Format atarken yedek alma

Mehmet Demirr

Kilopat
Daha fazla  
İyi Günler,
Öncelikle sistemim Windows 10 ve SSD ile HDD var. Windows SSD içine kurulu. Ben hem SSD'yi hem de HDD'yi sıfırlayıp temiz bir kurulum yapmak istiyorum. Yaklaşık 50 GB'lik bir dosya yedeği almam gerekiyor harici başka bir diske şu anda almam imkansız bu yedeği alıp nasıl format atabilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-10_222623.png
    resim_2021-06-10_222623.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyaları HDD'ye yedekle, SSD'yi formatla. Sonra yedeklediğin dosyaları SSD'ye atıp HDD'yi biçimlendir. Format atmadan önce HDD'nin bağlantısını kesmeni tavsiye ederim.

HDD'yi ikiye böl. Diğerinin ismi yedek yap. Oraya aktar dosyayı. Format sırasında yedek olanın dışında hepsini biçimlendirip kurabilirsiniz.
Öyle yapmam daha iyi sanırım. Yedekledikten sonra direkt disk yöneticisinden yedeklediğim disk dışında HDD tamamen sil yapmam lazım sanırım değil mi?
SSD'yi nasıl sıfırlamam lazım yeniden Windows kurmak için?

Öyle yapmam daha iyi sanırım. Yedekledikten sonra direkt disk yöneticisinden yedeklediğim disk dışında HDD tamamen sil yapmam lazım sanırım değil mi?
SSD'yi nasıl sıfırlamam lazım yeniden Windows kurmak için?
Bak
SSD C olsun.
HDD 1
HDD yedek Bölüntüleri var.
Sen dosyaları yedek kısmına atıyorsun.
Şimdi format sırasında C ve HDD 1 olanı biçimlendirip kuruyorsun. Yedek olanı ellemiyorsun. Umarım anlatabilmisimdir.

Bak
SSD C olsun.
HDD 1
HDD yedek Bölüntüleri var.
Sen dosyaları yedek kısmına atıyorsun.
Şimdi format sırasında C ve HDD 1 olanı biçimlendirip kuruyorsun. Yedek olanı ellemiyorsun. Umarım anlatabilmisimdir.
Teşekkürler anladım o yedek olana dokunmayacağım hiç diğer diskleri de tamamen silip Windows kurarken SSD'yi seçsem oluyor sanırım.
Yedek olanı da formattan sonra disk birleştirme ile tekrar birleştireceğim o zaman.

Teşekkür ederim peki tam olarak bilmiyorum ama Windows yüklemek için USB bellek hazırlamam gerekecek muhtemelen o işlemi nasıl yapacağım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rehberi var. ISO dosyayı indirip Rufus adlı programla yazdırıyorsunuz. BIOS'tan USB'yi seçip Boot ediyorsunuz.

Geri
Yukarı