Formula 1 2019 Favori Takımınız

Berke Çimen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sezonun başlamasına az kaldı. Bu sezonu heyecanla bekliyorum ön kanatların değişmesi bana göre çok ön kanat kıran olacak :p Yeni transferler...

Eğlenceli bir sezon bekliyor bizi.

İlk olarak ben bu sene o sene diyorum Ferrari Vettel ile şampiyon olacaktır diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forza Ferrari

Leclerc'i destekliyorum ve çok ümitliyim. Bu sene Haas, Racing Point ve Mercedes hariç tüm takımları destekliyorum diyebilirim. Özellikle orta grupta çok güzel bir rekabet bekliyorum. Artık Mercedes dominasyonu umarım son bulur, Maranello yiğitleri kazanır. Mercedes şampiyon olsa da Bottas olsun, Hamilton'dan hoşlanmıyorum.

Iki senedir Ferrari diyoruz hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bu yüzden bir şey demeyeceğim. Favori takimim elbette Ferrari.

Leclerc'in gelmesi Vettel'in performansını artiracaktir. Leclerc, Vettel'i geçerse de şaşırmam çok iyi bir pilot genç yaşına rağmen.

Geçiş kolaylığın yeni ön kanatla olacağını sanmiyorum.

Mercedes 5 yildir üst üste şampiyon oluyor ve tahtindan indirmek çok zor. Hamilton geçen sene muazzamdi, hatasiz sürdü. 2017 sezonunda Ferrari motor olarak bariz gerideydi Mercedes'e göre o yil güçsüz olan araçla Vettel çok iyi performans gösterdi ancak Ferrari motorunun dayanıksizligi ve motor gücü Mercedesi alt edecek güçte değildi. 2018 sezonuna ise uzun yillar sonra ilk kez Ferrari en güçlü motor olarak öne çıktı düzlüklerde en hızlı araçlar Ferrari motorlulardi. 2018 Vettel'in hatalari, Ferrarinin takim hatalari, Ferrari'nin şasi güncellemesi konusunda Mercedese göre geride kalmasi yüzünden bir kez daha şampiyonluk kaçti.

@Batuhan A. Bottas, F1 oyununda bile şampiyon olamaz.

Çok uzun yıllardır Formula 1 izlemiyorum. Güncel takımları bile bilmiyorum. En son izlediğim 2009 yılıydı Jenson Button Brawn GP markası ile şampiyonluk yaşamıştı. :) Ferrari şampiyon olsun da M. Schumacher'in gönlü olsun. :)

Takımlar şunlar galiba:
368844

Ben 2012 sezonundan sonra pek izlemedim. Alonso 2010 ve 2012 de Ferrari de son yarışta şampiyonluğu kaçırdı ondan sonra 2017 sezonuna kadar hiç izlemedim açıkçası. Tabii o yillardan sonra TV artik şifresiz verilmemeye başlaması da bunu tetikledi. 2017 ve 2018 sezonlarinin tüm yarışlarını izledim Ferrari şampiyonluk savaşı verdikten sonra. Bu sene daha heyecanli geçecek gibi, şahsen geçen seneden çok zevk aldim her ne kadar Ferrari ve Vettel bizi hayal kırıklığına uğrattıysa da.

Alonso gibi bir pilotunda artik olmaması F1 için kötü. Şahsen mevcut pilotlar arasinda en hızlı pilot Alonsoydu bana göre. Yanlış tercihleri yüzünden sadece 2 şampiyonluk elde etti. Ferrari de yarışırken aracın suyunu çıkarıyordu 2010 da Abu Dhabi yarışında Petrova takılınca şampiyonluk kaçtı tabii o zamanlar DRS yoktu. 2012 de yine son yarışta Vettel'e şampiyonluğu kaybetti. Ferrari araçları Alonso'nun yarıştığı dönemde en hızlı araç değildi buna rağmen iki defa Ferrari ile son yarışta şampiyonluğu kaçırdı. Mclaren serüveni ise tam bir facia.

Bu sene Leclerc'den ümitliyim, Raikkonen'i sevsem de artik Ferrari için yetersizdi Vettel'i zorlayacak bir pilot gerekliydi. Leclerc bu sene yarışlar kazanacaktır bence, Vettel'in motivasyonu da daha da artabilir.

Redbull, Honda motoruyla nasil performans verecek merak konusu, Ferrari ve Mercedes motoruyla baş edeceğini sanmiyorum, Redbull şasi noktasinda iyi bir takim, Honda, Redbull'un istediği düzeyde hızlı ve dayanıklı motor yaparsa aradaki farkı Redbull şasi ile kapatabilir belki.

Renault bu sene motorda ciddi ilerleme sağladığını söylüyor bakalim neler olacak onlari da merak ediyorum.

Sürpriz takımım ise Sauber yeni adıyla Alfa Romeo geçen sene en fazla gelişen takımdı bu sene daha hızlı olacaklardir diye düşünüyorum.

Mclaren ve Williams geçen seneki kadar kötü olmayacaklari kanaatindeyim.

Haas da Ferrari motoru yüzünden orta grupta iddaali olacaktir, Racing Point ise kaynak sıkıntısını giderdi onlar iyi şasi üretiyor orta grupta rekabetçi olurlar. Toro Rosso geçen sene çok iyiydi bu sene sanki sonuncu olacaklarmış gibi bana geliyor.

2 senedir çekişmeli geçiyor ama büyük takimlar ve diğer takimlar arasinda devasa hız farki var. Araclarin downforce seviyesi arttığı için 2 yildi geçiş yapmak çok zordu öndeki aracı takip edemiyordu araçlar çünkü. Öndeki araca yaklaşıldığında kirli hava yüzünden arkadaki aracın lastikleri daha fazla yıpranıyordu. Açıkça öndeki araçtan hızlı olmadıkça geçiş yapmak neredeyse imkansizdi.

Bu sene daha basit ve büyük ön kanatlar kullanarak geçiş yapmayı kolaylaştırmak istediler ancak para israfindan başka bir şey değil. Firmalar gelişim yarışında kısa süre içinde geçen senelerdeki downforce seviyesini yakalayacaklar.

2 yildir lastik aşınması ve yakit tasarrufu yüzünden de pilotlar araçları sonuna kadar zorlanıyordu. Bunlar F1 ruhuna zarar veren hadiseler.

Keşke eskisi gibi takımlar arasindaki fark az olsa geçişler kolay olsa daha çok pilotlarin pilotaj yeteneklerinin öne çıktığı bir seri olsaydi. Moto GP çok eğlenceli mesela umarim F1 de öyle olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı