FL Studio ve müziğe başlamak

Resense

Decapat
Merhaba ben 15 Yaşında Lise 1 öğrencisiyim ve bu konu hakkında size danışmak istiyorum. Şimdi Martin Garrix, Major Lazer, The Chainsmokers gibi DJ&Producer'ları görünce gerçekten bu işi yapabileceğimi düşünüyorum. EDM müziği seviyorum ve günde neredeyse boş vaktimin tamamını EDM dinleyerek geçiririm. Artık diyorum başlasam yavaş yavaş FL Studio filan. Fakat FL Studio fiyatı gerçekten çok pahalı. Crack indirmek istemiyorum. Denesemde hiç bir yerde yok.(crack istemiyorum yanlış anlamayın) Malum dolar filan 5 TRY civarında olunca 200 dolarlık uygulama bana oluyor 1000-1200 TRY. Okullar tatil olunca alacağım. Hem o zamana kadar biraz para biriktiririm, yazılımı öğrenirim, annem destek filan olur, alırım demek istiyorum ama bir programa 1.000 TRY aşırı fazla. Almasına alırım ama o parayı verirken elim ayağım titrer, içim acır. Sizce alınır mı veya başka bir setup öneriniz var mı? Ya da ben Image-Line'a mail atsam çok pahalı diye Türk Lirası adına bir yardımları dokunur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
16 yaşındayım ve lise 2 öğrencisiyim, isteklerimiz birbirleriyle tıpatıp aynı, 1000 liraya bir midi keyboard alacağım fakat dediğin gibi fl studio gerçekten çok pahalı ve verecek paramda yok, aynı şekilde crack halinide bulamadım.

sen hangi yolu izledin? yardımcı olursan sevinirim

Her şeyden önce Müzik yapabilmek için sizin öncelikle müzik eğitimi almanız şart.
Piyano öğrenin ve armoni eğitimi alın. Notaları ve sürelerini tempoları öğrenin.

Bu programların Öğrenci versiyonları mevcut, fiyatları da oldukça makul. Ürünün sitesine girerseniz satın alma seçeneklerinde göreceksiniz zaten.
Korsan versiyonlar her zaman sorunlu çalışır, tavsiye etmiyorum

Her şeyden önce Müzik yapabilmek için sizin öncelikle müzik eğitimi almanız şart.
Piyano öğrenin ve armoni eğitimi alın. Notaları ve sürelerini tempoları öğrenin.

Bu programların Öğrenci versiyonları mevcut, fiyatları da oldukça makul. Ürünün sitesine girerseniz satın alma seçeneklerinde göreceksiniz zaten.
Korsan versiyonlar her zaman sorunlu çalışır, tavsiye etmiyorum
kendimi bildim bileli küçüklüğümden beri piano ve muzik ile uğraşıyorum, bu konuda gerçekten sıkıntı yok, sadece yeteneğimi bir üst seviyeye taşımak ve istediğim işi yapmak istiyorum

kendimi bildim bileli küçüklüğümden beri piano ve muzik ile uğraşıyorum, bu konuda gerçekten sıkıntı yok, sadece yeteneğimi bir üst seviyeye taşımak ve istediğim işi yapmak istiyorum

E o zaman ne duruyorsunuz? :)
Eski versiyonlar da ucuz oluyor işinizi görecektir. Ben hayla 2002 yılına ait Cubase5 kullanıyorum mesela. Bütün ihtiyacımı görüyor.

Geri
Yukarı