Çözüldü Format attıktan sonra bile silinmeyen virüs

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif30303

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda birkaç gündür sorun yaşıyorum. Bilgisayarım 8 GB RAM ve hiçbir şey çalışmıyorken 4 GB RAM kullanıyor Windows'dan kaynaklı olabilir ama bundan daha önemli bir sorunum var ara ara bilgisayar saniye başı 1 veya 2 kez drop yiyor donuyor bazen imleci zor hareket ettiriyorum virüs taraması yaparken ya da yaptıktan sonra gidiyor ama daha sonra tekrar donmaya başlıyor. Bunun sebebi galiba trojan virüsü ya da başka bir virüs olabilir.

Bilgisayara format attım tüm diskleri biçimlendirip sildim bir tanesi hariç "sürücü 0 bölüm 1" isimli olan 16MB biçimlendirilmiyordu onu direkt sildim, neyse sonra formatı attım duvar kağıdı ve tema haricindeki her şey silindi yani tek o ikisi kaldı tam format attım mı emin değilim. Formattan sonra yine aynı sorunu yaşıyorum yani virüs gitmedi.

Bu sorunu ilk yaşadığımda virüs taramasında trojan virüsü çıktı karantinaya aldım. Ondan sonra daha gözükmedi ama hala aynı sorunları yaşatıyor.

Çözüm
Yani temiz format! Attığınızı düşünürsek sisteminizde virus vb. bulunmaması gerek, bu durumda büyük ihtimal donanımsal bir sorun yaşıyorsunuz... Herhangi bir donanımdaki arıza veya yazılımsal (driver) sorun buna sebep olabilir.
Ancak; görev yöneticinde hala yüksek RAM ve işlemci kullanımı var ise "temiz format atmadığınızı varsayıyorum. (formattan sonra eski dosya, USB, HDD'yi bağlamadan sistemini test et. Bunları sisteme bağlarken dikkat et)

" 2 gün önce bilgisayara trojan bulaştı. Karantinaya alıp 2 kez format attım ama hala bilgisayarda sürekli drop sıkıntısı yaşıyorum. 2 gün boyunca bin bir çeşit tarama yaptım, hiçbir yerinden trojan çıkmadı. En sonunda USB'ye tarama yaptım ve orada trojan çıktı. Karantinaya aldım. Şimdi o virüs karantinadayken aynı USB ile format atsam sorun düzelir mi? " bu şekilde tekrar bir konu açtım buraya yazmayı unutmuşum.

Merhaba. Bilgisayarımda birkaç gündür sorun yaşıyorum. Bilgisayarım 8 GB RAM ve hiçbir şey çalışmıyorken 4 GB RAM kullanıyor Windows'dan kaynaklı olabilir ama bundan daha önemli bir sorunum var ara ara bilgisayar saniye başı 1 veya 2 kez drop yiyor donuyor bazen imleci zor hareket ettiriyorum virüs taraması yaparken ya da yaptıktan sonra gidiyor ama daha sonra tekrar donmaya başlıyor. Bunun sebebi galiba trojan virüsü ya da başka bir virüs olabilir.

Bilgisayara format attım tüm diskleri biçimlendirip sildim bir tanesi hariç "sürücü 0 bölüm 1" isimli olan 16MB biçimlendirilmiyordu onu direkt sildim, neyse sonra formatı attım duvar kağıdı ve tema haricindeki her şey silindi yani tek o ikisi kaldı tam format attım mı emin değilim. Formattan sonra yine aynı sorunu yaşıyorum yani virüs gitmedi.

Bu sorunu ilk yaşadığımda virüs taramasında trojan virüsü çıktı karantinaya aldım. Ondan sonra daha gözükmedi ama hala aynı sorunları yaşatıyor.

Tamam sorunu çözdüm, virüs hem bilgisayarda hem de USB de çıktı, formatı da USB ile attığım için virüs tekrar tekrar geliyordu. Önce USB'yi biçimlendirdim sonra tekrar kurulum dosyalarını indirip tekrar format attım artık sorunum çözüldü benzer durumlar yaşanlar format attıktan sonra da virüs olduğunu düşünenler bu cümleyi okuyup deneyebilirler. Teşekkürler.
Şöyle şeyler var:

Yeni konular

Geri
Yukarı