Spora yeni başlayan biri için tavsiyeler

Merhaba yakın zaman spora başlamayı düşünüyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Orada ne yapmam lazım falan hiçbirini bilmiyorum. 2 kişi gideceğiz, orada hocalar falan var mı? Amacım vücut yapmak tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kardeşim ben şimdi sana burada makale de yazarım ama anlamasın sen git programını oluştur ondan sonra yap sporunu ye yemeğini ilk aylar fazla takılma zaten ilk aylar öğrenme kavrama aylarıdır sonra zamanla olur

Hocam peki boy kilo oranım nasıl zayiflamam falan gerekiyor m

İlk adımın salona gitmek olmalı zaten gittikcçe vucudunu tanımaya başlarsın. Bence ilk aylar yemek olayına fazla takılmadan hareketleri öğrenmeye çalışmak daha uzun soluklu hale getiriyor ama illa her şeyiyle yapmak istiyorsan vucut ölçülerini aldıktan sonra yağ oranına göre günlük kalori sayarak kilo alıp verebilirsin. Yağ oranını ve günlük kalori miktarını öğreneceğin iki link bıraktım.

Alınmadım cevap verdim.

Dostum şahsen ben evde başladım ilk 1-2 ay vicudum toparlandı ve bir miktar guc kazandim. Ardından salona gittim ben böyle yaptim ve böyle öneriyorum. Fakat sen kafanin dinledigini yap her ihtimalde gelisiceksin.
Ben birini hedef alarak değil, genel için söylemiştim. O yüzden bir tek sizin üzerinize alıp, doğrudan kendinize söylenmiş gibi cevaplamanızı anlamadım. Cevap beklenen bir cümle değildi zira, konu hakkında arkadaşımız fikirlerimizi sorduğundan dolayı şahsi fikrimi ilettim kendisine. Bu kadar.

Geri
Yukarı