Formula 1'de mühendis olmak için ne yapılmalı?

Üniversiteyi Türkiye'de okuyacağım, henüz yurt dışına çıkma durumum yok. 50 gün sonra sınavım var. Yüksek eğitim dediğiniz yüksek lisans mı oluyor acaba?
Daha bunlar için çok erken. Okula başla 2-3 sene oku öyle şekillenir bunlar. Hedefinin olması çok güzel fakat daha önünde bir sürü ders ve zaman var.

Çalışmadan bunların hiçbirini konuşmaya gerek yok, sen çalış ve kendini geliştir. Daha kaç yaşındasın bilmiyorum ama ortada fol yok yumurta yokken böyle şeylere kafanı çok yorma, tecrübeyle sabit. Çalış ve kendini geliştir, gerisini bi şeyler başardıktan sonra düşünürsün, naçizane. 😀

Çalışmadan bunların hiçbirini konuşmaya gerek yok, sen çalış ve kendini geliştir. Daha kaç yaşındasın bilmiyorum ama ortada fol yok yumurta yokken böyle şeylere kafanı çok yorma, tecrübeyle sabit. Çalış ve kendini geliştir, gerisini bi şeyler başardıktan sonra düşünürsün, naçizane. 😀
Tavsiyenizi kesinlikle aklımın bir köşesinde bulunduracağım, teşekkürler.

Üniversiteyi Türkiye'de okuyacağım, henüz yurt dışına çıkma durumum yok. 50 gün sonra sınavım var. Yüksek eğitim dediğiniz yüksek lisans mı oluyor acaba?
En iyi 3-4 okuldan birinde okuman lazım o zaman, sonrasında postgraduate (master - doktora) programlardan birinde orada okuman gerekiyor. Özellikle İngiltere dememin nedeni ise çoğu F1 takımının merkezinin orada olması ve bununla ilgili eğitim alanlarının da açılmış olması. Oradayken stajyer olarak başvuruda bulunman gerekiyor, bir sürü kişi başvuruyor tabii. Onların arasından seçilmen lazım, ondan sonra kendini kanıtlaman lazım, tecrübeli mühendisler yerine senin seçilmen için de gelecekle ilgili çok iyi bir intiba bırakman gerekiyor.

F1'deki mühendisler kendi alanlarındaki en iyiler arasından seçiliyor.

Makine, aerodinami (havacılık ve uçak mühendisliği bölümüne dahil sanırım), elektrik gibi bölümler tercih edilir.

Daha bunlar için çok erken. Okula başla 2-3 sene oku öyle şekillenir bunlar. Hedefinin olması çok güzel fakat daha önünde bir sürü ders ve zaman var.
Emin olun çok çalışıyorum sınavı kazanmak için, 18 yaşındayım ve C1 seviyesinde İngilizcem de var ama büyük bir hedef koymadan çalışınca da çabam boşuna gibi hissediyorum sadece o kadar. Öğrenmek istediğim tek şey bunun yapılabilip yapılamadığıydı, cevaplayan herkese tekrardan teşekkürler. Yönetici arkadaşlarımız konuyu kilitleyebilirler.

Alonso küçüklüğümde en sevdiğim pilottu ondan öyle yaptım :)
Zaten GP2 engine dediğimde otomatik olarak Alonso çığlığını duyuyorum...

Bu arada Ferrari kötü bir seçim. Milliyetçi bir takım, İtalyan olmayanlara epey zorluk çıkardıklarına eminim.

Son düzenleme:
Zaten GP2 engine dediğimde otomatik olarak Alonso çığlığını duyuyorum...

Bu arada Ferrari kötü bir seçim. Milliyetçi bir takım, İtalyan olmayanlara epey zorluk çıkardıklarına eminim.
Ferrari'yi çok istemem herhalde zaten :) Her neyse, zaten konuşmak için çok erken. Teşekkürler değerli cevaplarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı