Çözüldü Format sonrası Speedshift Epp ayarı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gravax06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Arkadaşlar bugün sabah bilgisayarıma format atıldı. 1 yıldır kullandığım ThrottleStop ayarlarını tekrar yaptım, ancak artık Speedshift Epp özelliğin, kullanamadığımı fark ettim. Eğer bu özelliği açamazsam oyun oynayamam. Bu özelliğin kapanmasının sebebi nedir acaba? @demirdrgn (Şimdi fark ettim, throttlestop açıkken ayarlar devreye giriyor, çıkınca geri eski haline dönüyor.)
Sorunu çözdüm.
Sitede böyle konulara cevap veren yok. :D

Son düzenleme:
Çözüm
İşlemcim İ5 10210U, ekran kartım MX250, Ram 8 GB.

Bana ss atar mısınız ? Aynısını yapayım. Başka bir şey yapmaya gerek yok değil mi ? Sadece TPL bölümünde işimiz var değil mi ?
ts1.png
ts2.png

Hocam ben kafama göre yaptım. :D

Allahtan SpeedShıft varmış, yoksa mangal yapıyor olacaktım. :D
Yani lafın gelişi söyledim de 5 saniyelik stress testinde bile overheat yapıp kapanacaktı :D
Gerçekten de şuan default TPL değerlerim 15 e 29.
Bende de öyle ss'ten göreceğin üzere. Ama sende speedshift olmadığından, 29 değerini de 15 yapacaksın. Baktın bilgisayarın fazla serin, daha fazla performans almak adına tpl leri 1 1 yükselt. ama 18-20 den sonra kasma yapabilir haberin olsun.
TPL bölümündeki SpeedShıft bölümüne dokunmama gerek yok değil mi ?
Yani gerek yok tabi.
Ama oyunlarda 4.2 GHZ'ye kadar çıkmayacak mı ?
Yok imkansız. Bu işlemci, stress altında 4.2ghz vermesi için 45w civarı TPL gerekir. Öyle de oynanmaz zaten. 2 - 2.4ghz aralığında verir ama yeterli her oyun için merak etme.

Yani gerek yok tabi.
Oyunlarda 4.2 GHZ'ye çıkacağı için ısınması gerekmiyor mu ?
Yani gerek yok tabi.

Yok imkansız. Bu işlemci, stress altında 4.2ghz vermesi için 45w civarı TPL gerekir. Öyle de oynanmaz zaten. 2 - 2.4ghz aralığında verir ama yeterli her oyun için merak etme.
Nasıl test edeyim ? Oyunun yüklenmesini beklemeyeyim.

Yani gerek yok tabi.

Birde Clamp diye 2 tane kutucuk var, bende üstteki işaretliydi, ancak sende işaretli olmadığı için bende kaldırdım. Bir sıkıntı olur mu ?

Oyunlarda 4.2 GHZ'ye çıkacağı için ısınması gerekmiyor mu ?

Nasıl test edeyim ? Oyunun yüklenmesini beklemeyeyim.
Unigine heaven indirebilirsin. 300-500mb falan kaplıyodur en fazla. 5dk da iner.
Birde Clamp diye 2 tane kutucuk var, bende üstteki işaretliydi, ancak sende işaretli olmadığı için bende kaldırdım. Bir sıkıntı olur mu ?
Ben de deneme amaçlı kaldırmıştım, bir şey farketmiyor. Sıkıntı olmaz kesinlikle.

İndiriyorum, ancak nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Söylemen lazım bana.
Oyun kurar gibi kuracaksınız setup üzerinden. sonra eski oyunlardaki gibi önceden grafikleri ayarladığınız bir menü çıkacak ordan basic veya extreme seçerek başlatacaksınız. benchmark yapacak. Ama bence bununla uğraşmaya hiç gerek yok. Onun yerine ThrottleStop üzerindeki TS bench ile de deneyebilirsiniz. yeni aklıma geldi :(

Oyun kurar gibi kuracaksınız setup üzerinden. sonra eski oyunlardaki gibi önceden grafikleri ayarladığınız bir menü çıkacak ordan basic veya extreme seçerek başlatacaksınız. benchmark yapacak. Ama bence bununla uğraşmaya hiç gerek yok. Onun yerine ThrottleStop üzerindeki TS bench ile de deneyebilirsiniz. yeni aklıma geldi :(
O zaman indirmiyorum. Nasıl test edeyim TS bench ile ?
Çıkan sonucun iyi veya kötü olduğunu sen söylersin bana.

O zaman indirmiyorum. Nasıl test edeyim TS bench ile ?
TS bench'e tıklayın,
''size'' kısmından 768M yi seçip(normalde 96 olması lazım) start diyin,
o sırada ghz ve sıcaklık değerlerini gözlemleyin.
Test sonuna doğru geldiyseniz ve işlemci sıcaklığı 78-84 aralığındaysa işlemi başarılı bir şekilde yapmışız demektir.

Geri
Yukarı