Fitness'da beslenme önemli mi?

oBeyEfendi

Centipat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, spora yaklaşık 2.5 hafta önce başladım. Hocam kilo almam gerektiğini söyledi bende ne bulursam yiyorum pilav, yumurta, cips, baklava falan, böyle beslenmem doğru mudur? Bana yağlı ve tatlı yediğim şeyler kas kütlesi kazanmamı zorlaştırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlı başına şeker vücutta yağ olarak depolanır. Aldığın kilo yağdan olursa kas kütlesi kazanamamış olursun basitçe.

Beslenme yaptığın spordan çok daha önemli. Bu beslenmenize dirty bulk deniyor. Önerim çok yağlanmamanız için şekerli ve doğal yağ olmayan gıdaları yemeyin.

Kanka sporda beslenmenin önemi senin vücut tipine göre değişir. Ben her türlü tatlıyı, yemeği yiyorum ona rağmen kilo almadan manken vücuduna sahibim. Eğer sen kilo almaya yatkın bir insansan dikkat etmen gerek yediğine içtiğine. Kas kazanayım derken çok kilo alırsan bu sefer ileride kilo vermek isteyeceksin bu sefer hem kasları koruyup hem yağ yakmaya çalışıcaksın kısacası işin 2 kat zorlaşacak. Dolayısıyla vücudu adam gibi beslemek lazım. Şeker evet önemli bize enerji verir o yüzden ben spordan önce tatlı yenmesini öneririm az da olsa. Yemekten sonra güzel bi pilav üstü döner de gömülür. Ama dozu önemli. Kısacası dirty bulk yerken evet güzel, rahat ve zevkli. Kilo aldığı için kuvvetin de artar. Ama kilo vermek istediğinde çok zorlanacaksın ve artı olarak hiç yararlı bir şey değil bu şekilde kilo almak. Sağlıksız kısaca. Tek amacım kas yapmak diyorsan yeterli proteini aldığın sürece istediğini ye kas yaparsın zaten şekerin falan çok bi eksisi olmaz.

Geri
Yukarı