Football Manager 2021 gelişmek istiyorum

Mertcanexs

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba yaklaşık olarak 1 ay önce football Manager 21 oyununu aldım ve daha önce hiç FM'in serisini oynamadım alma sebebim futbola olan sevgim ve menajerlik oyunlarına olan merakım fakat 100'lerce taktik, rehber vs videoları izlememe rağmen bir türlü gelişemiyorum oyunda, özellikle oyunda oyuncularla verilen roller hakkında birçok araştırma yapmama rağmen hala anlayamıyorum örneğin ortasaha oyuncusuna verdiğim bir rol defans hattını da etkiliyormuş ve ben bunu hala çözemedim, anlayamadım ve dediğim gibi birçok rehber, taktik vs videoları izlememe rağmen oyunda bir gelişimim olduğunu göremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz lütfen taktik konusunda kadro yaratma konusunda vs neler yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ben de geçen gün Epic bedava dağıttı diye FM20 başladım. Bu tip oyunlar oynadıkça öğreniliyor. Tavsiyem Bayern Münih tarzı çok güçlü takımlar alman. Dediğim gibi oynadıkça öğreneceksin rehber izlemekle öğrenilmez.

Ben de geçen gün Epic bedava dağıttı diye FM20 başladım. Bu tip oyunlar oynadıkça öğreniliyor. Tavsiyem Bayern Münih tarzı çok güçlü takımlar alman. Dediğim gibi oynadıkça öğreneceksin rehber izlemekle öğrenilmez.
Sürekli rehber videolari izleyip deniyorum bi hevesle yeni kariyer açıyorum beceremiyorum siliyorum kariyeri sonra tekrar yeni bi kariyer ve böyle döngüye gidiyor

FM serisini uzun yıllardır oynarım. Bazıları sadece diziliş belirleyip transfer yapmaktan ibaret sanar ancak benim gözümde strateji oyunudur. Taktiği yaptıktan sonra saha içinde senin verdiğin komutlara göre oyuncularının ne yaptığını izlemek zevktir. Verdiğin her rol taktiğini ve saha içindeki diğer 10 kişinin davranışını etkiler, her mentalite oyun tarzını değiştirir. İngilizcen varsa eğer makale okumalısın ve işi bilen BusttheNet Gaming'in youtube hesabından eğitici videolarını bulup izlemelisin. Çok fazla videosu var, başlıklardan hangilerinin eğitici olabileceğini anlayabilirsin.

Son düzenleme:
Bence rehber videoları izlemek gereksiz. Ben oyunu oynayarak öğrendim tavsiye olarak şunları verebilirim. Karakter oluşturma ekranından yapacağın ayarla antrenman programı hazırlama işini yardımcına bırak. Elindeki kadrona göre uygun taktik ve diziliş seç (taktik oluşturma ekranına gelince kadrona uygun oyunları görebilirsin yanlarında taktiklerin açıklaması yazar). Roller ise oluşturduğun taktiğin bir parçası örneğin mevkisi merkez orta saha olan bir oyuncuyu savaşçı orta saha oynatırsan (bu da kendi içinde ayrılır bunları oyuncu talimatlarından daha detaylı inceleyebilirsin) oyuncunun ana görevi savunmada top kazanmak olur fakat sen o mevkide defansif ok tercih edersen takımın topa sahip olduğunda oyuncu oyun kurma çabasına girer, Türkiye liginden örnek vermek gerekirse Gustavo bir savaşçı orta sahadır (bunu oyuncu profilinde görebilirsin) Sosa ise oyun kurucudur. Oyuna yeni başlayan insanlar zihinsel özelliklere çok değer vermezler buna mutlaka dikkat et.

1-Antrenmanlarını asistana bırak 2-Hayalindeki futbolu, taktiği uygula ne olursa olsun. Maç içinde eksik veya hatalı noktaları gözlemeyerek gelişeceksin zaten. Örneğin arkaya çok mu uzun top yiyip karşı karşıya kalıyorsun defansını geride kur veya ofsayt taktiği uygula bunun gibi.

Oyuncu devamlılığı çok önemli, her maça benzer dizilişle çıkıp kimyayı arttırman lazım. 3 büyüklerden hangisini istersen onunla başla oyuna. Türkiye ligiyle başlaman iyi olur. İnternetten genç ucuz oyunculara bakarak 1-2 tane transfer yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı