Fiyatlar çok pahalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşı yakından tanımadan "LGS'yo gormoştor koç olmoştor" yapıyorsun. LGS ile maddi durumu nasıl birleştiriyorsun acaba. Ayrıca geleceğini belirleyen üniversite sınavı. Bu arada devlet işsizlere bakmakla yükümlü haberin olsun. Keşke sosyal devlet geri dönse.
Maddi durumla ne alakası var ya? Bırakın şu işleri. Kaç tane çocuk biliyorum parası olmayıp da İstanbul Erkeğe giden, Boğaziçi'ne giden. Sizin dediğiniz sadece bahane. Sosyalist seni.

Hocam akşener'in daha bir icraatini gösterme fırsatı olmadı.
Olsun. Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine destek vermesi ve benzer parti tüzüğüyle ikisi de aynı kumaşın laciverti. Bunlar buraya ülkeyi kurtarmak için gelmiyor. Çıkmış Kılıçdaroğlu ve Akşener diyor ki biz Kanal İstanbul'un parasını iktidar olunca ödemeyeceğiz. Bu nasıl bir mantıksızlık. Her ne kadar yapılmasını istemesem de bu kadar büyük ve devlet garantili bir projenin parasını ödemezsen, o firmalar gider mahkemelere seni soyar. Bu siyasetçilik değil, popülizmdir. Sonra da gelen gideni aratır(inşallah öyle bir şey olmaz da) dersin. Ülkenin ekonomisi daha harap olur. O yüzden iktidarı değiştirmek için değil, bu muhalefeti değiştirmek için oy vermemiz gerekiyor. Hakkıyla eleştiren, halkın hakkını savunan bir muhalefet gelirse zaten iktidar değişir. Bu kadar da üst üste hatalar yapamaz.

Sen hala ders konusundasın :D Dostum, çevre mühendisi arkadaşlarım pastanede çalışıyor, neyin derdindesin sen?

Son düzenleyen: Moderatör:
:) Haydi bana örnek göster. Ben sana çevremdeki insanları tek tek sayayım doktor nasıl ev, araba alıyormuş. Senin yaşadığın Türkiye'yle bizimki sanırım farklı. Şu an en kötü araba 200 bin :) Doktor maaşı ne kadar bir hesapla, ev ne kadar hesapla bakalım. Bunlari alıp da ödemesi kaç asır sürüyor hesapla. Bilip bilmeden oturduğun yerden yazma. Oturur oyun da oynarım, işimi de yaparim seni zerre ilgilendirmez, benim hayatım. Devlet bana bakmaya mecbur :) Senin savunduğun insanların senin refahında hareket etmelerini istemen çok zor bir şey degil.
Devlet sana bakmaya mecbur değil. Sizin şu kafanız bunu anlamıyor işte. Devlet sana niye bakmakla mecbur olsun? Sizin o dediğiniz Komünist kafada vardır. Herkes de patates yiyordu o zaman. Oyunu oynayamazsın demiyorum zaten, oynuyorsan ağlamayacaksın öyle benim hayatım niye kötü diye.

Maddi durumla ne alakası var ya? Bırakın şu işleri. Kaç tane çocuk biliyorum parası olmayıp da İstanbul Erkeğe giden, Boğaziçi'ne giden. Sizin dediğiniz sadece bahane. Sosyalist seni.

Oooo ideolojime de karar verdin. Anlamadığın için tekrarlıyorum, çocuk diyor ki daha çocuk yaşımdayım ve oyun oynayamıyorum. Bu ise ülke ekonomisiyle doğrudan bağlantılı. Çocuğun kazandığı liseyle değil. Ayrıca parası olmayan okuyamaz diye bir şey demedim. Düzgün okumayı ve düzgünce tartışmayı öğrenmelisin.

Öncelikle selamlar, bir doktor çocuğu olarak seni temin ederim her doktor düşündüğünüz gibi istediğini alamıyor. Ülkemizde doktora olan saygı tamamen yerlerde, belli gözünde at gözlüğü var, önünü tam manasıyla göremiyorsun.

Konuş dostum. Doktor, mühendis para içinde yüzüyor sanıyorlar.

Devlet sana bakmaya mecbur değil. Sizin şu kafanız bunu anlamıyor işte. Devlet sana niye bakmakla mecbur olsun? Sizin o dediğiniz Komünist kafada vardır. Herkes de patates yiyordu o zaman. Oyunu oynayamazsın demiyorum zaten, oynuyorsan ağlamayacaksın öyle benim hayatım niye kötü diye.
Sosyal devlet; bireylere asgari gelir güvencesi veren, onları toplumsal risklere karşı koruyan, sosyal güvenlik olanağı sağlayan ve yurttaşların tümüne eğitim, sağlık, barınma gibi hizmetleri sunan bir anlayışı ifade etmektedir.

Sosyal devlet; bireylere asgari gelir güvencesi veren, onları toplumsal risklere karşı koruyan, sosyal güvenlik olanağı sağlayan ve yurttaşların tümüne eğitim, sağlık, barınma gibi hizmetleri sunan bir anlayışı ifade etmektedir.
Eee reis, gideceğim dediğiniz Amerika sosyal devlet değil? Nasıl olacak o iş? Sosyal devlet kötü bir şey olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı