Fitness'da bazı hareketleri yapmaya utanıyorum

methean06

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
5 gündür Fitness'a gidiyorum ve bu sporu sevdim. Fakat hareketleri yaparken bir utanma geliyor bir huzursuzluk geliyor içime sanki birileri bana bakıyorda benimle kendi aralarında dalga geçiyormuş gibi geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
5 gündür Fitness'a gidiyorum ve bu sporu sevdim. Fakat hareketleri yaparken bir utanma geliyor bir huzursuzluk geliyor içime sanki birileri bana bakıyorda benimle kendi aralarında dalga geçiyormuş gibi geliyor.
Spor kitlesi birileriyle dalga geçen kişiler değil. Eğer hareketi yanlış yapıyorsan ya hiç düzeltmezler ya da gelip yardımcı olurlar. Öyle bakışları üzerinde hissetmen biraz anksiyete.

İlk zamanlar bu durum yaşanıyor. Hareketlere alışma zamanında ya da yeni harekette hepimiz yaşıyoruz. Eğer hareketi yanlış yaptığını düşünüyorsan yapanları biraz takip et ve aynı karşısında kendine bak. Utanılacak bir şey yok. En fazla kütleli bir arkadaşa "hocam hareket doğru mu" diye sorabilirsin.

İlla ki bakanlar oluyordur, biz de bakıyoruz insanlara ama arkadaşların dediği gibi küçük görme yada dalga geçme amaçlı bakana ben denk gelmedim. Varsa da nadirdir, o da leş salonlarda.

Merhaba.
Hocam 1 aya tamamen alışıyorsunuz ve rutin oluyor artık. 1 ay. Sonra her şey çok güzel oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı