? Bu dediğiniz sayesinde kafama yatmaya başladı diyetisyen işi.

Hocam keşke şu spor hakkında bir şey bilmeden konuşmasanız ne proteini ne koşusu arkadaşın bulka ihtiyacı var.

Daha başlangıç seviyesi bir sporcusun kendi kilonun 1.5 katı kadar protein almak sana yetecektir ortalama günde 150 gr ediyor buda ama senin asıl dikkat etmen gereken şey karbonhidrat alımı hiç düşünmeden karbonhidrat tüketmelisin ayrıca çorba tarzı düşük kalori yemeklerden uzak dur. Günde en az 4 öğün ye bunu 2 ay sonra 5 öğüne çıkart

Karbonhidratı makarna, pilav pirinç unu tarzı yiyeceklerden alabilirsin.

Geri
Yukarı