Çözüldü Format sonrası Speedshift Epp ayarı açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gravax06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Arkadaşlar bugün sabah bilgisayarıma format atıldı. 1 yıldır kullandığım ThrottleStop ayarlarını tekrar yaptım, ancak artık Speedshift Epp özelliğin, kullanamadığımı fark ettim. Eğer bu özelliği açamazsam oyun oynayamam. Bu özelliğin kapanmasının sebebi nedir acaba? @demirdrgn (Şimdi fark ettim, throttlestop açıkken ayarlar devreye giriyor, çıkınca geri eski haline dönüyor.)
Sorunu çözdüm.
Sitede böyle konulara cevap veren yok. :D

Son düzenleme:
Çözüm
İşlemcim İ5 10210U, ekran kartım MX250, Ram 8 GB.

Bana ss atar mısınız ? Aynısını yapayım. Başka bir şey yapmaya gerek yok değil mi ? Sadece TPL bölümünde işimiz var değil mi ?
ts1.png
ts2.png

Hocam ben kafama göre yaptım. :D

Allahtan SpeedShıft varmış, yoksa mangal yapıyor olacaktım. :D
Yani lafın gelişi söyledim de 5 saniyelik stress testinde bile overheat yapıp kapanacaktı :D
Gerçekten de şuan default TPL değerlerim 15 e 29.
Bende de öyle ss'ten göreceğin üzere. Ama sende speedshift olmadığından, 29 değerini de 15 yapacaksın. Baktın bilgisayarın fazla serin, daha fazla performans almak adına tpl leri 1 1 yükselt. ama 18-20 den sonra kasma yapabilir haberin olsun.
Arkadaşlar bugün sabah bilgisayarıma format atıldı. 1 yıldır kullandığım ThrottleStop ayarlarını tekrar yaptım, ancak artık Speedshift Epp özelliğin, kullanamadığımı fark ettim. Eğer bu özelliği açamazsam oyun oynayamam. Bu özelliğin kapanmasının sebebi nedir acaba? @demirdrgn (Şimdi fark ettim, throttlestop açıkken ayarlar devreye giriyor, çıkınca geri eski haline dönüyor.)
Sorunu çözdüm.
Sitede böyle konulara cevap veren yok. :D
Hocam görmedim ve beni etiketlemenizin sebebi nedir? Yardım istemek için mi etiketlediniz yoksa çözümünüzü paylaşmak için mi anlayamadım :D Ayrıca speedshift kapalıyken gözle görünen bir performans kaybı yaşadınız mı? Merak ettim de.

Hocam görmedim ve beni etiketlemenizin sebebi nedir? Yardım istemek için mi etiketlediniz yoksa çözümünüzü paylaşmak için mi anlayamadım :D Ayrıca speedshift kapalıyken gözle görünen bir performans kaybı yaşadınız mı? Merak ettim de.
Senden yardım istemek için etiketledim. Hala çözülmedi sorunum.
Sanırsam BIOS ayarlarını sıfırlamam gerekiyormuş, ancak o riske giremem. :D Daha yeni format attırdım çöktüğü için. Hatta dün BIOS güncellemesi yapayım derken az kalsın yine çökertiyordum. :D
SpeedShıft Epp açık olmadan oyun oynayamam çünkü sıcaklıktan dolayı FPS drop giriyor. Şuan oyun oynamak istersem mecbur turbo boost kapamak zorundayım, onda da 1.60 GHZ ile oynayacağım için çok daha düşük performans ile oynayabilirim.

Senden yardım istemek için etiketledim. Hala çözülmedi sorunum.

Sanırsam BIOS ayarlarını sıfırlamam gerekiyormuş, ancak o riske giremem. :D Daha yeni format attırdım çöktüğü için. Hatta dün BIOS güncellemesi yapayım derken az kalsın yine çökertiyordum. :D
BIOS ayarlarını sıfırlamak işe yarar mı bilmem ama herhangi bir zararı olmaz. Speedshift seçeneği mi yok throttlestop'ta? Sorunu da tam anlayamadığımdan yardımcı olamıyorum.

SpeedShıft EPP yazısının yanında yeşil SST yazısı var. Onun aktif olması gerekiyor Speedshıft özelliğinin devreye girmesi için, ancak bende formattan sonra devreye girmiyor.

SpeedShıft EPP yazısının yanında yeşil SST yazısı var. Onun aktif olması gerekiyor Speedshıft özelliğinin devreye girmesi için, ancak bende formattan sonra devreye girmiyor.
Hocam anladım sorununuzu. Hiç uğraşmayın TPL sekmesinden short ve long limitlerini eşitleyin. ısınma falan kalmaz. Mesela long 15 ise shortu da 15 yapın. Yani shortu longa eşitleyin. Sakın longu shorta eşitlemeyin alev alır bilgisayarınız :D

Hocam anladım sorununuzu. Hiç uğraşmayın TPL sekmesinden short ve long limitlerini eşitleyin. ısınma falan kalmaz. Mesela long 15 ise shortu da 15 yapın. Yani shortu longa eşitleyin. Sakın longu shorta eşitlemeyin alev alır bilgisayarınız :D
Throttlestop'un hangi sürümünü yükleyeyim. Ben 1 yıldır 9.2 olanını kullanıyorum.

*ve 2 / 2.4 ghz aralığında performans verir. Speedshift tamamen gereksiz içiniz rahat olsun.
Throttlestop'un hangi sürümünü yükleyeyim. Ben 1 yıldır 9.2 olanını kullanıyorum.
Bende de 9.2 varmış baktım şuan. Farketmez 9.2 den devam et bence. Daha yenisi varsa geçebilirsin ama fonksiyon olarak bir yenilik olacağını sanmıyorum.

*ve 2 / 2.4 ghz aralığında performans verir. Speedshift tamamen gereksiz içiniz rahat olsun.

Bende de 9.2 varmış baktım şuan. Farketmez 9.2 den devam et bence. Daha yenisi varsa geçebilirsin ama fonksiyon olarak bir yenilik olacağını sanmıyorum.
Dün 9.3 olanı indirdim ve TPL bölümü değişmiş, hiç beğenmedim. Yine 9.2 indiriyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı