Fitness'ta geliştiğimi hissedemiyorum

talp12

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selam 2 aydır spora gidiyorum daha yolun başındayım ben de biliyorum ama arkadaşlarım gelişme sende hiç yok diyorlar ister istemez moral bozuluyor. Aileme sorunca az da olsam geliştiğimi söylüyorlar bende kendim gelişmemiş gibi hissetmeye başladım önereceğiniz bir şey var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Antreman programınız nedir ve günde ne kadar protein alıyorsunuz? (ve kilonuz nedir?) ayrıca 2 ayda bir çok kişi gözle görülür pek de bir gelişim göremez, genetiğine de çok bağlı olabilir.

Beslenme ve uyku çok önemli yeni başlayanlar genelde bunlara fazla önem vermediği için gelişim düşük derecede oluyor. Sen her şeye dikkat ediyor musun ? Sürekli antrenman programı da değişme eğer öyle bir hata yapıyorsan diye önermek istedim.

Antrenman programınız nedir ve günde ne kadar protein alıyorsunuz? (ve kilonuz nedir?) ayrıca 2 ayda birçok kişi gözle görülür pek de bir gelişim göremez, genetiğine de çok bağlı olabilir.

Kullandıgım bır protein tozu vb gıbı seyler yok beslenmeme pek dikkat etmiyorum sadece bol bol su içiyorum ve yaş 17 kilo 74 boy 1.78 falan antrenman programına gelincede 2 aylık bir süreçteyim kendime daha yeni program hazırladım normalde hocanın verdıgı setlerı ve setleri fazlasıyla yapıyorum yarından itibaren göğüs ve arka kol çalışacağım salı gunu sırt carsamba gunu dınlenme persembe on kol ve omuz cuma bacak cumartesı pazar dınlenme şu an dusuncelerım bunlardır.

Beslenme ve uyku çok önemli yeni başlayanlar genelde bunlara fazla önem vermediği için gelişim düşük derecede oluyor. Sen her şeye dikkat ediyor musun? Sürekli antrenman programı da değişme eğer öyle bir hata yapıyorsan diye önermek istedim.

Şöyle söyleyeyim uyku duzenıme şu an pek uymuyorum tatil falan demeden bayağı geç kalkma geç yatma sorunu var. Beslenmeye pek uyamıyorum ister istemez yiyorum kullandıgım protein tozu vb seyler de yok ailem müsaade etmiyor ama zararının olmadıgını bılıyorum aileme bunu acıklamaya calıssamda tersleme kesinlikle oluyor kabul etmiyorlar önereceğiniz bır şey varsa sevinirim.

Kullandıgım bır protein tozu vb gıbı seyler yok beslenmeme pek dikkat etmiyorum sadece bol bol su içiyorum ve yaş 17 kilo 74 boy 1.78 falan antrenman programına gelincede 2 aylık bir süreçteyim kendime daha yeni program hazırladım normalde hocanın verdıgı setlerı ve setleri fazlasıyla yapıyorum yarından itibaren göğüs ve arka kol çalışacağım salı gunu sırt carsamba gunu dınlenme persembe on kol ve omuz cuma bacak cumartesı pazar dınlenme şu an dusuncelerım bunlardır.
Hocam uyku düzenin kötüyse, beslenmene dikkat etmeyip protein almıyorsan çok normal bu. Bu ikisi çöp olduktan sonra sporda kas yapıp gelişemezsin, sadece zayıflamak için az yersin o kadar.

Hocam uyku düzenin kötüyse, beslenmene dikkat etmeyip protein almıyorsan çok normal bu. Bu ikisi çöp olduktan sonra sporda kas yapıp gelişemezsin, sadece zayıflamak için az yersin o kadar.

Uyku düzenim o kadar da kötü değil 8 saat uyku yine her türlü geç kalkma geç yatma sıkıntı o sadece düzene sokucam proteine gelince de var mı onerdıgınız protein?

Uyku düzenim o kadar da kötü değil 8 saat uyku yine her türlü geç kalkma geç yatma sıkıntı o sadece düzene sokucam proteine gelince de var mı önerdiğiniz protein?
Protein olarak kesinlikle tavuk göğsü haşlayıp pilavla yemenizi öneririm. Toz istiyor iseniz bütçeniz nedir?

Protein tozuna gerek yok. Eğer ağarlıkların artıyorsa gelişiyorsun demektir. Yemekleride yağlı değil protein ağırlıklı beslen. Beyaz ekmek hamur işleri bunları azalt tamamen çıkar demiyorum. Obur cubur zaten sporcu adamın işi olmaz. Kilolumusun zayıfmısın bunları bize söylersen yardımcı olalım.

Protein olarak kesinlikle tavuk göğsü haşlayıp pilavla yemenizi öneririm. Toz istiyor iseniz bütçeniz nedir?

200-300 TL olabilir.

Protein tozuna gerek yok. Eğer ağarlıkların artıyorsa gelişiyorsun demektir. Yemekleride yağlı değil protein ağırlıklı beslen. Beyaz ekmek hamur işleri bunları azalt tamamen çıkar demiyorum. Obur cubur zaten sporcu adamın işi olmaz. Kilolu musun zayıf mısın bunları bize söylersen yardımcı olalım.

17 yaş 1.78 boy 83 kiloymuşum bugün baktım bende sasırdım 82 gozukmuyorum aslında ve evet agırılıklarım ılk basladıgımda 25 30 falandı 2 ay gectı aradan ve şu an 50 40 araları yapıyorum ekmege gelınce 1-2 dilim yemeye başladım fazlası yok abur cubura gelince ister istemez yiyorum çikolata falan cips yemiyorum son olarak gelişsem bile geliştiğimi göremiyorum kilodan mı yağ mı bılmıyorum.

Geri
Yukarı