Fiyatlar çok pahalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tek suçlu devletmiş gibi her şeyi de devlete çalmayın. Sen belki güzelce gibi okusaydın, notlarını güzelce gibi alsaydın, iyi bir yeri kazansaydın cebinde paran da olurdu şeyin de olurdu. Cebinde parası olan herkes baba parasıyla almıyor o parayı. Çalışıp çabalayan da var. Burada şikayet edip forumda dolaşacağına keşke biraz ders çalışsaydın.

:D Kardeşim ne komiksin sen ya... Doktor bile şu an ev, araba alamıyor. Almanya'da paketçi ol al parayı, buraya gel doktordan mühendisten fazlasını kazanmış oluyorsun. Hani hükümet her şeyi hesaplarken dövizi çeviriyor ya, ben de çevirdim. Sen böyle düşünmeye devam et, umarım elinde kalmaz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çocuk daha 14 yaşında ama sen bilirsin.
Ee, ne yapayım 14 yaşındaysa? LGS'ye de girmiştir Allah bilir? Kaç aldın desen kim bilir kaç puan söyleyecek. Kendisi çalışmıyor çalışmıyor, tek suçlu devletmiş gibi sallıyor. Yeter artık ya. Tamam devlet kötü de sen yat, paşalar gibi oyna PC'ni, sonra niye böyle de. Arap mısın da devlet sana hazır para verecek?

Tek suçlu devletmiş gibi her şeyi de devlete çalmayın. Sen belki güzelce gibi okusaydın, notlarını güzelce gibi alsaydın, iyi bir yeri kazansaydın cebinde paran da olurdu şeyin de olurdu. Cebinde parası olan herkes baba parasıyla almıyor o parayı. Çalışıp çabalayan da var. Burada şikayet edip forumda dolaşacağına keşke biraz ders çalışsaydın.
Cebinde para olması hiçbir şeyi değiştirmiyor, olay burada hayatın pahalı olması. Ders çalışsaydın demişsin, günümüz Türkiye'sinde ders çalışsan da eline muhteşem paralar geçmiyor.

:D Kardeşim ne komiksin sen ya... Doktor bile şu an ev, araba alamıyor. Almanya'da paketçi ol al parayı, buraya gel doktordan mühendisten fazlasını kazanmış oluyorsun. Hani hükümet her şeyi hesaplarken dövizi çeviriyor ya, ben de çevirdim. Sen böyle düşünmeye devam et, umarım elinde kalmaz :)
Doktor nerede ev alamıyor ya? Parası olan nasıl alıyor? Her alan baba parasıyla mı alıyor? Çalışıp alan da var. İşini güzel yapsaydı doktor da ev, araba alırdı. Tamam, ekonomi diğer ülkelere göre kötü ama devlet sen yat, PC oyna ve sana ona para versin. Yok öyle dünya.

Ee, ne yapayım 14 yaşındaysa? LGS'ye de girmiştir Allah bilir? Kaç aldın desen kim bilir kaç puan söyleyecek. Kendisi çalışmıyor çalışmıyor, tek suçlu devletmiş gibi sallıyor. Yeter artık ya. Tamam devlet kötü de sen yat, paşalar gibi oyna PC'ni, sonra niye böyle de. Arap mısın da devlet sana hazır para verecek?

Arkadaşı yakından tanımadan "LGS'yo gormoştor koç olmoştor" yapıyorsun. LGS ile maddi durumu nasıl birleştiriyorsun acaba? Ayrıca geleceğini belirleyen üniversite sınavı. Bu arada devlet işsizlere bakmakla yükümlü, haberin olsun. (Arkadaş öğrenci ona demiyorum.) Keşke sosyal devlet geri dönse.

Doktor nerede ev alamıyor ya? Parası olan nasıl alıyor? Her alan baba parasıyla mı alıyor? Çalışıp alan da var. İşini güzel yapsaydı doktor da ev, araba alırdı. Tamam, ekonomi diğer ülkelere göre kötü ama devlet sen yat, PC oyna ve sana ona para versin. Yok öyle dünya.
Öncelikle selamlar, bir doktor çocuğu olarak seni temin ederim her doktor düşündüğünüz gibi istediğini alamıyor. Ülkemizde doktora olan saygı tamamen yerlerde, belli gözünde at gözlüğü var, önünü tam manasıyla göremiyorsun.

Doktor nerede ev alamıyor ya? Parası olan nasıl alıyor? Her alan baba parasıyla mı alıyor? Çalışıp alan da var. İşini adam gibi yapsaydı doktor da ev, araba alırdı. Tamam ekonomi diğer ülkelere göre kötü ama devlet sen yat, PC oyna sana para versin yok öyle dünya.

:) Haydi bana örnek göster. Ben sana çevremdeki insanları tek tek sayayım doktor nasıl ev, araba alıyormuş. Senin yaşadığın Türkiye'yle bizimki sanırım farklı. Şu an en kötü araba 200 bin :) Doktor maaşı ne kadar bir hesapla, ev ne kadar hesapla bakalım. Bunlari alıp da ödemesi kaç asır sürüyor hesapla. Bilip bilmeden oturduğun yerden yazma. Oturur oyun da oynarım, işimi de yaparim seni zerre ilgilendirmez, benim hayatım. Devlet bana bakmaya mecbur :) Senin savunduğun insanların senin refahında hareket etmelerini istemen çok zor bir şey degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı