Formula 1-2 hafta sonu tarihleri ve saatleri!

fenomenale

Hectopat
Yer
Floransa
3 aylık hasretten sonra yarışlar bu hafta itibarıyla başlayacak, tarihler ve saatler aşağıdaki gibidir.

1647592359543.png

1647592394235.png

1647592428258.png

1 saat sonra Formula 2 antrenmanları başlayacak, Cem'i izlemek için sabırsızlanıyorum, akşam vakti saat 7'de ise quailfying dediğimiz sıralama turları olacak.

Kendisi de konuşmasında belirtiyor zaten ilk 10'a girersek bile bizim için büyük başarı diye. Ama Formula izleyicileri Cem'in ilk sezonunda podyuma çıkmasını bekliyorlar. Bu kadar büyük beklentiler saçma.
Daha da kötüsü Formula 1 pilotu sananlar var hocam, yorumlarda görüyorum. Ayrıca bence Cem ilk 10'a girmeyi başarabilir gibi, başarırsa ilk yarışı için çok iyi olur.

-''Cem bölükbaşı kimdi ya??''
-''Formula 1 pilotu değil miydi olm.''
-''hee ayn''

Ama klasik şişirme ve sonu hüsran olacaktır.

Bayılıyorum sizin gibi ön yargılı ve çok bilmiş insanlara.

Çocuk sadece yapması gerekeni yaptı ve uygun zamanda uygun fırsatları kullanarak F2 gridinde yer sahibi oldu. Belki yükselir, belki yükselemez, belki sezon sonunu göremeden ayrılır. Kim bilir? F1 dediğin şey onlarca şişirme pilot ile dolu. Hangisini sayayım ki sana? Bunların yanında Cem neden şişirme oluyor?

Biraz aklı selim yorumlar yapın. Ayhancan Güven, Salih Yoluç ve Cem Bölükbaşı. MotoGP tarafında Can Öncü, Toprak Razgıratlıoğlu ve Kenan Soğuoğlu vardı sanırım.

Dünya çapında MotoSpor müsabakalarına katılan sadece 4-5 tane sporcumuz var yani. Nasıl "klasik" şişirme oluyor? :D

Son düzenleme:
Cem'in karakter çok düzgün ona kime laf edemez, ama klasik şişirme ve sonu hüsran olucaktır.
Sanal yarışlardan buraya gelmesi çok çok büyük bir başarı. Sonuna kadar saygı duyulmayı hak ediyor.

Ancak gereksiz yere abartmak son derece anlamsız. Cem'in buralarda bile olması çok büyük bir başarı ve gençler için de bir ilham kaynağı. Lakin bu seride rekabet etmesi çok çok zor. Nedeni alt kategorilerden gelme bir pilot değil, tecrübe eksikliği aşırı fazla. Saf hız olarak da bu düzeyde değil. Olaya duygusal yaklaşıp Cem'i şampiyon olacağını düşünmek ve F1'e şu aşamada gireceğini söylemek Cem'e de haksızlık olur, adamın üzerine de ekstra yük olur. Bu sporda duygusallığa yer yok. Cem'i göklere çıkarmak anlamsız, şişirme balon demek de haksızlıktır.

15. Olarak, 7 kişiyi geçti ve bitirdi bugün, gerçekten ilk senesine göre güzel sonuçlar. Sanaldan buralara kadar gelebilen başka biri olmadı. Yarışları canlı olarak izliyorum arkadaşlarımla, Cem için o kadar mutlu olup, çıldırıyoruz ki, çok güzel bir duygu. Hem kendisini seviyoruz hem de ülkemizi temsil etmesini seviyoruz. Zaten Formula 2'yi izlemek ayrı bir heyecan ve zevk. İyisin Cem!

Geri
Yukarı