Format atmak FPS artırır mı?

LordGY

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda oyunlardaki performansım düştü ve bende format attırmaya ve termal macun yenilemeye karar verdim. Acaba FPS artışı olur mu? Mesela Valorant'ta maçlara geç giriyordu. O falan düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atma şu şekilde bir rahatlama verir... Yükle/kaldır ve başka olaylardan dolayı kayıt defteri iyice şişer ve kararsızlığa sebep olabilir :)

İlk macun yani kendinde gelen macun kaliteli ise ki kaliteli olur o uzun zaman idare eder. Benim Intel işlemci ile 8 yıl macun değiştirmeden gece gündüz takıldım :)

Hocam bu PC belki 10 senelik ve dediğim gibi küçük olduğum için öyle işlerden pek anlamazdım Minecraft oynayıp geçerdim ama şimdi termal macun değişmemesinin bir zaman sonra işlemciye falan zarar verdiğini ve işlemcinin kendini sınırladığını yani tam kapasitede çalıştıramadığını duymuştum o yüzden şöyle ayrıntılı bir temizlikte yaptıracağım 😊

Kullanan çoktur o zaman belleği. Kim ne kadar kullanmış onu detaylı analiz yapan sistem araçları var ondan öğrenilebilir. Belki bilinmeyen veya bulunmayan bir zararlı vardır ki benim sistem kararsız olsa ben çekerim formatı.

Bende öyle düşündüm çünkü eskiden sayısız crack oyun indirdim ama şimdi Steam'den ve Riot Games'den başka bir şey kullanmıyorum.

Macun olayında çok iyi marka ve tam dozunda kullanın. İlk macun yenileme ise bence bir uzmana yaptırın. 10 yıl oldu ise iyi bir bakımı hak etmiş garibim.

Hocam babama söyleyeceğim ve yapılacakları bir kağıda detaylı yazıp göndereceğim ama formatı belirtmeme gerek var mı yani adam formatı Windows'un içinden yapmasın bir de en iyi format hangisi en temiz.

Formatı kendin yapabilirsen yap derim. Şu an bence kullanılacak en iyi Windows sürümü "Windows 10 22H2'dir.

Nasıl yapacağım.

Formatı kendin yapabilirsen yap derim. Şu an bence kullanılacak en iyi Windows sürümü "Windows 10 22H2'dir.

Bir de zaten macun falan olaylarını kesinlikle kendim yapamam.

O zaman not olarak ekleyeyim mi yoksa kendi içindeki Windows iyi mi?

Bir adet en az 8 GB USB bellek, bir adet USB hazırlama yazılımı ve Windows kit ile indirilmiş temiz bir ISO lazım. Bunlar sonraki konu ama önce bakım yapılsın yardımcı oluruz.

Sürekli log alan ve bir şeyleri kayıt alan bir işletim sisteminde hızlanma olacaktır. Çünkü bu tür işletim sistemlerinde uzun zamanlar kayıt alındığı için sistemde yavaşlık yaratabiliyor.

Sağ ol hocam ilgin için yani format atmak en iyisimi.

Bir adet en az 8 GB USB bellek, bir adet USB hazırlama yazılımı ve Windows kit ile indirilmiş temiz bir ISO lazım. Bunlar sonraki konu ama önce bakım yapılsın yardımcı oluruz.

Kanka derslerden o kadar vaktim yok anca hafta sonu bakabilirim.

Windows gibi bir işletim sistemi kullanıyorsanız kullanıma bağlı olarak bazı kayıt dosyası artıklarını temizleyebilir ve bunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için programlar da mevcut sanırım. Ben 2 yılda 1 format atma kanaatindeyim ortalama sistemi olan bir kullanıcı için.

Kanka derslerden o kadar vaktim yok anca hafta sonu bakabilirim.

Ya babam kime götürecek onu da bilmiyorum.

Windows gibi bir işletim sistemi kullanıyorsanız kullanıma bağlı olarak bazı kayıt dosyası artıklarını temizleyebilir ve bunlardan kurtulabilirsiniz. Bunun için programlar da mevcut sanırım. Ben 2 yılda 1 format atma kanaatindeyim ortalama sistemi olan bir kullanıcı için.

Kanka belki 2 yıldan bile fazla olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı