Format sonrası performans düşüşü

Merhaba, bilgisayarıma üç gün önce format attım ve en güncel şekilde tekrar kurdum fakat oynadığım oyunlarda inanılmaz FPS düşüşleri yaşıyorum format sonrası. Bütün sürücelerim güncel ama sorunu bir türlü çözemiyorum. Bazı kişiler FPS anlık değişir gibi yorumlar yapıyor fakat FPS değerim minimum 100 FPS düştü tüm oyunlarda. Ne yapmam gerekir, sorun ne olabilir? Windows sürümüm ektedir. İşlemcim vs çok iyi değil ama dediğim gibi format öncesi bunlar yoktu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-03-01 181726.png
    Ekran görüntüsü 2022-03-01 181726.png
    110,4 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart modelinizi internete yazıp CHIPSET driverlarınızı indirin ve kurun düzelicektir.
ve Aygıt yöneticisi'ne girip ekran görüntüsü de atar mısınız?

Ekran kartını ve oyunlarda aldığın FPS değerlerini yazar mısın?
rx 570 4gb tamam iyi değil ama format öncesi 200 150 arası aldığım fps 110- 80 arası oldu
Anakart modelinizi internete yazıp CHIPSET driverlarınızı indirin ve kurun düzelicektir.
ve Aygıt yöneticisi'ne girip ekran görüntüsü de atar mısınız?
Ekran görüntüsü 2022-03-01 210114.png

Ekran kartı sürücülerini kurdunuz mu?
bütün sürücülerim en günceli
Windows 10'dan 11'e mi geçtin?
hayır 11 kullanıyordum format öncesi

Bunu indirip kurar mısınız?
Site güvenilirdir merak etmeyin.
İsterseniz All in One Runtimes
Bunu da kurabilirsiniz ikisi de aynı
Muhtemelen bunlar eksik , formattan sonra elle yüklemeniz gerekiyor , gerek chipset'i gerek runtimeları

Son düzenleme:
Bunlar dediğim gibi runtime kütüphanesi , bunları kurmazsanız visual c++ kütüphanesi , .net framework kütüphanesi vs.vs olmadan oyun açarsanız performansınız düşer fps drop alırsınız
1646161042189.png

Merak etmeyin yıllardır o siteyi kullanıyorum , aynı şekil bende de yüklü güvenilirliğinden şüpheniz olmasın

Yeni konular

Geri
Yukarı