İşlemci FPS artırır mı?

Çözüm
Evet, performans artacaktır fakat nasıl bir yükseltme yapacağınıza da bağlı bir durum. Ekran kartınız için darboğaz olmayacak şekilde yükseltme yapacaksanız sorun olmadan performansı artırabilirsiniz.
İşlemci ekran kartının tam performansını ortaya koymasını sağlar. İşlemci düşük olursa ekran kartının hızına yetişemez. Ama işlemci yüksek olursa ekran kartının hızına yetişir ve oyunlarda tam performans alırsınız. Yalnız bellekte işlemci ve ekran kartı gibi olmasa da önemli bu konuda.

İşlemciler ekran kartı kullanımını arttırır. Örneğin 1080p’de aynı grafik ayarlarında, Ryzen 5 2600 ekran kartını %80 çalışmasını sağlıyorsa, i5 9600k ekran kartını %95’de çalışmasını sağlar. Bu yüzden FPS fazla olur. O yüzden sistem toplarken ekran kartının %100 e yakın çalışacak şekilde toplayın ki tam performans alasınız. Yoksa gtx 1080 ile rtx 2080 arasında hiç bir fark kalmaz.

Sorum şu: Ekran kartıyla darboğazsız tam performans çalışan bir işlemciyi daha üst seviye bir işlemciyle değiştirirsek FPS'de bir fark olur mu?
İyi günler ilk defa kullanıyorum bu siteyi konu açmayı bulamadım bende r7 240 2gb 128 bit ekran kartı 4gb ram DDR2 Asus m2n68 se2anakart var bu anakarta en iyi işlemci hangisidir bütçe 150 200 bide X2 250 islemcim vardı işlemciyi deistirsem FPS artarmi

İyi günler ilk defa kullanıyorum bu siteyi konu açmayı bulamadım bende r7 240 2gb 128 bit ekran kartı 4gb ram DDR2 Asus m2n68 se2anakart var bu anakarta en iyi işlemci hangisidir bütçe 150 200 bide X2 250 islemcim vardı işlemciyi deistirsem FPS artarmi
Sizin anakartına maksimum bu güçte bir işlemci alınabilir. Ama siz ekran kartınızı yükseltseniz daha iyi olur. Anakartınız çok eski bu yüzden işlemci alsanız fazla güç farkı olmaz. Maksimum 5-10 fps fark olur.
AMD Phenom X4 9850 Dört Çekirdekli Masaüstü 2.5 GHz CPU HD985ZXAJ4BGH HD9850XAJ4BGH Soket AM2 +/940pin

Evet, artacaktır fakat ekran kartınızı belirterek konu açmanızda fayda var. Darboğaz olmadan yükseltme yapabilirsiniz bu sayede.
i5 9400f islemci ile gtx 1650 super 8gb ram 2666 mhz kullaniyorum gta 5 te kaç fps olmalı sizce arkadaşlar yardımcı olurmusunuz
İşlemciye yük binen oyunlarda ve render işlemlerinde performans fark eder.
Sa
B365 f gaming amakart
i5 9400f gtx 1650super
2666 mhz ram ddr 4 8 gb ram
650 w 80 plus psu
gta 5 te fps kac olmalı sizce bana dusuk geldi biraz fps

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı